up
ara

A Street Cat Named Bob

Sokak Kedisi Bob (2016)

A Street Cat Named Bob Konusu ve Özeti

A Street Cat Named Bob
Başrollünde oyuncu Caroline Goodall yer aldığı, yönetmenliğini Roger Spottiswoode üstlendiği film
Gerçek Hayat Hikayesi türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Gerçek Hayat Hikayesi, Kedi türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden A Street Cat Named Bob isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yapım: 2016 İngiltere
Yönetmen:
Senaryo:
  • Maria Nation
  • Tim John
A Street Cat Named Bob filmi Hayvan Sevgisi Aşılayan Filmler listesinde yer almaktadır.
Burçak Aktaş

Burçak Aktaş

@burcakaktas

Bob
Kedinin şirinliği bile filmi izlemek için bir neden olabilir. Bir kedinin dipte olan bir insanın hayatına nasıl renk katabileceği onu baştan aşağı nasıl değiştirebileceği anlatılıyor. Çok hoş ve izlenildiğinde insanda mutluluk uyandırabilecek bir film.
A Street Cat Named Bob
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
Nil

Nil

@nill

Ginger Kedi Bob
Kitap uyarlaması olan film gerçekten çok naif ve hoştu. Konu aslında çok bilindik. Bir hayvanın insan hayatını değiştirmesi konu ediliyor. Kaldı ki hayatımızın belli bölümlerinde biz de bu durumu deneyimlemişizdir. Bu açıdan bakınca çok da orijinal bir film değil aslında. Ama bu filmi bu kadar da basite indirgemek haksızlık olur diye düşünüyorum.

Filmdeki kedi yani Bob, kendisini oynamış bir çok yerde. Ve gerçekten bu kadar uysal ve akıllı bir kedi görmedim ben bu zamana kadar. Filmde de ginger kedilerin yani bizim sarman dediğimiz kedilerin daha sadık, akıllı ve güçlü bağlar kurabilen kediler olduğu söyleniyor. Bunu tüm film boyunca da görüyorsunuz zaten. Kedi/hayvanseverleri daha çok yakalayacaktır bu film, eminim. Ama yine de herkesin izlemesini tavsiye ederim. Yer yer duygusal yer yer komik sahnelerle çok güzel bir 2 saat geçirirsiniz.

Film, uyuşturucu bağımlısı birisinin Bob'tan güç alarak toparlanması ve tedavi görmeye cesaret ederek tamamen temizlenmesini ve hayatını yoluna koymasını anlatıyor. Filmde James yani gerçek James'in de kısa bir rolü var. Kitap çıkınca kitabı imzalatanlardan birisi de o. Oyuncu James, kitabı imzalatan gerçek James'a soruyor: "Kitabı nasıl buldun?"
Gerçek James: Çok beğendim. Adeta kendim yaşamış gibi hissettim" :))

"Herkes ikinci bir şansa sahip olmalı" ve "Asla vazgeçme" temalarıyla dolu bu film gerçekten güzeldi. Kitabını da okuma isteği uyandırdı bende. Ayrıca erkek oyuncu da çok başarılıydı.
A Street Cat Named Bob
filme 10 verdi
11 beğen · 1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Oh ne keyifli,ne keyifli...Deli Kadın hikâyeleri,kedili filmler ve mektuplarla yaşanan aşklar...Çok saygıdeğer neokur arkadaşım @nill,nasıl vakit bulabiliyorsun bunca kitabı okumaya ve onca filmi izlemeye acaba?!..
15.02.17 beğen cevap
3
FİLM
Hayvan Sevgisi Aşılayan Filmler
Sevimli dostlarımız olan hayvanların hikayelerini konu edinen ya da hayvanların da önemli roller üstlendiği hayvan sevgisi aş...
8.6/10
10 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2002
2011
2009