up
ara

Hayati Tehlike

(2016)

Hayati Tehlike Konusu ve Özeti

Hayati Tehlike
Hayati Tehlike, babasından kalan fırını işleterek sakin bir hayat sürdüren bir adamdır. Süt kardeşi Nutku ise özel operasyonlarda görev alan gizli bir polistir. Bir gün Hayati, kendisinden haraç isteyen bir mafyanın adamlarına kafa tutar ve başı büyük belaya girer. Bu sırada süt kardeşi Nutku da bu adamların peşindedir. Hayati, Nutku'ya yardım etmek için operasyona dahil olunca işler iyice karışır.
Yapım: 2016 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Baykut Badem
Yönetmen koltuğunda Serdar Işık'ın oturduğu komedi türü Hayati Tehlike'nin başrollerini Toygan Avanoğlu, Öznur Serçeler ve Burç Kümbetlioğlu üstleniyor. Filmin kadrosunda Altan Erkekli, Zeynep Şahin, Billur Yılmaz, Deniz Sipahi ve Füsun Demirel de yer alıyor. Filmin senaryosu ise Baykut Badem'in kaleminden çıkma.

Hayati Tehlike (Toygan Avanoğlu) ve süt kardeşi Nutku Tutuk (Anıl İlter) çok farklı işler yaparak hayatlarını sürdürmektedir. Nutku Tutuk uluslararası çapta işler yapan bir polistir, Hayati ise etli ekmek lokantası işletmektedir. İstanbul'a gelen ünlü bir mafya babasının peşine düşen kardeşine yardımcı olmak isteyen Hayati, hiç alışkın olmadığı kişilerle muhatap olmaya başladıkça başına birçok komik olay gelecektir.
Yönetmen koltuğunda Serdar Işık'ın oturduğu filmin senaryosu, aynı zamanda filmde küçük bir rolü de olan Baykut Badem'e ait.
0/10
0 oy
Sence kaç puan almalı?
0