up
ara

Yedinci Hayat

Seven Sisters - What Happened to Monday? (2017)

Yedinci Hayat Konusu ve Özeti

Yedinci Hayat
Nüfus patlaması yaşanmasının ardından dünyanın kaynakları azalmış ve devlet tarafından tüm ailelere tek çocuk izni verilmiştir. Bir baba, yediz doğan çocuklarını herkesten gizli olarak büyütür. Ancak bir gün çocuklardan biri kaybolunca kardeşleri kendi yaşamlarını tehlikeye atarak onu bulmak için hepberaber dışarı çıkar.
Süre: 123 dk
Yapım: 2017 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Max Botkin
RETA

RETA

@duyguuu

Film boyuca kızın sarı saçlı halini Şebnem Dönmez'e, siyah saçlı halini de Sevinç Erbulak'a benzettim :)
Benzetme bi yana çok iyi bir bilim-kurgu olmuş. Durmadan devam eden nüfus artışı artık önlenemeyecek duruma gelmiş tüketim çılgınlığı sonucu kıtlık baş göstermeye başlamış şöyle ki her yerde her tarafta insanlar oluk oluk..
Devlet tarafından yeni bir nüfus planlanması oluşturuluyor ve tek çocuk yasası yürürlüğe giriyor. Devlet izni olmadan yapılan 2. çocuk alınıp daha iyi bir gelecek yaratılana kadar sözüm ona donduruluyor.
Böyle bir dönemde dünyaya gelen yediz bebekler dedeleri tarafından hayatta tutulmaya çalışılıyor her gün biri dışarı çıkarılarak. Yani 7 çocuk tek bir kişi ve tek bir isimle 30 yaşına kadar geliyor.
Sinemaya aslında Tom Crouse'un filmi için gitmiştim amma velakin son anda karar değiştirip bu filme girdim. Sadece konusunu okumam yetti fikir değiştirmeme. Salt bilim kurgu değil çünkü. Gerçek hayattan esinlenilmiş malesef.
Baştan sona hiç sıkılmadan izleyeceğiniz bir yapım. İyi seyirler.
Yedinci Hayat
filme 8 verdi
8 beğen · 2 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
Fimi izleyeli 15 gün oldu ve hala,etkisi altındayım ! Bu güne kadar izlediğim en iyi ikinci bilim/kurgu filmi çünkü salt teknolojik gelişmelerin sergilendiği filmin dışında "felsefe"si olan bir film "akla","mantı"ga ve düşüncelere uygun olması .
13.02.18 beğen 1 cevap
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Güzel bir distopya.Noomi Rapace 7 farklı kişiyi çok başarılı oynuyor.Zaten filmin izlenmesinin en önemli unsuru onun oyunculuğu.Heyecen durmuyor diyebiliriz.Mükemmel olmayı kaçıran;ama yine de izlemesi zevkli bir film...
Yedinci Hayat
filme 8 verdi
7 beğen · 0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Film gelecek hayatta geçiyor.Dünya nüfusu hızla artmaktadır ve çözüm yolu olarak tek çocuk kısıtması gelmektedir.Tek çocuğu geçenler yok edilmektedir.Film birbirine benzeyen 7 kardeşin hikayesini anlatmaktadır.Dedesi tarafından yetiştirilen 7 kardeş ve 7 her birine 7 günün ismi verilmiştir.Her kardeş kendi gününde dışarıya çıkmakta ve hayatını sürdürmektedir yani her biri haftada 1 kez çıkabiliyor.Başrolde her kardeşi hayat veren mükemmel ötesi performans sergileyen Noomi Rapace var.Kadroda ayrıca sevdiğim oyuncu Willem Dafoe var.20 milyon dolara yakın gişe eldeeden yapım çok daha fazlasını hakediyor.Sürükleyici, aksiyon dolu aynı zamanda duygusal sahnelerin yoğun olduğu bir film.Son zamanlarda etkilendiğim en iyi bilim kurgu filmi çok beğendim.
Yedinci Hayat
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
ilkan

ilkan

@ilkan

Farklı bir konusuyla güzel ve etkileyici bir film olmuş gerçekten
Yedinci Hayat
filme 8 verdi
3 beğen · 4 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
İki yerde "bir" yazmışsın ya İlkan,şu birinci "bir" olmasaydı da olurdu. :) Hem ben sana inanıyorum : Şu "gerçekten" ucubesini sonda paylaşmayacaktın! Kalbimi kırdın! :D
10.01.18 beğen 1 cevap
ilkan (@ilkan)
Evet sonradan farkettim Semih Abi cümlede anlatım bozukluğu yapmışım kusura bakmayın lütfen :)
11.01.18 beğen 1 cevap
Batuhan Saydam

Batuhan Saydam

@batuhansaydam

noomi ablamız yine döktürmüş 7 farklı karakteri böyle canlandırmak yetenek işi senaryoda güzel sıkılmadan izlenir...
Yedinci Hayat
filme 8 verdi
3 beğen · 1 yorum
BUKALEMUN (@karacurin)
10.
13.02.18 beğen cevap
Gül Katar

Gül Katar

@glkatar

Önerim paylaşım fotoğrafı
Önerim
Bilim-kurgu sevenlere ve hatta sevmeyenler içinde...
Başrol oyuncusu 7 farklı karaktere hayat vermiş
olan ve benim büyük bir hayranlıkla izlediğim Noomi Rapace. Yanlış duymadınız. :) 7 farklı Karen Settman izleyeceksiniz. Yönetmen koltuğunda ise Tommy Wirkola oturuyor.
Mutlaka izlemelisiniz. Tavsiye ederim?
Yedinci Hayat
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
31 beğeni · 6 yorum beğen ikon
BUKALEMUN (@karacurin)
Sayende izledim bu filmi ve çok beğendim.10 puanı hak ediyor.
13.02.18 beğen 4 cevap
Rukiye Dundar (@rukiyedundar)
hangi siteden izledin ben bulamadim
14.02.18 beğen cevap
8.2/10
61 oy
Sence kaç puan almalı?
0