up
ara

Logan

(2017)

Logan Konusu ve Özeti

Logan
Türkiye'de 3 Mart 2017'de vizyona giren Logan, Marvel'in sevilen karakterlerinden biri olan Wolverine'e odaklanan özel serinin son filmidir. 2024 yılında geçen filmde özel yeteneklerini giderek kaybeden Logan, dünyayı ele geçirmeye başlayan Nathaniel Essex'i durdurmak için kendisinin dişi klonu olan Laura Kinney adında genç bir kızla birlik olacak.
Yapım: 2017 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Michael Green
2024 yılında yaşananları ele alan filmde, Logan ile Profesör Charles Xavie, bir yandan X-Men'in kaybı ile başa çıkmaya çalışırken bir yandan da kendi sağlık problemleriyle mücadele ediyor olacaklar. Yaşlanmama, kendini iyileştirebilme, ölümsüzlük gibi özelliklere sahip olan Logan, giderek bu yeteneklerini kaybetmeye başlayacak. Diğer taraftan Profesör Charles Xavie, Alzeimer hastalığının ilerlemesi nedeniyle unutkanlıkla savaşacak.

Tüm bunlar olurken, Nathaniel Essex'in kurmuş olduğu bir şirket yavaş yavaş tüm dünyayı ele geçirmeye başlayacak. Bunun üzerine Logan, kendisinin dişi klonu olan Laura Kinney adında genç bir kızın da yardımıyla Nathaniel Essex'in peşine düşecek.

Logan'ın yönetmen koltuğuna James Mangold oturuyor. Şimdiye kadar 8 kere Wolverine karakterini canlandıran Hugh Jackman'ı, bu rolde son kez izleyeceğiz. Caliban rolünü Stephen Merchant canlandırırken, Profesör Charles Xavier rolünü bir kez daha Patrick Stewart üstlenecek. Boyd Holbrook kadroda yer alırken, çılgın bilim adamı rolünde Richard E Grant'i katan yapımın kadrosuna eklenen bir diğer isim ise ER'dan tanıdığımız Eriq La Salle.
Logan filmi 2017'de Vizyona Giren En İyi Aksiyon Filmleri listesinde yer almaktadır.
Nil

Nil

@nill

İşte bu!
Hugh Jackman'ı son kez Wolverine rolünde gördüğümüz bu film, gerçekten sıkı bir film olmuş. Logan yaşlanmış, onu güçlü eden şey aynı zamanda onun ölümüne sebep olmaya başlamış. Profesör de eskisi gibi güçlü beyine sahip değil. Artık yok olmaları gerekiyordu. Bunu da çok iyi bir şekilde yapmışlar. Filmi gerçekten çok beğendim. Çok hareketli ve kanlı bir filmdi. Ama filmin size yaşattığı duygu içerisinde yaşanan bütün çatışmaları haklı görüyorsunuz ve tüm benliğinizle Logan'ın tarafını tutuyorsunuz.
Ayrıca filmdeki küçük kız, Logan gibi bir mutant olan kız, gerçekten çok başarılı oynamış. Bence geleceği çok iyi olacak o ufaklığın.
Logan
filme 10 verdi
16 beğen · 1 yorum
Martin Heidegger (@martinheidegger)
meksikali kizin babacığım diye ağladigini hatirladikca gülme tutuyor Sezercik filminde de sırtındaki fındık kadar benden tanimisti evladını :(
16.03.17 beğen cevap
Mr.Cakır

Mr.Cakır

@mrart

Bir efsaneye veda ...Müthiş bir filmdi.Elveda Wolverine
Logan
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

BİR EFSANEYE VEDA
En sevdiğim bir kaç Marvel karakterinden biri Wolverine zaten.Filmde beklediğimden daha fazla kan var Deadpool gibi olmuş Marvelde buna pek alışık değilim.Güzel bir veda filmi olmuş zaten sinema salonunda 1 kişilik bile boş ver yoktu full dü.Güzeldi.
Logan
filme 9 verdi
6 beğen · 0 yorum
Furkan Karakaş

Furkan Karakaş

@furkankarakas19

Bunca zamandır Süper Kahraman filmi diye ne izletmişler bize ?
Bu yılın açık ara en iyi filmi.Bir süper kahraman filminde hiç görmediğimiz derinlikte sahneler (Batman Dark knight hariç) Hugh Jackman'nın mükemmel ötesi oyunculuğu ve her şeyden öte Charles ve Logan arasındaki müthiş uyum.Yeni kızımız Laura da filmi daha bir öte yerlere taşımış.Kısacası bir Efsane olması gerektiği gibi son buldu. Her şey için sağol Hugh Jackman...
Logan
filme 10 verdi
5 beğen · 0 yorum
Hakan

Hakan

@alvarez

I hurt myself today, than yourself yesterday
Her ne kadar fragmanındaki müziği filmde duymak nasip olmasa da, başlık film için uygun.

Hugh Jackman abimizin bir taraflarının kılının kadayıf olmuş hâlini görmeye kalbim dayanmadı. Bunu itiraf etmem lazım. Biz onu yaldır yaldır milletin orasını burasını kesecek, aralarda bir iki denişik filmde oynayacak ama sonunda tilki dükkanına (20th Century Fox) dönecek, sonsuza kadar böyle yaşayacak bir insan olarak tahayyül ettik. Evet, tahayyül.

James Mangold bir ara yükselen bir yıldız yönetmen iken, ("Girl, Interrupted", "Walk The Line", "Identity") nedense 2007'deki "3:10 To Yuma" filminden sonra doğru düzgün bir işe imza atamamıştı. Bir önceki Wolverine filmi de bana göre ossuruktan bir iş olmuştu.

Ne var ki, bu filmde eskilere bir dönüş, bir "sinema filmi böyle yapılır allahsızlar", bir "akıllı olun gençler, biz daha ölmedik" havası sezdim. Ki çok da mutlu oldum, böyle iyi yönetmenlerin daha da iyi işler yapmasına ihtiyacımız var bence.

Logan, ihtiyar, mutsuz, huysuz ve tatlı bir Wolverine'in çizgiromanından uyarlanan bir film. Bence sadece iyi bir çizgiroman uyarlaması değil, aynı zamanda çok iyi de bir film olmuş. Zaten yönetmenine yaptığım övgülerden de bu düşüncem anlaşılabilir. (Başkanım beni al.)

Pazar sabahı kovboy sineması kuşağında Shane'i izlememiş olanlarımız filmin bir kısmını anlamaz, kaldı ki o kişiler bizden değildir.
Logan
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
Furkan Karakaş

Furkan Karakaş

@furkankarakas19

"We've got ourselves an X-Men fan.Maybe a quarter of it happened but not like this.In the real world people die"
Logan
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
ne önemi var

ne önemi var

@doctor

TAK BEŞE GİDELİM E5' E. DAKOTAYA GİDECEZ.
Logan
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Smyy Yıldızhan

Smyy Yıldızhan

@smyyyildizhan

Logan
"En azından suya yakın."
-Logan
Logan
filme 9 verdi, inceleme eklemedi.
4 beğen · 0 yorum
10
FİLM
2017'de Vizyona Giren En İyi Aksiyon Filmleri
Türkiye'de vizyona giriş yılı 2017 olan ve en çok izlenen yerli ve yabancı aksiyon filmlerini bu listede topluyoruz....
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
22
FİLM
En İyi 2017 Filmleri
Türkiye'de 2017 yılında vizyona giren, gişede büyük başarı elde ederek dikkatleri üzerine çeken en iyi 2017 filmleri listelen...
8.4/10
90 oy
Sence kaç puan almalı?
0