up
ara
‹ Ekşi Elmalar

Ekşi Elmalar Filmi İncelemeleri

Eseflal

Eseflal

@eseflal

Annemin komedi diye zorla izletmesi üzerine (@bayirgulu burada seni gülümseyerek anıyorum, ah bu anneler ?) ağladığım film... Nedense bu saçma (bana saçma gelen siyasi/kültürel/mezhep vb.) sebeplerle kavuşamayan aşklar beni hep ağlatıyor. Ağladım ama sonunu söylemeyeyim, izleyin. ? Oyunculuklar güzel, mesajlar ve düşündürttüğü konular güzel... Yılmaz Erdoğan'ı sevmem ama başarılı...
Ekşi Elmalar
filme 7 verdi
11 beğen · 4 yorum
Bayır gülü (@bayirgulu)
:) ekşi elma ha? Seyredeyim bir ara.. ağlatıyorsa seyretmem. Sonra sümüklerimi kim silecek? Yalamak zorunda kalabilirim silen olmazsa:?
15.02.18 beğen 1 cevap
K.i.n.g

K.i.n.g

@king

Uzun Zaman Oldu bu Kalite Bir Film İzlemeyeli ... Çok Ağlayıp Çok Gülebileceğiniz Bir Film. Tebrikler Yılmaz Erdoğan ... Oyunculuk Olarak Farah Zeynep Abdullah Ve Şükrü Özyıldız Harika Oynamışlar ... Filme Gelirsek Film Vizyontele Gibi Sicak Ve Samimi Bir film Olmus. İzlediğim En iyi Türk Filmlerinden Biri Oldu ... Kısacası İZLENMELİ ....
Ekşi Elmalar
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
Ali Zülal Külekci

Ali Zülal Külekci

@alikulekci

Sebeb? -Siyasi
Yılmaz Erdoğan filmi olunca kalite beklentisi yüksek oluyor insanın. Bir Vizontele olmaz belki ama piyasaya film diye çıkarılan çoğu çöpü düşününce Ekşi Elmalar gerçekten izlenmeli diyorum. Komedi adı altında çıkan çok iddalı olan filmlerden daha çok güleceksiniz. Oyuncu kadrosunun zenginliği de gayet dolu dolu. Kast seçimi özenle yapılmış diyebilirim. Sadece gülüp geçeceğiniz bir film de değil Ekşi Elmalar. İzlerken düşünmenizi sağlayacak sağlam düşünceler ve yerinde göndermeler mevcut. Vizyondaki filmler arasından Ekşi Elmalar'ı izlemeye gittiğim için gayet memnunum.
Ekşi Elmalar
filme 7 verdi
4 beğen · 0 yorum
'Filiz

'Filiz

@flz

Film ne beklediginiz ve ne buldugunuzla ilgili begeni degisebilir. Vizontele tarzi komedinim yogun oldugu bir film degil fakat ilk 15 dk si oldukca guzel ve eglenceli yapilmis tamamen dram degil tabiki hem eglendiriyor hemde dusunduruyor. Filmde songul oden ozellikle bir basari saglamis bence. Filmin bas karakteri olmasada film de bas karakterden daha cok ön plana cikmis. Filmde 3 kiz kardesin yasadigi hayata baktigimizda kadinlarin doguda bulundugu konumu dusundugunde bati da da aslinda farkli olmadigini sadece bir kilifa giydirip agzina bir kasik bal calindigini gorup irdeletiyor.filme baktigimizda siyasette yapilmis. Kisa tuttugu icin gozden kacabilir mi bilmiyorum. Ama filmin geneline baktigimizda eglenceli dusundurucu bir film oldugunu soyleyebilirim.
Ekşi Elmalar
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Minel Alya Bayrak

Minel Alya Bayrak

@daktilokiz

Ekşi
Aslında tam bir Yılmaz Erdoğan filmi. Fakat önceki filmlerde ki o öğüt verici ders niteliğinde film başından işlenen bir tema yada duygu yok. Tabi ki ince mesajlar bulunduruyor , güldürüyorda kendi bünyesinde. Bir baba kız hikayesinden tutun eskilerin heycanlarını, eskilerin reislerini, eskilerin yaşamlarını sadece doğu, güney doğu olmaksızın batı ile harmanlayan size eskiilerin tüm ruhunu yaşatacak bir film. Filmde ne kürtçeye bir sempatizanlık olmuş ne de kadın erkek eşitsizliği vurgulanmış. Orta ayarda pişirilmiş. Demek ki neymiş? Hiç bir taraf kötülenmeden can yakmadan yada taraflı gösterilmeden bir film de çekilebiliyormuş, yazılabiliyormuş dedirtti bana.Mekanlar, müzik,oyuncular tam tıkırında nefisti.Tavsiye eder, ön yargısız ve çok beklentiyle gitmemenizi tavsiye ederim:))
Ekşi Elmalar
filme 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
Kumral Ada

Kumral Ada

@kumralada

Film gayet iyiydi ben beğendim, yanlışları tabiki vardır filmin.. Mesela kıyafet, gelenek görenek kürtçe agıtlar vardı ama konuşulanlar İstanbul Türkçesiydi, şive yoktu.. İyiki de yoktu.. Film de komik sahneler de vardı türünde komedi yazmamasına güldüren sahneleride iyiydi.. Mesela şampuan sahnesi :D Sinemaya gidip ne izleyeceğiz düşünenlere tavsiye ederim..
Ekşi Elmalar
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
Gamze Züleyha Üredi

Gamze Züleyha Üredi

@gzuleyhauredi

Film tamamıyla ortada kalmış; bir şey tam olacak, yerine oturacakken hep yarım kalmış. Verilmeye çalışılan o kadar şeyin arasında hiçbir şey tam anlamıyla işlenememiş. Oyuncuların kendini vermişliğine, uygun şartlara rağmen olay örgüsü kendini tamamlayamamış. Tam güzel bir olguyla karşılaşıyor, buradan yürüyecekler herhalde diyorsunuz, bum! Ortada hiçbir şey kalmamış, ortak paydada buluşan, her şeyiyle insanın kafasına yatan hiçbir şey kalmamış görünürlerde.

Çok daha iyi olabilirdi, açıkçası oyuncular, mekanlar dışında ben bu filmi hiç ama hiç beğenmedim.
Ekşi Elmalar
filme 7 verdi
0 beğen · 0 yorum