up
ara

Babam

(2017)

Babam Konusu ve Özeti

Babam
Karısının vefatının ardından zihinsel engelli oğlu Arif ile birbaşına kalan Yusuf Tunalı'nın hayatı pek yolunda gitmemeye başlamıştır. Bir gün fabrikasında Feride adında bir kız işe başlar. Feride'nin Arifle ilgilenmeye başlaması, hem Arif'in hem de babası Yusuf'un hayatına renk getirir.
Yapım: 2017 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Nihat Durak
RETA

RETA

@duyguuu

Yarın ölecekmiş gibi yaşa, sonsuza dek yaşayacakmışsın gibi öğren.
Bir yanda hayata tutunmaya çalışan engelli bir adamı, bir yanda üniversite bitirip kendi işini yapamayan genç bir kızı, bir yanda da büyük markaların küçük markaları(esnafları, küçük işletmeleri) yuttuğu bir yere dönüşen günümüz piyasasını ve bunların hepsinin merkezinde bulunan 'baba' figürü..
Yine Çetin Tekindor'un başrolde olduğu harika bir yapım.. Her sahnesinde kendinizden bişeyler bulacağiniz, gezmek için gidipte çok sevdiğim ve imkanım olsa oraya yerleşmeyi bile istediğim Çanakkale'nin ilçesi Gelibolu yarımadasında geçiyor hikaye.
Duygusal mısınız bilemem ama ben sulugözlü olduğum ve 'baba' konusunda çok hassas olduğum için çok etkilendim kaç kez de gözlerim doldu. Film alanında en çok başarılı olduğumuz dal bana göre dram. Komedi de bir nevi sayılabilir. Darısı daha çok yaratıcılığımızın konuştuğu diğer dallara olsun diyelim.

"-Bir gün hepimiz ölürüz oğlum."
"-Nasıl yani Feride abla ve Deniz abi de mi? Sende mi?"
"-Evet hepimiz ölürüz. Ama iyi insanlar olursak diğer tarafta buluşuruz."
"-Hıııı yani ölünce annemi görebileceğim..."
EK 1
Not: Film 6 ekimde vizyona girdi. Hızıma dikkat çekiyim ? 09.10.17
Babam
filme 8 verdi
0 yorum
Perizan

Perizan

@perizan

Fabrikadaki sardalya kokan kızı unutma.
Babam
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
8.8/10
5 oy
Sence kaç puan almalı?
0