up
ara

Müttefik

Allied (2016)

Müttefik Konusu ve Özeti

Müttefik
İkinci Dünya Savaşı'nın sürdüğü yıllarda orduda görev alan Amerikalı Max Vatan, 1942 yılında bir görev için Kuzey Afrika'ya gittiğinde Marianne Beausejour adında Fransız bir kadınla tanışır. Kısa süre içinde yakınlaşarak birbirlerine aşık olan istihbarat subayı Max Vatan ile direniş savaşçısı Marianne Beausejour'un birbirlerinden sakladıkları çok büyük sırları vardır ve aşkları büyük bir sınavdan geçecektir.
Süre: 124 dk
Yapım: 2016 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Steven Knight
İkinci Dünya Savaşı sırasında kendi ülkeleri hesabına tetikçilik yapan Amerikalı Max Vatan (Brad Pitt) ile Fransız Marianne Beausejour'un (Marion Cotillard) 1942'deki bir görevleri sırasında yolları kesişir. İkisi de Casablanca'daki Nazi Alman elçiyi öldürmek üzere görevlendirilmiştir. Ancak bu görev sırasında birbirlerine aşık olurlar ve sonrasında evlenirler. Ancak evlenmiş olmalarına rağmen birbirlerinden sakladıkları birçok sır vardır ve bu aralarındaki sevgiyle birlikte hissedilir bir gerilimin de ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Filmin başrollerinde Brad Pitt ve Marion Cotillard yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Oscar ödüllü yönetmen Robert Zemeckis oturuyor.
'Filiz

'Filiz

@flz

Filmde Brad Pitt oynadigi icin filmden beklentim yuksekti ve hayal kirikligina ugradigimi soyleyebilirim. Filmin konusuna baktigimizda merak uyandiran film izlediginizde beklentiyi karsilamiyor. Filmin icerisinde sizi heyecanlandiran, vay ne askmis diyeceginiz herhangi birsey yok. Casusluk, yada gorev kismina baktigimizda da hersey cok siradan bir aksiyon bile yok. Filmi etkili kilacak olan bir nokta savas sirasinda filmin konusunun geciyor olmasi oda etkileyici islenmemis filmde. Yani kisaca Brad Pitt in oynadigi hic bir filmin kotu oldugunu dusunmezdim. Ama malesef yanilmisim.
Müttefik
filme 1 verdi
1 beğen · 0 yorum
ilkan

ilkan

@ilkan

Savaş ve özgürlük
Bu filmin ilk başta fragmanını izlediğimde casus iki karı ve kocanın hikayesi diye biliyordum ama sinemada filmi izleyince ortaya 2.Dünya Savaşı'nın sonralarına doğru Fas'ta yaşanan bir suikast oyunu ve daha sonraları savaş sıralarında farklı açıyla çekilmiş bir aile yaşam dramını ele alıyor
Açıkcası etkileyici ve güzel bir film olmuş gerçekten
Müttefik
filme 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Film yavaş ilerliyor ama gerilim ve heyecanı üst düzey olduğu için oldukça sürükleyici.Brad Pitt klasını konuşturmuş çok üst düzey bir oyuncu ve göstermiş burada kendini.Marion Cotillard'la son derece uyumluydu.Aksiyon sahnleri azdı ama film genel itibariyle güzeldi.(Sonu hariç)Daha iyi bir son olabilirdi.Filmin 1 Dalda'da Oscar adaylığı mevcut ve 110 milyon dolar gişe yapmış fena bir gişe değil.Özetlersek keyifle izlenebilecek bir film olduğunu düşünüyorum.
Müttefik
filme 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Bu filmi sakın konusuna bakıp da 2.Dünya Savaşı sırasında yaşanan bir gerilim -macera filmi şeklinde bir beklentiyle izlemeyin.Çünkü bu bir aşk filmi ve arasına erkek seyircileri de filme çekmek için gizem de eklenmeye çalışılmış.
Herkes Brad Pitt 'in oyunculuğunda iyi olarak bahsetmiş ama izlediğim en tutuk oyunculuk yaptığı filmiydi bence.3 Sahne dışında çok kontrollüydü Esas olay Marion Cottilard'daydı .İzlerken gerçekten de o enerjiyi size hissettiriyor.
Beklentinizi büyük tutmazsanız eğer güzel bir hikaye.Hele aşk filmi seviyorsanız kaçırmayın derim :)
Müttefik
filme 7 verdi
5 beğen · 0 yorum
Batuhan Saydam

Batuhan Saydam

@batuhansaydam

yine yapmışlar diyorum...
Müttefik
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
7.7/10
37 oy
Sence kaç puan almalı?
0