up
ara

Dangal

(2016)

Dangal Konusu ve Özeti

Dangal
Film, iki ünlü kadın güreşçinin gerçek yaşam öyküsünü ele alıyor. İyi bir güreşçi olan Mahavir Singh, hiç oğlu olmadığı için kızlarından ikisini güreşlere hazırlamaya karar verir. Böylece iki kız kardeş, Babita Kumari ve Geeta Phogat, hızla yükselerek Hindistan'ın milli güreşçileri olurlar.
Süre: 169 dk
Yapım: 2016 Hindistan
Yönetmen:
Senaryo:
  • Nitesh Tiwari
Dangal filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri listesinde yer almaktadır.
Gülcan

Gülcan

@gulcann

Hiç vazgeçmeyenlere...
Aamir Khan yine muhteşem iş çıkartmış. Bu izlediğim sanırım 7. Filmi oldu. İlk izlediğim filmi 3 idiotsdu. Onu da sanırım 2010 da falan izledim. Aslında Hint filmlerine karşı ön yargılıydım. Yani alışık olmayınca beğeneceğimi düşünmemiştim. Tabii izledikten sonra fikrim tamamen değişti.

Adamların filmlere bakış açıları bizden farklı. Yani filmleri hem epey uzun hem de fazlasıyla dans ve şarkı içeriyor. Ama farklılık iyidir. Benim çok hoşuma gidiyor. Keyifle izliyorum. Özellikle Aamir Khan filmlerini. Bir kere kötü senaryolu film çıkmıyor adamdan. Hep farklı bakış açıları ve hepsinde de toplumsal bir mesaj. Tamam danstı, uzunluktu, şarkılardı belki çoğu izleyici için alışık olmayınca bayıyordur. Ama şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. 3 idiots da yaptığı eğitim eleştirisini, Her çocuk özeldir filminde; her çocuğun kendine özgü olduğunu ve PK filmindeki "dinler" konusunu bu kadar iyi yansıtan ve anlatabilen filmler izlemedim. Eğitimle alakalı çoğu filmi izliyorum ama İlk saydığım iki film bu konudaki başyapıtlardır. Eleştiride gelinebilecek en son noktadır. En iyi örneklerdir bence.

Haa bu arada jackie chan ve Aamir khan birlikte film çekmiş. İkisini de çok sevdiğime göre onu da kesinlikle en kısa sürede izleyeceğim...

Ben izlerken ışıktı, sesti, iyi oyunculuk, kötü oyunculuk,yönetmen vs hiç öyle şeylere dikkat eden biri değilim. Ben çok amatörce çekilmiş bazı filmleri bile beni cezbederse, çok beğenen biriyim. O yüzden incelememde bu tarz şeylere yer vermeyeceğim.

Filmin içeriğinden bahsedeyim biraz. Emekli güreşçi bir baba. Tek hayali ülkesine güreşte altın madalya kazandıracak bir erkek evlat. Bu babanın nasibine ise tam 4 tane kız çocuk düşüyor. Tam hayalleri artık son buldu derken işler değişiyor. İki kızını güreşçi yapmaya karar veriyor ve olaylar böylece başlamış oluyor. Devamını söylemeyeyim. Spor, güreş ve kız çocukları üzerinden çok güzel mesajlar içeriyor film.

Özellikle filmi kimler izlesin? sporcuysanız, hedefleriniz varsa veya güreşlere meraklıysanız kesinlikle ve kesinlikle izleyin. Tam size göre.

Film 2.5 saat son 1.5 saatini soluksuz izledim. :D Aamır Khan'ın diğer toplumsal konulara değinmesi de hoş ama eğitimle alakalı şöyle bir 4-5 film daha çekmesini isterim. ?
Dangal
filme 10 verdi
8 beğen · 0 yorum
zeynep yüksel

zeynep yüksel

@zeynepyuksel

Önyargılarınızı yıkıp geçin ve sonra potansiyellerin neler yapabileceğini izleyin! Mücadele, inanç, hırs. Yine bir Aamir Khan filmi yine depreşen duygular...
Dangal
filme 8 verdi
7 beğen · 0 yorum
Pelinsu

Pelinsu

@pelinsu480

Gözlerimi doldurdu...
Filmin ilk başlarında babaya biraz kızıyordum.Cahil bir düşünce biçimine sahip olduğunu düşünüyorum.Fakat filmin ilerleyen dakikalarında,özellikle son sahnede ne kadar yanıldığımı anladım.Bu hikayenin gerçekten yaşanmış olması,dünyada gerçekten böyle babalar olması filmi daha güzel ve gerçekçi kılıyor.
Dangal
filme 10 verdi
3 beğen · 2 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Tutku ve idealler..Film salt duygusal bir hissedilişin dışın da bazı tabuların yıkılabilinirliğini de gözler önüne seriyor ,, hint filmleri genelde uzun zaman dilimine tekabül ediyor lakin değiyor. Amir khan'nın da hakkını yemeyeyim (ki -pekey- filminde bir başka oyunculuk sergiliyor)
17.07.18 beğen 2 cevap
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

Harika bir film, umut ışığı adeta tüm kızlar için, öyle bir köyden böylesi cıkabilmek harika! Aamir Khan yine harika bir işle karşımızda.
Dangal
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
F7#

F7#

@qf

Pes etme,bakasının söylediklerine aldırış etme,çalış
Dangal
filme 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Tuğba Bal

Tuğba Bal

@tugbabal

° •

Her sporcu gibi benim de bir hayalim vardı. Ülkem için bir altın madalya kazanmak.

