up
ara

Çalgı Çengi İkimiz

Çalgı Çengi 2 (2017)

Çalgı Çengi İkimiz Konusu ve Özeti

Çalgı Çengi İkimiz
Salih ve Gürkan, başları beladan bir türlü kurtulmayan iki kuzendir. Bundan 6 yıl önce ünlü olmak için çabalarken yolları mafya ile kesişmiş ve o günden itibaren mafya camiasının düğünlerinde şarkıcılık yapmaya başlamışlardı. Çalgı Çengi'nin bu devam filminde, iki kuzen mafyadan kurtulup kendi yollarını çizmenin vaktinin geldiğini düşünerek bir plan yaparlar. Ancak planları bekledikleri gibi gitmez ve başlarına yine türlü komik olaylar gelir.
Yapım: 2017 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Selçuk Aydemir
Gürkan (Ahmet Kural) ve Salih (Murat Cemcir) artık mafyayla içli dışlı olmaktan, mafya düğünlerinde müzik yapmaktan bıkmışlardır. Bu nedenle mafyadan tamamen uzaklaşıp hayatlarında yepyeni bir sayfa açmaya karar verirler. Ancak bu o kadar kolay olmayacaktır, mafyadan azledilmeleri için sahneye çıkacaklardaki bir düğündeki nikah memurunu kaçırmaları gerekmektedir. Ne var ki nikah memuru Tarkan'ı keşfeden kişidir ve ikiliyi de meşhur etme vaadinde bulununca Salih ve Gürkan'ın çok zor bir tercih yapması gerekecektir.
Ankaralı 2 arkadaşın yaşadığı komik olaylar, Çalgı Çengi'den 6 yıl sonra gelen devam filminde de sürüyor.
Fatih Kırıkçı

Fatih Kırıkçı

@fatihkrkc

Filme gitmeden önce lutfen okuyun !!
Bir film bu kadar mı boş olur. İnsanları salak yerine koyup zaten gelecekler iste biraz konusalim izlesinler gibisine bir fil cekilmis . Sinamada film arasina girene kadar sıkıntıdan ne yapicagimizi sasirdik . Bu filmin yaninda Akasya Duragi , Pis yedili gibi diziler daha komik kalir .

LÜTFEN GÜZEL BIR FİLM IZLEMEK ISTEYEN GITMESIN HAYATINIZDAN BOŞUNA ZAMANİ BU FİLMDE GEÇIRMEYIN .
BEN YANDIM SİZ YANMAYİN....
Çalgı Çengi İkimiz
filme 1 verdi
1 beğen · 0 yorum
büşra

büşra

@busraozknc

Düğün Dernek filmlerini ya da dizilerini izleyip de beklentiye kapılarak gidecekler zaten izlemesin bence, beğenmezler çünkü. İlk filmi izlemeden aman şöyle kötü böyle kötü yorumları yapmaya da kimsenin hakkı yok zira Çalgı Çengi'nin ilk filmini izleyip de 6 yıldır ikincisinin çıkmasını bekleyen bir kitle var. Ki sadece 6 günde çekilen ilk filme göre bu film çok çok iyiydi..
Çalgı Çengi İkimiz
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
ilkan

ilkan

@ilkan

Bu filmi izlemeden önce ilk serisini izlemelisiniz aksi takdirde konuya hakim olamazsınız. Bende ilkini Çalgi Çengi'yi izleyip ve daha sonra Çalgı Çengi İkimiz'e sinemaya gittim.
Film ilkinden daha keyifli ve güzel olmuş yalnız şunu söyleyebilirim ki Düğün Dernek filmin serisinin tadı kadar etkileyici olamamış açıkcası
Çalgı Çengi İkimiz
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Ceylan Bektaş

Ceylan Bektaş

@ceylanbektas

Keyifli
İkilinin Düğün Dernek serisini izleyip beğenenlerdenim. Çalgı Çengi'ye de bu yüzden gittim. İlk filmini izlememiş olmama rağmen, yer yer güldüğüm sahneler mevcut. Güzel, hoş bir filmdi. Ben yazılanların aksine, vakit kaybı olarak görmüyorum. Verilen büyük bir emek ve ortaya çıkmış bir film söz konusu.. Ayrıca başarılı da..
İzlemenizi tavsiye ederim.
Teyzemin evladı :) güzel replik
Çalgı Çengi İkimiz
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
Uygar Akcay

Uygar Akcay

@uygarakcay

Güzel ama bi o kdr garip bir filmdi ama güldürdü izleyin belki canınız gülmek isterse
Çalgı Çengi İkimiz
filme 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
7.4/10
27 oy
Sence kaç puan almalı?
0