up
ara

Arif v 216

Arif ve 216 - 145 Saniye (2017)

Arif v 216 Konusu ve Özeti

Arif v 216
G.O.R.A ve A.R.O.G filmlerinin devamı olan Arif v 216'da, Arif'in robot arkadaşı 216'nın dünyaya gelmesiyle başlayan komik olayları izleyeceğiz. İnsan gibi yaşamaya karar veren 216, bir yandan dünya düzenine ayak uydurmaya çalışırken bir yandan da kendisini klonlamaya çalışan kötü niyetli insanlarla mücadele edecek.
Süre: 125 dk
Yapım: 2017 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Cem Yılmaz
Arif v 216 filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri listesinde yer almaktadır.
hidogan

hidogan

@hlldgn - Ankara

Güncel videoları, eski filmleri ve cem yılmaz yapımlarını takip eden biri iseniz gerçekten tat verecek bir film olacaktır sizin icin. Zira ben müthiş keyif aldım. Cem yılmaz farklı bir film koymus ortaya, sevdigim yanı da bu zaten. klise özcan deniz ask filmlerinden, barbar komedilerinden, sacma korku filmlerinden tat alan biriyseniz begeneceginizi düsünmüyorum. Son dönem Türk komedilerinde ilk sıraya cem yılmazı koyarım. begenmeyene fragmanının yarısına katlanabildigim cumali ceberi tavsiye ederim. saygılar.
Arif v 216
filme 10 verdi
0 yorum
şeyma temeş

şeyma temeş

@seymatemes - Diyarbakır

Gerçekten çok ince espriler içeren, nostalji kokan bir film. Yeşilcam klişelerini çok güzel tiye almış. Ayrıca birçok gönderme içeriyor. Göndermeler hem Yeşilçamdan hem günümüz Hollywood filmlerinden ve bonus olarak da Cem Yılmaz’ın diğer filmlerinden. Beni tatmin eden bir film oldu. Aslında filmdeki her bir esprinin altında yatan göndermeleri anlamak gerekiyor ve bunun için filmin biraz kültür birikimi gerektirdiğine inanıyorum. Ayrıca 60lardan çoğu sanat duayenine selam çaktığı için de puanım 10. Herkesin izlemesini tavsiye ederim.
Arif v 216
filme 10 verdi
0 yorum
Noname

Noname

@noname13 - Mersin

Hayal kırıklığı
Beklentim çok büyüktü ama filme bir türlü ısınamadım ve ilk defa bir filmin ortasında salonu terk ettim
Arif v 216
filme 5 verdi
0 yorum
Ceren

Ceren

@cereny - Ankara

Spoiler Free Yorum
Gitmeden önce bir Arog ya da Gora kadar gülmeyi beklemeden gitmenizi tavsiye ederim.
Filmde her Cem Yılmaz filminde olduğu gibi güzel ince giydirmeler var ama beni bir Aile İçinde kadar güldürmedi. Aynı şekilde salonda da yarıla yarıla gülme toplamda 4-5 kere oldu. Ya salon olarak içimiz geçmiş ya da filmde bir problem var bilemiyorum.
Filmdeki hikayenin de pek sarmadığını belirtmek isterim, belki o yüzden de ekstra bir eğlenmedim.
Her tarafta reklamlarını ve her giden arkadaşımın marifetmiş gibi story atmasından gerçekten çok komik olacak diye düşünmüştüm, yanılmışım.
Umarım izlerken siz benden çok eğlenirsiniz.
EK 1
Komiktir filmi beğenenler kitlesi Rick and Morty'nin fan kitlesine çok benziyor. 08.01.18
EK 2
Aile Arasında* 14.01.18
Arif v 216
filme 5 verdi
0 yorum
Bayır gülü

