up
ara

Virgin Mountain

Fúsi (2015)

Virgin Mountain Konusu ve Özeti

Virgin Mountain
Başrollünde oyuncu Sigurjón Kjartansson yer aldığı, yönetmenliğini Dagur Kári üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor.Dram, türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Virgin Mountain isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yapım: 2015 İzlanda
Yönetmen:
Senaryo:
  • Dagur Kári
Selin

Selin

@ozselin

Çocuklardan daha masum bir adamın oynadığı, soğukta çekilmiş sıcak bir film.
Virgin Mountain
filme puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
Emre Aktel

Emre Aktel

@emreaktel

FİLM/ FUSI (2015) paylaşım fotoğrafı
FİLM/ FUSI (2015)
Ekşi:

- Fusi kırk yaşını devirmiş, şişman, annesiyle yaşayan, mesaisi belli tekdüze bir işte çalışan, her Cuma aynı Thai lokantasına gidip aynı yemeği yiyen, hep aynı radyo programını dinleyen, dinlediği radyo programından şarkı isteyen, İkinci Dünya Savaşına meraklı ve savaş oyunu maketleri kuran, küçük küçük askerleri ve tankları sabırla boyayan ve bu rutinler etrafında yaşayıp giden sessiz, çekingen ve kocaman bir adam... Senin, benim, toplumun "başarı" olarak adlandırdığı çoğu adımdan sınıfta kalmış biri... Yaşına rağmen hala bağımsızlığını ilan edemeyen, iyi bir iş bulamayan, zengin olamamış, kendine ve vücuduna iyi bakamamış, onlarca sevgili eskitmemiş, evlenmemiş, çocuk sahibi olmamış biri yani... Ama tüm bu başarısızlıklarına rağmen; onu dışlayan, eleştiren, onunla alay eden, aynı topluma en ufak bir kötülükte bulunmayan bir insan...

Sevdikleri için çabalamaktan vazgeçmeyen bir insan...

Olmayan çıkarlarını, hırslarını, egolarını bir yana koyup, kocaman adımlar atabilen bir insan...

Peki sizce, gerçek başarı hangisi şimdi?
Virgin Mountain
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Başarımı ? Şaka mı? Birazcikda olsa çaba sarf etmek istememiş mi ? Diğer insanları suclayacagina kendine bakmayı ve kendini keşfetmeyi neden denememis? Birilerini suçlamak en basit şey. Başarı için hırs, ego, çıkar iyidir, tabi ki dozunda kullanılmak ve hayvani şartlara tam anlamı ile kapılınmadığı sürece. Ezik psikolojisine girmek en basit olanı. En büyük kötülüğü kendine yapmış, toplum da zaten yerini bulamamış bir karakter seçimini kendi yapmış. Ortada çok güzel bir başarı var. En büyük başarısızlık ödülünü veriyorum kendisine.
21.11.17 beğen cevap
8/10
2 oy
Sence kaç puan almalı?
0