up
ara

Avengers: Infinity War

Avengers: Sonsuzluk Savaşı (2018)

Avengers: Infinity War Konusu ve Özeti

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War filmini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yapım: 2018 ABD
Senaryo:
  • Stan Lee
  • Jack Kirby
  • Jim Starling
Avengers: Infinity War filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri listesinde yer almaktadır.
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

SONUNDA GELDİ.
Marvel filmlerinin 3. Avengers ve bayadır beklediğim film sonunda geldi.Film rekorlarla geldi, ön satış rekoru kırmış ve ilk fragmanı 175 milyon kez izlenmiş böyle trailer rakamı gördüğümü daha önce hatırlamıyorum.Filme 500 milyon dolar bütçe ayrılmış bütçe rekorunuda kırmış durumda.Flm öncesi baya heyecanlıydım sıradan bir film olmayacağını ve iyilerin kazanacağı bir film olmayacağını biliyordum bu da filmi gerginlikle izlememe sebep oldu bununçin haklı bir sebebim var bu kez düşman tüm sonsuzluk taşlarını toplarsa tüm evrenin yarısını parmak şıklatmasıyla yok edebilecek güçte olan Thanos.Ayrıca Thanos'u canlandıran Josh Brolin Deadpool 2 filmindede kötü roldeki Cable'yi canlandırıyor çok ilginç bir bilgi.Thanos'u mükemel yapmışlar bu kadar iyi olabilirdi dedirtiyor.Filmi izlerken Thanos o kadar güçlü ki sevdiğim Süper Kahramanların her an yok olabileceği gerginlikte tutuyor.Thanos'a karşı tek sonsuzluk taşı olmasına rağmen Hulk 20 saniye anca dayanabildi o kadar güçlü ve Thanos'un tek filmlik olmadığını biliyorduk.Kahramanlardan bahcedecek olursak, en çok vakit tabi ki Thanos'a ayrılmış çünkü bu onun filmiydi Thanos'u ne kadar acımasız görsekte duygusal anlarınıda yer vermişler filmde yer yer.Doctor Strange mükemmeldi diyebilirim Thanos'a karşı çok iyi mücadele etti bende varım dedirtti.Iron Man ve Spider-Man yeni kostümleriyle filmdelerdi film boyunca genelde yan yanalardı.Filmde kahramanlar grublara ayrılmış durumda.Hulk bekletimin çok altındaydı Hulk'ı neden bu kadar pasif kullandıklarını anlayamadım.Ve Loki üzdü beni gerçekten bu kötü karakterin duygusal anlar yaşatması filmin ne kadar üst düzey olmasının göstergesi.Thor müthiş karakterler arasındaydı yeni silahıyla baya çoşturdu ortalığı.Filme Galaksinin Koruyularınında katılması çok iyi olmuş filmin renkleri olmuşlar özellikle Drax her zaman ki gibi formundaydı.Captain America'da yeni kalkanıyla filmdeydi.Filmde kahramanlar grublara ayrılmış durumda.Aksiyon filmin başından sonuna kadar var.Tavsiyem film bitince hemen çıkmayın yazılardan sonra yaklaşık 7-8 dk sonra ek bir sahne geliyor izlemenizi tavsiye ederim.Film uzun her karaktere yeterli süre verilmeye çalışılmış.Filmin ilk 2 serisindeki gişeleri geçerek yaklaşık 1,5-2 milyar dolar gişe yapmasını bekliyorum Avatar'ın rekorunu kıramasada ilk 3 gün gişe açılış rekoru kırabilir.Beklediğime kesinlikle değdi.
Avengers: Infinity War
filme 10 verdi
1 yorum
kübra (@namtenahi)
Güzel bir inceleme olmuş, merakla beklediğim bir filmdi. Umarım en kısa sürede yaşadığım yere gelir.
27.04.18 beğen 1 cevap
10 Yıllık Beklenti!
İlk Iron Man filmine 2008’de babamla beraber gitmiştim. Daha sonrasında First Avenger ve Thor gibi yapımlarla evrenin devam ettirildiğini öğrenmem birkaç yıl sonrasında gerçekleşmişti. Arada kaçırdığım diğer filmleri de izledim ve evrene yetiştiğimde Iron Man 3 vizyonda idi. Lafı fazla uzatmadan direkt olarak lafa girmek istiyorum. Evet film Hype’landığı kadar vardı ve çok güzeldi. Olay örgüsü, Thanos’un gücü, zekası, Thor’un yaşadığı trajediler vs. çok iyi bir şekilde anlatılmıştı. Hulk’un güçsüz kalmış olma sebebiyle ilgili olan açıklama biraz geç geldi ama biz zaten en başta anlamıştık nedenini yine de Hulk gibi öfkelendikçe güçlenen ve genellikle sürekli öfkeli olan bir karakter olması gerekenden çok çok daha güçsüzdü.Hulk’un tam tersine Thor somunda hak ettiği güce kavuşmuştu. Vision’ın kafasında zihin taşıyla ortalıkta kendini koruyamayan bir çocuk gibi gezmesi çok saçmaydı sonuç olarak 6 sonsuzluk taşından birisine sahip ve her ne kadar Thanos’a karşı bir şey yapamayacak olsa bile Black Order’a karşı bir şeyler yapabilirdi. Groot Ve Rocket Racoon bile Vision’dan daha faydalılardı ve Thor’un Stormbreaker’a kabuşmasında büyük bir rol oynadılar. Titan’daki savaştan bahsetmiyorum bile. Tek kelimeyle enfesti. Tek eksik zaman taşına hiç başvurulmamış olmasıydı. O da Doctor Strange’in taşı saklama planını gerçekleştirebilmesi ve çok büyük ihtimalle o “14.000.605” sondan sadece kazandıkları sonun gerçekleşme aşamalarını uygulamak adınaydı.
Avengers: Infinity War
filme puan vermedi
2 yorum
Batuhan Kahraman (@kahramanbatu)
Daha güzel incelenemezdi..
02.01.19 beğen 1 cevap
Necdet (@necdet)
Güzel inceleme, herkesin kafasında soru işaretlerine sebep olan olayları iyi analiz etmişsiniz.
02.01.19 beğen cevap
Deniz

