up
ara

Kolonya Cumhuriyeti

(2017)

Kolonya Cumhuriyeti Konusu ve Özeti

Kolonya Cumhuriyeti
BKM'nin yeni filmi Kolonya Cumhuriyeti, belediye başkanlığı seçimlerinden sonra kaderi değişen bir beldenin başına gelen absürt olayları ele alıyor.
Süre: 110 dk
Yapım: 2017 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Murat Kepez
Peker Mengen, yaşadığı beldenin belediye başkanlığını kazanmak için halka olmayacak vaatlerde bulunmuştur. Peker'i belediye başkanı seçen halk, vaatlerini yerine getirmesini beklemektedir. Bu vaatlerden biri de başbakanın beldeyi ziyaret etmesidir. Bunun üzerine Peker ve yardımcıları işe koyulur. Başbakan'ın gelişi için büyük bir karşılama töreni hazırlarlar. Ancak törende beklenmedik olaylar yaşanır ve 5 bin nüfuslu belde bir anda ülke olmak durumunda kalır. Bu da yetmezmiş gibi, Amerika onlara savaş açar. Bir uzaylının da dahil olmasıyla işler iyice karışır.

Daha önce senarist olarak adını duyduğumuz Murat Kepez, bu defa yönetmen koltuğunda oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise BKM'nin sevilen oyuncuları Çağlar Çorumlu, Uğur Bilgin, Mahir İpek gibi isimler yer alıyor.
Filmi izlerken çok fazla sıkıldım. Evet bir emek var ama , senaryo çok basit . Güldüğümüz yerler 2 ve ya 3 tür. Paranız boşa gitmesin , sonra televizyondan izlersiniz.
Kolonya Cumhuriyeti
filme 3 verdi
3 yorum
Berky Cban (@berkaycban)
Bn öyle düşünmüyorum Gırgır aramak isteyen her yerinde bulabilir çünkü film BKM yapımı yani kaliteli
02.05.17 beğen cevap
Berky Cban (@berkaycban)
Komedisi vardı
02.05.17 beğen cevap
Eduşka (@edaa)
Tatlım tatlım da Bkm yapımıydı ve çok beğenmiştim. Ama iki film arasında çok fark vardı. Bkm yapımı olan her şey kaliteli olacak diye bir şey yok. Başında da dediğim gibi çok sıkıldım filmin ikinci yarısın da çıkmamak için zorladım kendimi .
02.05.17 beğen cevap
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

BEKLENTİMİN ÜZERİNDE
İlk yarı çok fazla güldürdü 2. yarı biraz daha durağan olmasına rağmen ve gereksiz bazı sahnelerine rağmen güzeldi fragmanda ibaret olmadığını gösterdi bence keyifle izlenebilecek kadrosu güçlü bir yapım olmuş.
Kolonya Cumhuriyeti
filme 8 verdi
0 yorum
6.3/10
23 oy
Sence kaç puan almalı?
0