up
ara
‹ Mucize

Mucize Filmi İncelemeleri

bir_avuç_duaym

bir_avuç_duaym

@biravucduaym - Bursa

Wonder (Mucize)
Wonder (Mucize) eğitici bir film..
Fiziksel özelliği nedeniyle doğumundan itibaren sorunlar yaşayan bir çocuğun gözünden hayatı sunuyor bize.. Sadece çocuğun değil ailesinin de yaşadığı sıkıntılar yer alıyor filmde. Bireysel farklılıkları nedeniyle akran baskısına uğrayan bir çocuğun ailesi, arkadaşları ve öğretmenlerinin desteğiyle kozasından çıkması anlatılıyor. Her çocuk özeldir filmine benzetiyorum bu yönüyle..
İzlediğinize asla pişman olmayacaksınız. Gerçekten mucize..
Mucize
filme puan vermedi
0 yorum
Fatma

Fatma

@sosyologclara - KahramanMaraş

Wonder
Wonder benim uzun zamandır kitabına denk geldiğim bir eser. Çok güzeldi, film izlerken ağlayamayan beni bile ağlattı.
Filmin konusuna gelecek olursak, yüzü farklı görünen diğer insanlardan farklı bir karakterimiz var, kafasında hep astronot başlığıyla geziyor, annesi ona 5. sınıfa kadar evde ders veriyor ama artık annesi okula gitmesine kanaat getiriyor, asıl bundan sonra başlıyor onun sınavı çünkü hep dışlanıyor. Çocukların çok acımasız olduklarını düşünüyorum ben. Lütfen miniklerinize izletin bu filmi, sonra film hakkında tartışabilirsiniz. Onlara farklı insanların olduğunu öğretin, ya da önce kendiniz öğrenin sonra çocuklara öğretirsiniz.
Mucize
filme puan vermedi
0 yorum
Leylavinia

Leylavinia

@leylavinia - Ankara

Hayatımda hiç unutmayacağım filmlerden birisi oldu.. Çoğu film tek bir konudan oluşmasına rağmen bu filmde birden fazla konuya değinilmiş; dış görünüşün yanılgıya neden olduğu, önyargıların çirkinliği, kendiyle barışık olmanın getirileri, aile bağları, dostluk bağları, biraz aşk, biraz kavga.. Kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerden birisi. Ben ki en ala aşk filmlerinde duygulanmam bile ama bu filmde kendimi gözyaşı dökerken buldum. İster arkadaşlarla bir araya gelip, ister ailenizle bir film gecesi geçirmek istediğiniz zamanda, isterseniz tek başınıza kalbinizden vurulmak istediğiniz anda izlenilebilecek bir film. Yapmışlar, olmuş. Helal olsun!
Mucize
filme 10 verdi
5 yorum
Hamuş (@cehl)
"İster tek başınıza kalbinizden vurulmak istediğiniz anda" güzel bir ifade olmuş. Sahi neden bazen bunu isteriz.....
07.05.18 beğen 1 cevap
Nesuh (@nesuh)
Film bir kaç konuyu bir arada işlemesi ve işleme şeklinde sorun yok ama "mucize" denilen kısmın öncesinin abartılı bir şekilde uzun tutulup mucizenin gerçekleşme sancılarını ve mucize sonrası yaşamın bir çırpıda harcaması filmi eksik kıldı?
07.05.18 beğen 2 cevap
Nesuh (@nesuh)
Aşk mucizeler yaratabiliyor ama bunu bu kadar basit işlenmesi hiç olmamış.
07.05.18 beğen 1 cevap
Noname

Noname

@noname13 - Mersin

Film anlatmak istediği duyguyu öyle bir geçiriyor ki karsi tarafa inanılmazdı. Arkadaşlığın önemi, önyargıların yanlışları, bakış açılarımız, tepkilerimiz.. karakterlerin hikayelerinin ayrı ayrı alınması çok iyiydi. Ben en çok abla karakterini davranışlarını ve olgunluğunu sevdim. 2017'nin en iyilerinden. Kesinlikle izleyin
Mucize
filme 9 verdi
0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Kitabının neredeyse birebir uyarlaması olan film yine kitabı gibi 12 yaş ve üstü herkesin izleyebileceği kategoride.Hem kitabında hem de filmde çok fazla trajedi ve dramda boğulabilecek konuyu ajitasyona girmeden , yüzünde bozukluk olan ya da yaşıtlarından farklı olan her çocuğun ilkokul -veya ortaokulda-yaşayabileceği zorluklara kısmen değinen bir film.Çünkü filmdeki -ve tabii kitaptaki-Agguie'nin ailesi iyi eğitimli bilinçli bir aile ve çocuk gerçekten zeki...Günümüzde hayat böyle işlemiyor ne yazıkk ki.Yinede farkındalık yaratacak her şey -popüler bir kitap -film de olsa -önemli.Çok okunsun çok izlensin ama bir amacı bir derdi olsun :) Filmin nasıl olduğuna gelince renkler,anlatım,Julia Roberts-Owen Wilson -Aguiee'nin arkadaşı Jack Will (tipi oğlumun kopyası) her şey çok güzel geliyor ve izlediğinize mutlu oluyorsunuz filmi.Ben bir anneyim ve etkilenmemem mümkün değil tabii ki :)) Ama izleyin pişman olmazsınız :)
Mucize
filme 10 verdi
0 yorum