Deniz

@denizsahin

Filmi gerçekten tavsiye ediyorum. İzlerken nasıl bitti,ne ara sona geldik anlamadım bile. Aksiyonu bol,heyacanı bol çok güzel bir film.
Avengers: Infinity War
filme 9 verdi
1 yorum
Halil HIDIROGLU (@halilhidiroglu)
Aynen bu filmi cok guzel
19.07.18 beğen 1 cevap
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Nihayet izleyebildim.Ben de bütün hayranlar gibi biraz üzüntü ve bolca heyecanla...Thanos 'u ise gerçekten soykırımsal :)) düşüncelerine rağmen çok beğendim.Tek beğenmediğim filmle ilgili ve bana zorlama gelen sonlarında hepsi Thanos ile uğraşırken Thor niye her şey oldu da bitti den sonra devreye sokuluyor.O aşamaya kadar savaş alanında olan biri hepsi oradayken niye yok.Bir tek o ve onun silahının olayı bitirip Thanos'u öldüreceğine bilmemize rağmen.Bu kısımı biraz daha göze batmadan inandırıcı yapmalarını isterdim.Ve Hulk bu filmde çok gereksiz gözüküyordu.Bunlar küçük detaylar tabii,geri kalan filmin bomba olduğunu söyleyebiliriz :)) ve 2.filmi merakla bekleneceğinin...
Avengers: Infinity War
filme 9 verdi
1 yorum
Necdet (@necdet)
Hocam haklısınız ama o saçmalıkları yaparak işi 2. filme bıraktılar. Thor gelip alt üst etse öldürse yada hulk da işin içinde olsa neden şu işi bitiremediler denir ama 2. filmde muhtemelen o olaylar olacak.
11.08.18 beğen 1 cevap
Necdet

Necdet

@necdet

İlk filme sadık bir ikinci film vardı ama bu üçüncü film ilk ikisinden çok farklı. Karakterler başta olmak üzere onlarla özdeşleşmiş nesneler falan hep değişmiş. Aksiyon baya sarıyor nasıl bittiğini anlamıyor insan. Gelecek film merakla bekleniyor.
Avengers: Infinity War
filme 9 verdi
0 yorum
Dilara

Dilara

@dilara23

Quill: - Where is Gamora?
Tony : - Oh, do you want better, Who is Gamora?
Drax : - Oh, do you want better, Why is Gamora?
Avengers: Infinity War
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Necdet

Necdet

@necdet

Rocket Raccoon: Groot dili konuşabiliyor musun?

Thor: Evet, Asgard'da öğrettiler. Seçmeli dersti.
Avengers: Infinity War
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Necdet

Necdet

@necdet

Tony Stark: Wong, you're invited to my wedding.

Tony Stark: Wong, düğünüme davetlisin.
Avengers: Infinity War
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Pta

Pta

@vertov

Avengers: Infinity War
- Kızım
- Yaptın mı ?
- Evet
- Neye mal oldu ?
- Herşeye ..
Avengers: Infinity War
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri
Tür ayrımı yapmadan en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 2018 filmlerini bu listede topluyoruz....
9
FİLM
Marvel Sinema Evreni Gelecek Filmler
2019 yılına kadar duyurulan Marvel filmleri listedeki şekildedir....
10
FİLM
Boxoffice verilerine göre 2018’de Türkiye'de en çok izlenen 10 film
Boxoffice verilerine göre 2018’de Türkiye'de en çok izlenen 10 filmi bu listede bulabilirsiniz. İyi izlemeler. İzleyin, incel...
Ahmet KARAMAN

Ahmet KARAMAN

@ahmetkaraman

Stan Lee in Avengers: Infinity War (2018) paylaşım fotoğrafı
Stan Lee in Avengers: Infinity War (2018)
Stan Lee in Avengers: Infinity War (2018)
Avengers: Infinity War
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
9.1/10
70 oy
Sence kaç puan almalı?
0