up
ara

Benim Adım Feridun

(2016)

Benim Adım Feridun Konusu ve Özeti

Benim Adım Feridun
Hiç beklemediği bir anda, uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi tarafından terk edilen Ersan, büyük bir boşluğa düşer. Kafa dağıtmak için çocukluğunun geçtiği Erdek'e gider. Burada bir düğüne katılan Ersan, damadın babası tarafından yıllardır görmediği yeğeni Feridun sanılır. Aile tarafından oldukça ilgi gören Ersan, kısa bir süre bu oyunu devam ettirip sonra kaybolmaya karar verir. Ancak damadın kuzeni Hayal'den ilk görüşte etkilenince işler karışır.
Yapım: 2016 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Çağan Irmak
Uzun süreli bir ilişkinin içindeki Ersan artık sevgilisine ilgi göstermeyi ve romantik olmayı bırakmıştır. Uzun ilişkinin rahatlığının keyfini süren adam günün birinde uzun süreli sevgilisi Ayla tarafında terk edilince sudan çıkmış balığa döner. Birkaç hafta boyunca sevdiği kadını geri kazanmaya çalışsa da sonuç nafiledir. Ayla geri dönmeyi kabul etmez. Bunun üzerine artık ayrılığı kabullenmesi gerektiğini anlayan Ersan farklı bir yerin iyi geleceği umuduyla uzun zamandır gitmediği Erdek'teki çocukluğunun geçtiği eve gider. Ancak burada da aradığı teselliyi bulamayan Ersan sahilde dolaşırken yakınlarda bir düğün olduğunu fark eder. Bir şeyler için çıkma düşüncesiyle düğüne giren Ersan, düğündeki damadın babası tarafından yıllar önce küsüp Almanya’ya yerleşen kardeşinin oğlu Feridun sanılır. İlk başta bu rolden memnun olan Ersan ilk fırsatta kaçarım diye düşünürken damadın kuzeni Hayal’i görür. Geceyle birlikte ilginç ve komik olaylar da bir bir başına gelecektir...

Çağan Irmak'ın hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlendiği filmin başrollerinde Halil Sezai, Büşra Pekin ve Tarık Pabuçcuoğlu yer alırken filmin kadrosunda Suzan Aksoy, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter, Defne Yalnız ve Özge Borak yer alıyor.
thebookthief

thebookthief

@tcbasakgurel

Benim adım Feridun
Filmin öyküsü, yazar Mahir Ünsal Eriş'in, "Olduğu Kadar Güzeldik" adlı kitabında yer alan aynı adlı öyküden uyarlama. Çağan Irmak'ı beğendiğim için izledim. Film biraz basit olsa da film de herkes kendinden bir parça bulabilir. Filmin büyük bir bölümü bir düğünde geçiyor. Düğün sırasın da yaşananların çoğunu herkes kendi hayatında da yaşamıştır mutlaka. Filmin tüm oyuncularını emeklerinden dolayı tebrik ederim.
Benim Adım Feridun
filme 5 verdi
1 beğen · 0 yorum
Mustafa Kemal'in Askeri

Mustafa Kemal'in Askeri

@mustafakemalinaskeri

Feridun, yatmadan Hayal'le oturun azcık.Eski günlerden konuşun.Eski güzel günlerimizden.Güllük gülistanlık günlerden.Sulh zamanlarımızdan anlatın.Yâd edin,unutmayın,hatırlayın.Anlatın Çocuğum.Ben yanınızdaymışım gibi anlatın.Ben buradan duyarım sizi.Konuşmak lazım güzel günleri.Durup durup yâd etmek lazım ki hiç unutulmasınlar.Hayatın değerini bilin çocuklar.Ölümü zaten tadacağız günü gelince ama hayatı tatmak zor.Yaşayıp gidersin de bir yudum tadına bakmayı unutursun koca bir ömrün.Siz bugününüzün kıymetini bilin.Her nefesinizi hediyeymiş gibi yaşayın yavrum.
Benim Adım Feridun
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Özlem Karagöz

Özlem Karagöz

@yuregiminiklimi

Beni telefonuna
AÇMA SANİYE Olarak kaydetmiş.
Benim Adım Feridun
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
7/10
13 oy
Sence kaç puan almalı?
0