up
ara

Dokuzuncu Hayat

The 9th Life of Louis Drax - The 9th Life of Louis Drax (2016)

Dokuzuncu Hayat Konusu ve Özeti

Dokuzuncu Hayat
Liz Jensen'in kitabından uyarlanan fantastik - bilim kurgu türündeki film, geçirdiği tüm ölümcül kazalardan sağ çıkmayı başarabilen 9 yaşındaki küçük bir çocuğun hayatına odaklanıyor. Çocuk nörologu Allan Pascal, bu mucizevi olayları araştırmaya başlayınca kimsenin aklına gelmeyecek fantastik gerçekler gün yüzüne çıkacak.
Yapım: 2016 Kanada ,  İngiltere
Yönetmen:
Senaryo:
  • Max Minghella
9 yaşındaki Louis Drax (Aiden Longworth) kısa ömrü boyunca birçok tehlikeli kazadan sağ çıkmayı başarmıştır. 9. doğum gününde ise bir uçurumdan düşerek ölür. Ancak morgda geçen birkaç saatin ardından küçük çocuğun ölmediği anlaşılır. Bu mucizevi olayları bir şekilde açıklamaya kararlı olan çocuk nörologu Allan Pascal (Jamie Dornan), çocuğun gizemlerle dolu hikayesini öğrendikçe kendisini gerçek hayatla hayal dünyası arasındaki sınırın inceldiği gerilimli bir macerada bulacaktır.
Kitapkokusu

Kitapkokusu

@kitapkokusuu

PSİKOLOJİ DALINDA BAŞARILI
Bu filmi yaklaşık 6 ay önce izledim. Kurgu, oyunculuklar, oyuncu seçimleri, özellikle de son harikaydı. Fragmanında gördüğüm yaratıktan dolayı acaba çocuk filmi mi dedim ama olay bambaşkaymış. (Spoiler vermek istemiyorum.) Adı duyulmuş sürpriz sonlu filmlerden sonra en çok sürpriz olan bu film oldu sanırım. İşin güzeliyse, sonu olmayan ya da bizim haya gücümüze bırakılan filmlerin tersine bu filmin sonu tamamen kanıtlanmış şekilde bitiyor. (Yine spoiler vermek istemiyorum.) Bence izlenmeli. Anneme izlettim gece uyuyamamış çok etkilemiş bilinçaltını. Nedenini de izleyen anlasın artık :)
Dokuzuncu Hayat
filme puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Jamir Dornan ve Breaking Bad dizisindeki Aaron Paul sevgimden dolayı izlediğim güzel bir filmdi.Değişik bir anlatım tarzı ve gerçekten etkileyici sahneleri vardı( özellikle baba ve oğulun arasında geçen sahneler)Değişik filmler ve tatlar arayanlara önerebileceğim bir film.
Dokuzuncu Hayat
filme 7 verdi
2 beğen · 0 yorum
Red Red

Red Red

@khaos

İstersen uyanabilir ve yaşamaya devam edebilirsin.
Dokuzuncu Hayat
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
7.3/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0