up
ara

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel

(2017)

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel Konusu ve Özeti

Sümela'nın Şifresi 3: Cünyor Temel
Trabzonlu Temel Sözer, hayatını kaybettikten sonra oğlu Cünyor Temel, babasından kalan 10 milyon lira borcu üzerine alır. Borcu ödemek için para bulması yetmiyormuş gibi bir de Trabzonsporlular için değerli olan bir futbol sahasının yıkılıp yerine rezidans yapılacağını öğrenir. Cünyor Temel, bu inşaatı engellemek için elinden geleni yapacaktır. Ancak talihsizlikler tıpkı babası gibi onun da peşini bırakmayacaktır.
Yapım: 2017 Türkiye
Senaryo:
  • Yılmaz Okumuş
Talihsiz bir şekilde genç yaşta hayatını kaybeden Temel Sözer'in oğlu Cünyor Temel, babasının 10 milyon liralık borcunu üzerine alınca, acilen bir yerden para bulması gerekmiştir. Aynı zamanda bir başka problem daha çıkar, şehrin en eski futbol sahalarından birine büyük bir rezidans yapılması planlanmaktadır ve tüm şehir bu inşaatı engellemek istemektedir. Temel, arkadaşları Şota ve Oğuzubillah ile birlikte rezidansı inşa edecek müteahhitin önünü kesebilmek için olmadık şeyleri deneyecektir.

Yönetmenliği Adem Kılıç'a, senaryosu Yılmaz Okumuş'a ait olan yapımın oyuncu kadrosunda Çetin Altay, Eren Vurdem, Eren Hacısalihoğlu, Salih Kalyon, Ayşegül Günay ve Hidayet Erdinç yer alıyor.
10/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0