up
ara

Her Şey

Everything, Everything (2017)

Her Şey Konusu ve Özeti

Her Şey
Bağışıklık sisteminden kaynaklanan ender bir hastalık yüzünden hayatını sürekli evin içinde geçiren 17 yaşındaki bir genç kız, genç komşusundan ilk görüşte hoşlanır. Mesajlaşmaya başlayan gençler bir gün evden kaçarak genç kızın bugüne kadar yapmak isteyip de yapamadığı her şeyi yapmak üzere yola koyulurlar.
Süre: 96 dk
Yapım: 2017 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • J. Mills Goodloe
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Kitabı gibi sıcak bir film.Fakat kitapta yazar Nicola Yoon Madeline ve Olly karakterini daha dolu gösteriyor bize.Filmde Maddy biraz sığ kalıyor bana göre.Tabii bunda oyunculuktan çok masum bir güzelliği temsil ettiği için seçilen Açlık Oyunlarından hatırladığımız Katniss 'i Katniss yapan Rue var. :)) Yani kısaca kızımız rolünün hakkını veremiyor bence.Olly rolündeki Nick Robinson'u ise ilk defa bir filmde beğendim.İleride ses tonu bile karizmatik bir oyuncu olacağı sinyallerini veriyordu bize.
Gençlik filmi gibi dursa da hayat hakkında güzel şeyler söyleyen,günlük yaşantımızda fark etmediğimiz küçük şeylerin bile aslında ne kadar önemli olduğunu vurgulayan ve yaşadığımız hayatın tek hayatımız olduğunu sımsıcacık renklerle anlatan temiz ve duygusal bir film.Aynı kitabı gibi vaooov mükemmel diyemiyorsunuz ama izlediğinizde seviyorsunuz ...:)) Duygusal filmleri sevenlere ve romantiklere ... :)
Her Şey
7.8 (17 oy)
0 yorum
Ceylan Bektaş

Ceylan Bektaş

@ceylanbektas

Her Şey'i ilk izlemeye başladığınız dakikalarda "Aynı Yıldızın Altında" filmini izlediyseniz benzerlik kurabilirsiniz.
İki uyarlamada benzer şekilde çok sakin, sade, duygulara ve düşüncelere hitap eden, sadece baş karakterlere odaklanmanızı sağlayan, karakter fazlalığının olmadığı türlerden.
17 yaşında SCİD denilen sürekli kapalı alanlarda kalmasını gerektiren bir hastalığa sahip Madeline...
Ama nedense Madeline pek de bundan mutsuz gibi işlenmemiş senaryo. Daha depresif, daha asabi, daha hırçın bir kız rolü beklerdim.
Ve karşı komşusu Olly. Hakkında çok da bilgi verilmemiş , yüzeysel anlatılmış bir karakter. İnsan merak ediyor doğrusu.
Filmde Madeline karakterini canlandıran Amandla Stenberg oldukça başarılı.
Olly karakterini canlandıran Nick Robinson ise eh işte. Yeni yetme, başarı adımlarını hızla tırmanmaya çalışan körpe bir oyuncu.

Filmde gereksiz bulduğum nokta, Madeline karakterini değilde vücudunu ön plana çıkarmaya çalışmaları. Hasta bir kız ve bence daha duygusal bir yapı ortaya koymalılardı.

Olumsuz eleştiri gibi gözükmesin, film gayet sakin ve başarılı. Sıcak romantik filmlerden hoşlanıyorsanız bu filmi de izlemelisiniz.
Her Şey
7.8 (17 oy)
0 yorum
Cansu Doğan

Cansu Doğan

@cansudogan7146

Film durağan, fazla oyuncu ve olay içermeyen bir aşk filmiydi. 17 yaşına kadar hayatını evden dışarı çıkmadan sürdüren "hasta" bir genç kızın aşkı anlatılıyor. Empati kurmaya yardımcı olan ve aslında sahip olup da farkında olmadığımız detaylarla ilgili farkındalık uyandıran hoş bir filmdi.
Her Şey
7.8 (17 oy)
0 yorum
Ceylan Bektaş

Ceylan Bektaş

@ceylanbektas

"18 yaşındayım ve hiç dışarı çıkmadım.
Çıkarsam muhtemelen ölürüm."
Her Şey
7.8 (17 oy)
0 yorum
Burak

Burak

@burakinanli

Eğer seni gören kimse yoksa, yoksundur.
Her Şey
7.8 (17 oy)
0 yorum
7.8/10
17 oy
Sence kaç puan almalı?
0