up
ara

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar

(2017)

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Konusu ve Özeti

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar
Yerli dram filmi Ağustos Böcekleri ve Karıncalar, ölüm döşeğindeki babalarından kalacak olan mirasın derdine düşmüş olan kardeşleri ele alıyor. Babalarının son gecesi olduğunu tahmin ettikleri bir gece evde toplanan kardeşler eski defterleri açtıkça ortam gerilecek ve adeta bir aile dramı yaşanacaktır.
Süre: 118 dk
Yapım: 2017 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Erhan Tuncer
Birçok evlat yetiştirmiş olan Muzaffer İnan, artık hayatının son günlerini yaşamaktadır. Kendisine bakan gazeteci oğlu Kemal, babasının son gecesi olabileceğini tahmin ettiği bir gece tüm kardeşlerini eve toplamak ister. Ablası Selma ve ağabeyleri Metin ve Aziz Kemal'in çağrısı üzerine babalarını son kez görmeye giderler. Aziz ise büyük ağabeyi ile kavgalı olduğu için eve giremez ve yakındaki bir kahvede oturarak haber beklemeye başlar. Gece ilerledikçe miras paylaşımına kayan muhabbet yüzünden evdeki gerginlik yükselir ve açılan eski defterler bu gerginliği daha da artırır. Tam bu sırada çalan kapı bir anda her şeyi değiştirecektir.

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar, kısa filmleri ile bilinen Erhan Tuncer'in yönettiği ilk uzun metrajlı filmdir. Filmin oyuncularu ise; Özer Arslan, Gün Koper, Bennu Yıldırımlar ve Erdem Akakçe.
10/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0