Bayır gülü

@bayirgulu

Cem Yılmaz’ın Saygı duruşu
Geçen hafta cumartesi günü ailece gittiğimiz bir film. Cem Yılmaz birkere stand-up çı olmasına rağmen ve bundan zamanında güzel ekmek yemesine rağmen onun filmlerine baktığımız zaman bu ülkenin gerçek sanatçılarına garip bir hayranlık duyduğunu anlıyoruz. Son filmleri genelde sinema ile ilgili.. şimdi komedyen diye anılan bir adamın dram çekme şansı yok bu ülkede. He yapanlar yok mu? Oyuncu olarak rahmetli Nur içinde uyusun Kemal Sunal abimiz etkili dram filmleri de çekmiş. Oyuncu çünkü.. Cem Yılmaz’ bir kere oyuncu değil eee piç bir yanında var. Dram oynayacak kadar hayatı dramatik görmeyen bir tip. Bok gibi para kazanmış.. eeee ne yapacak bu adam.. sinema sanatına ve sanatçılarına kendince hayranlık duyan bu adam.. O hem zevk aldığı hem ara kültür dediğimiz 80 ler de çocukluk gençlik dönemi geçmiş bir insan. Hem saygı duyduğu hem özlemini çektiği.. hemde yeni kuşağa geçmiş değerli sanatçıları anlatma onlara zaman içinde yolculuk yaptırıp hem eğlenip hemde seyircisini eğlendirme gayretine girmiş. Bence de başarılı olmuş. Ben çok güldüğümü hatırlamıyorum ama keyif almadım dersem de yalan olur. Çünkü seyrederken şunu düşündüm.. Cem Yılmaz bu filmi çekerken hem eğlenmiş hemde yaptığı işten keyif almış. Baktım trajlarda iyi.. para da kazanıyor Cem abi..Pek az insana nasip olacak bir nimet.. ince yakaladığım güzel espriler de vardı. Ağız dolusu kahkaha atmadım ama gülümsedim inceden garip hoşuma giden replikler oldu. Zeki Müren’i , Barış Manco’yu, Ajda Pekkan, Ayhan Işık, Cüneyt Arkın Filiz Akın gibi değerli sanatçılara saygı duruşunda bulunmuş., en sevdiğim sahne ise Kerem Alışık babasından ( Sadri Alışık’tan) helallik istemesi.... Bence hoş duygulu sahneler.. 90’ların kendine özgü o starlarını da unutmamış :) Mustafa Sandal adamım.. onun arabası var.. anişko ne zaman bana araba alırsa bu şarkıyı koyacağım arabamda dinleyeceğim :)Cem Yılmaz abinin o göbekli biçimsiz vücudunu sergilemekten çekinmeyen o doğal halleri güzeldi. Yaw biraz bakın kendinize.. gidin bir Holywood starlarına bir bakın kendilerine nasıl bakıyorlar az örnek alın.. Ama aşmış bu estetik kaygıları :) bende de o kadar para olsa ve erkek olsam iplemem dünyayı oda ayrı mevzu.. Diyeceğim o ki bir ara daraldığımı da hissetmedim dersem yalan olur. Beni o sahnenin karşısında tutan şey koca bir popcorn sepeti ve cola’nın içine düşmem oldu. Seyredin abi eğlenen ve keyif alan bir insana ve sinema sektörüne sanatına ve sanatçısına yatırım yapan adamlara verin destek.. hem popocorn yemek kadar güzel bir şey yok sinemada..
Arif v 216
filme puan vermedi
0 yorum
Hüseyin

Hüseyin

@huseyin661

Oğlum insanin kendi cinsine tahammülü yok Robotu kim s*ker dünyada.
Sanırım tam olarak böyleydi süper bi replik ilk akılda kalanlardan ;)
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Minel Alya Bayrak

Minel Alya Bayrak

@daktilokiz - Erzurum

-Komşularla sıfır sorun
-Dünya ile ? böyle olduk

Günümüze gönderme içerir.
Arif v 216
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Red Red

Red Red

@khaos

Bir yerde tavuk döner varsa, orada umut vardır! ??
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Munise

Munise

@piyanist

Arif v 216
Zeki Müren’de bizi görecek mi?
Arif v 216
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri
Tür ayrımı yapmadan en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 2018 filmlerini bu listede topluyoruz....
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
10
FİLM
Boxoffice verilerine göre 2018’de Türkiye'de en çok izlenen 10 film
Boxoffice verilerine göre 2018’de Türkiye'de en çok izlenen 10 filmi bu listede bulabilirsiniz. İyi izlemeler. İzleyin, incel...
Çalıkuşu

Çalıkuşu

@calikusuu - Samsun

Hayaller paylaşım fotoğrafı
Hayaller
Bir şiire rastladım gece vakti.Gerçek sevgi bu ise bizimki ne dedim içimden.Eski hayatlar 60'lar 70'ler.Hep o zamanların insanı olduğumu düşünürüm.Keşke o zamanlarda yaşasaydım derim.Ama hala içimde umut var.Eskideki gibi masum sevgilerin,karşılıksız iyiliklerin,gözü tok insanların bir yerlerde olduğu ve herkese bunu öğreteceklerini hayal ediyorum.Hayallerimden vazgeçmiyorum.Şuan yaşadığımız hayat da başkasının hayaliydi belki iyi birinin belki kötü birinin.Ama gerçekleşen bir hayal.Benim hayalimde;bir gün bu iyi insanlar gerçek sevgiyi tekrar diriltecek.Belki tüm dünya bunu kabullenmeyecek.Ama kendi çapımızda da olsa olacak.Bu aralar pek çok yerde bahsedilen Arif v 216 filmi hayallerimin sadece bana ait olmadığını gösterdi.Filmde de dedikleri gibi;İyi insanlar sadece filmlerde olmaz.
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
 paylaşım fotoğrafı
Arif v 216
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
7.5/10
95 oy
Sence kaç puan almalı?
0