up
ara

Collateral Beauty

Gizli Güzellik (2016)

Collateral Beauty Konusu ve Özeti

Collateral Beauty
Manhattanlı bir reklam yöneticisi olan Howard Inlet, kızını kaybettikten sonra psikolojik çöküntü içine girer. Hayata küsen ve kendisini çevresinden soyutlayan Howard, sevgi, zaman ve ölüm olmak üzere 3 kavrama mektuplar yazmaya başlar. Bunun üzerine, o güne kadar Howard'ı kendine getirme çabalarında başarısız olan arkadaşları yeni bir plan yaparlar ve bu üç soyut kavramı somutlaştırarak Howard'ın karşısına çıkarmaya karar verirler.
Süre: 94 dk
Yapım: 2016 ABD
Senaryo:
  • Allan Loeb
Başarılı reklamcı Howard Inlet (Will Smith) kızını kaybettiği günden sonra hayata küsmüştür. İş arkadaşlarının onu yeniden hayata motive etme çabaları boşa gitmektedir. Sonunda Howard iyice içine kapanarak evrene mektuplar yazmaya başlar, "Sevgi"ye, "Zaman"a ve "Ölüm"e... Bunu öğrenen arkadaşları, Howard'ı yeniden hayata döndürmek için iyi düşünülmüş bir plan yaparlar, bu 3 soyut kavram, ete kemiğe bürünmüş bir şekilde karşısına çıkacak, Howard'a hayatla ilgili yeni bir bakış açısı kazandırmaya çalışacaklardır.

Şeytan Marka Giyer'den tanıdığımız David Frankel'in yönetmen koltuğunda oturduğu Gizli Güzellik filminin başrolünde Will Smith yer alırken, kadrosunda usta oyuncu Helen Mirren, Ejderha Dövmeli Kız'ın asi Lisbeth'i Rooney Mara, sevilen yıldız Edward Norton, Keira Knightley, Michael Peña, Naomie Harris, Jacob Latimore ve Kate Winslet yer alıyor.
Hayâlet

Hayâlet

@suveydaa

"Her şey kaybetmekle kötü olmaz.. Önemli olan kaybettiklerinle gelen gizli güzelliği farketmektir."

Will abimiz oynamış yine en güzelinden..
Collateral Beauty
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Çok sade ve bir o kadar da anlamlı bir film.Kurgusunda belki mükemmel değil ya da bazı süprizleri filmdeki anlayabilirsiniz önceden.Ama her oyuncusu başrolünde ya da yan karakter mükemmel olunca doğal olarak filmdeki konuyu işleme şekli sizin kalbinize dokunuyor resmen.Çok bilinmeyen kıyıda köşede kalmış hazine hissiyatı duyuyorum bu film için.
Collateral Beauty
filme 8 verdi
4 beğen · 0 yorum
yunusEMRE

yunusEMRE

@yunusemree

yansımalar tebessüme gebedir
bu filmin çoğu insan tarafından dikkatli bir şekilde izlenmesi gerektiği düşüncesindeyim çünkü çoğu insan olaylara dışarıdan baktığı gibi yaklaşmaya çalışıyor ve kendisine göre yorumluyor bu konuda onlara bir nebze ders amaçlı gördüm ben ve olayların baş kahramanı yaşayan kişiler için de ders alınacak bir yapıt çünkü bir şeyi kaybettiğimizde zamanı yargılarız çok erken çok anı hazırlıksız vesaire gibi sevgimizi ölçeriz o kadar çok dışa vururuz ki acımız bir volkan gibi patlar kimse durduramaz çünkü sevgi insanı kör eder başka her şeyi anlamsız kılar anlamlı olan bir çok şey saçma gelir ölüm hüzünlü bir gerçeklik ama mutlak son kaçışı olmayan her canlının tadacağı bir gerçek bunları düzgün bir dilde vurgulaya bilen olayların akışını güzel ayarladıkları bir yapıt izlemenizi tavsiye ederim pişman olmazsınız.
EK 1
https://www.youtube.com/watch?v=8wGN7D03Nho 27.02.17
Collateral Beauty
filme 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Sevgi, zaman, ölüm. Bu üç soyut kavram dünyadaki her insanı birbirine bağlar. İmrendiğimiz her neyse sahip olamamaktan korkup sonunda satın aldığımız her şeyin sebebi günü bitirirken sevgiyi aramamız, daha çok zaman istememiz ve ölümden korkmamızdır.
Collateral Beauty
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Gizem D.

Gizem D.

@gizemd

Zaman, yaralara derman olduğunu söylüyorlar. Ama dünyadaki iyi şeyleri nasıl mahvettiğinden hiç bahsetmiyorlar.
Collateral Beauty
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
ilkan

ilkan

@ilkan

“Her şey kaybetmekle kötü olunmaz..Önemli olan kaybettiklerinle gelen gizli güzelliği farketmektir.”
Collateral Beauty
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
8.2/10
16 oy
Sence kaç puan almalı?
0