up
ara

Sultan

(2016)

Sultan Konusu ve Özeti

Sultan
Küçük bir kasabada güreşçi olan Sultan’ı bu bölgede kazandığı şampiyonluklar tatmin etmemektedir. Hayalinde olimpiyat şampiyonu olmak vardır. Burada yaşadığı olaylar ve dövüşler konusunda deneyimleri anlatılmaktadır.
Süre: 143 dk
Yapım: 2016 Hindistan
Yönetmen:
Senaryo:
  • Ali Abbas Zafar
Sultan Ali Khan (Salman Khan) Haryana adında küçük bir kasabada yaşayan bir güreşçidir. Kazandığı bölgesel şampiyonluklar ona yetmemekte, günün birinde olimpiyat şampiyonu olabilmenin hayallerini kurmaktadır. Aynı kasabada yaşayan Aarfa'nın (Anushka Sharma) da kendine göre hedefleri vardır. Sultan karşılaştığı zorluklara ve içine düştüğü zor duruma rağmen, geçmişte yaptığı hataların üstesinden gelerek hem arenada, hem de özel hayatında gerçek bir dövüşçü gibi mücadele etmeyi öğrenecektir.
Gülizar Çalık

Gülizar Çalık

@gulizarcalik

Salman Benim Adamım ya :) Onun yaptığı hangi film kötü olmuş ki? Bu filmi de kendini diğer filmlerin arasında gösterecek güzellikte :) konusu biraz farklı fakat çok güzel :)
Sultan
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Hilal Kaya

Hilal Kaya

@hk13

Oldukça Başarılı
Hiç izlemeyeceğimi düşündüğüm tarzda bir filmi iki haftayla arayla iki kez seyrettim.

Güreş, dövüş vs. sahneleri içeren filmlerden sıkılır, izlemek için bir istek duymazdım içimde. Arkadaşımla beraber bu filmin sinema gösterimine gittik ilk önce. Filmin içeriğine konusuna hiç göz atmamıştım. Film başladıktan kısa bir süre güreş sahnelerini görünce, eyvah demiştim, bu film bitmez.

Derken derken, birden kendimi filmin içinde buldum. Sultanın yaşadıkları, yeri gelince hayal kırıklığı, yeri gelince hüznü, yeri gelince öfkesi ve daha niceleri müthiş bir şekilde yansıyor insana. Sonlara doğru dövüş sahnelerine bakamaz olduk, o kadar empati kurmuşuz ki karakterle bakamadım dayak yeme ihtimali olan yerlere. Yeri gelince eğlenceli yeri gelince hüzünlü, yer yer gözyaşlarına boğulduğumuz, azmin hikayesi. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
Sultan
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
Sukûtuhayal

Sukûtuhayal

@gece52

Zevkle izlediğim bir Hint filmi daha. İzledikçe kendine daha çok çeken ve sevginin gücünü, mücadeleyi ve asla pes etmemeyi özelikle de değinmiş olduğu kan bağışı ile hayatın önemini anlatan güzel bir film olmuş..Kesinlikle izlenmeye değer..
Sultan
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Munise

Munise

@piyanist

İlk defa dövüşte biri kazansın istedim. Teşekkürler Sultan. :) İnsanın isteyip de başaramayacağı şeyler sınırlıdır.. Bu film de bir kez daha bunu hatırlattı bana.
Sultan
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
9.2/10
15 oy
Sence kaç puan almalı?
0