up
ara

Yolsuzlar Çetesi

(2016)

Yolsuzlar Çetesi Konusu ve Özeti

Yolsuzlar Çetesi
Fiko ve Kamil ailelerinin evlerini ipotek ettirerek bankadan ve tefeci Rıfat'tan aldıkları paralarla bir büfe açmış, zar zor geçinen iki yakın arkadaştır. Rıfat, hem evleri hem de dükkanı ellerinden almak için borç senedinin ödeme tarihini erkene çeker. Bunun üzerine iyice sıkışan iki arkadaş, borçlarını ödeyebilmek için çok sıkı çalışmaya başlarlar. Ancak başlarına beklenmedik başka olaylar da gelecektir.
Yapım: 2016 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Ali Ayyıldız
Fiko (Beyti Engin) ve Kamil (Osman Sonant), aile evlerini ipotek ettirip bankadan kredi çekerek ve tefeci Rıfat'tan da borç alarak binbir güçlükle mahallelerinde büfe açmış, kıt kanaat geçinmeye çalışan iki arkadaştır. Hem dükkana, hem de evlere konmak isteyen Rıfat (Kadir Çöpdemir), borç senedinin tarihini erkene çeker. Zor durumda kalan ikili, bitirim öğrenci Cafer'le anlaşarak işleri yeniden yola koymaya başlar. Ancak Rıfat kararlıdır, bu nedenle dükkanı yaktırır. Farklı farklı işlerle para kazanmaya çalışan kafadarlar, bu kez Rıfat ile bir başka mafya babası Süleyman arasındaki güç savaşının ortasında kalacaktır.

Ali Ayyıldız'ın yönetmenliği ve senaristliğini üstlendiği filmin yapımcılı ise Hakan Mataracı'ya ve Kar Film'e ait. Mafya komedisinin oyuncu kadrosunda ise Beyti Engin, Osman Sonant, Özge Sezince, Pascal Nouma ve Kadir Çöpdemir'in yanı sıra Burak Güneş, Başak Özbay Canbolat gibi isimler de yer alıyor.
K.i.n.g

K.i.n.g

@king

orta kalite evde izlemelik bir türk filmi. osman sonant çok kilo almiş :) ayrıca filmlerdede sıksık görmek isteriz mesut can tomay bence filmin en iyi oyuncusuydu yakup yavruyu daha çok görmek isterdik filmde ama belli şeylerin etrafında dönmüş film fena değildi ama çok kısaydı.
Yolsuzlar Çetesi
filme 7 verdi
3 beğen · 0 yorum
4/10
2 oy
Sence kaç puan almalı?
0