° •

Her zaman bir erkek çocuk istemiştim ki ülkemiz için Wrestling’de altın madalya kazansın… Ama aklıma hiç gelmemişti ”Altın, altındır.”

° •

Her zaman hatırla. Eğer gümüş madalya kazanırsan bugün değilse bile yarın herkes seni unutacaktır. Fakat eğer altın madalya kazanırsan sen örnek biri olacaksın. Ve örnek alınanlar unutulmaz.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
JrMiço

JrMiço

@lusnika

“Şu kızlara bak. Yarın kazanırsan tek başına kazanmayacaksın. Seninle beraber milyonlarca kız kazanacak. Erkeklerden aşağı görülen tüm kızlar kazanacak. Ev işleri yapmaya, çocuk büyütmeye zorlanmış kızlar. Yarınki müsabaka en önemlisi, kızım. Çünkü yarın, sadece o Avustralyalı ile değil, kızları aşağı gören herkes ile mücadele edeceksin.”
Dangal
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Elif

Elif

@elif22

Şu kızlara bak. Yarın kazanırsan tek başına kazanmayacaksin. Seninle beraber milyonlarca kız kazanacak. Erkeklerden aşağı görülen tüm kızlar kazanacak. Ev işleri yapmaya, çocuk büyütmeye zorlanmış kızlar. Yarın ki müsabaka en önemlisi, kızım. Çünkü yarın, sadece o Avustralyalı ile değil, kızları aşağı gören herkes ile mücadele edeceksin..
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
2 beğen · 0 yorum
RETA

RETA

@duyguuu

-Şu kızlara bak. Yarın kazanırsan tek başına kazanmayacaksin. Seninle beraber milyonlarca kız kazanacak. Erkeklerden aşağı görülen tüm kızlar kazanacak. Ev işleri yapmaya, çocuk büyütmeye zorlanmış kızlar. Yarınki müsabaka en önemlisi, kızım. Çünkü yarın, sadece o Avustralyalı ile değil, kızları aşağı gören herkes ile mücadele edeceksin.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
K.i.n.g

K.i.n.g

@king

ŞU 2 REPLİĞİ ÇOK SEVDİİM FİLMDE

Madalya kazanan sporcu
ağaçta yetişmez.
Onu kendin yetiştirmen gerekir.
Sevgiyle, sıkı çalışmayla, tutkuyla...Bir kaplanı, fil gibi
dövüştürmeye çalışma
Sonra kaplan, ne kaplan gibi dövüşür
ne de fil gibi.
Dangal
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
25
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri
Bollywood sinemasının ünlü isimlerinden Aamir Khan'ın rol aldığı, Hint filmlerine ilgi duyanların izlemesi gereken en iyi Aam...
23
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2017 Filmleri
2017 boyunca izlediğimiz filmleri gözden geçirmemizin zamanı geldi. Yapım yılı 2017 olan ya da 2017'de vizyona giren filmlerd...
183
FİLM
İzleyicide Büyük Bir Hayranlık Uyandıran Yerli ve Yabancı Filmler
İzlerken büyülendiğimiz, büyük bir hayranlık duyduğumuz en iyi yerli ve yabancı filmleri bu listede paylaşıyoruz. Sen de izle...
412
FİLM
Şiddetle Tavsiye Ettiğimiz Filmler
İzledikten sonra iyi ki izlemişim dediğimiz ve herkese izletmek istediğimiz, şiddetle önerdiğimiz filmleri bu listede paylaşı...
oben kıral

oben kıral

@obenkiral

çok güzellll
Dangal
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum
Paylaşım kuraldışına alınmıştır: Paylaşımda fikir, sonuç beyan etmiyorsanız kuraldışına alınabilir.
Topluluk kurallarını incelemek istersen yardım bölümünde detaylı bilgi alabilirsin.
Günay ilgar

Günay ilgar

@gunayilgar

Aamir khann 😍 paylaşım fotoğrafı
Aamir khann 😍
Her filmin ayrı güzel her filmi ayrı bir msj
Aamir Khan başka söze gerek yok 👌
Dangal 😊
Dangal
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
14 beğeni · 10 yorum beğen ikon
rozella (@sunaaa)
Hangi filmi bu
08.09.18 beğen 1 cevap
hakan yiğitoğlu (@hakanyigitoglu)
Konusu hakkında bilgi lütfen
09.09.18 beğen 1 cevap
Edipcm (@edmathersjr)
İyidir fazla söze gerek yok
09.09.18 beğen 2 cevap

@

 paylaşım fotoğrafı
Dangal
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 6 yorum beğen ikon
Gökdeniz mert (@pote)
DÜn seyrettim Çok güzel bir filmdi Bir babanın nasıl engelleri yıkıp geçtiğini kızları için . Demekki Sevginin inancın yıkamacağı duvar yoktur
03.05.18 beğen 3 cevap
Uzm. Serdar T. (@lizbon)
Ben izlemedim sevmem ??
03.05.18 beğen cevap
yeşilflr (@birkul)
Aynen.. dün seyredenlerdenim
bende..
03.05.18 beğen cevap
9.3/10
98 oy
Sence kaç puan almalı?
0