up
ara

Ölümlü Dünya

(2017)

Ölümlü Dünya Konusu ve Özeti

Ölümlü Dünya
Haydarpaşa Garı’nda bulunan ve yıllardır aileden aileye geçen bir lokantanın işletmeciliğini yapan Mermer ailesi sade ve sıradan bir hayat sürdürüyor gibi görünmektedirler. Fakat göründüklerinin aksine, karanlık işler yapan büyük bir organizasyona bağlıdırlar. Ancak bazı kuralları ihlal etmeleri ve kimliklerinin ortaya çıkmasıyla birlikte işler karışacak ve büyük bir kovalamaca başlayacaktır.
Yapım: 2017 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Ali Atay
Deniz

Deniz

@denizsahin

Film ne çok güzeldi ne de çok kötüydü diyebilirim. Zaman zaman güldürdü ama beklentimi pek karşılamadı doğrusu. Yine de emeğe saygılı olmak lazım tabiki
Ölümlü Dünya
filme 6 verdi
7 beğen · 0 yorum
Beyza Nur Akçaalan

Beyza Nur Akçaalan

@beyzanurakcaalan

Türkler güzel film yapamıyor..
diyenlere kapak olacak nitelikte, izlerken gülmekten karnıma kramplar girmesine sebep olan filmdir. Ali Atay'a zaten gerek oynadığı dizi ve filmlerden gerekse daha önce yönettiği Limonata filminden ötürü büyük bir hayranlık besliyordum. Dolayısıyla bu filmin başına da büyük beklentilerle oturdum. İyi ki de oturmuşum. Film çok uzun yıllardan beri köklü bir örgütün kiralık katilleri olan Türk ailenin başından geçenleri anlatıyor. Şöyle bir düşünüldüğü zaman Amerikan filmi konsepti gibi gözükse de Türk aile motifleri, gelenek ve görenekleri, sadece Türklerin anlayabileceği o ince espriler aralara o kadar ustalıkla serpiştirilmiş ki 'bu da Türkiye'de olacak şey mi Allah aşkına' tarzında düşüncelere hiç yer kalmıyor. Şöyle doya doya gülmek ve kaliteli şeyler görmek isteyen herkese tavsiye ederim.
Ölümlü Dünya
filme 9 verdi
7 beğen · 0 yorum
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

Beklentimin üstündeydi. İzleyiciyi güldüreceğim diye kasmamış, gereksiz diyaloglara girmemiş Ali Atay. Türk sinemasına izleyicilerin destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. İzleyin.
Ölümlü Dünya
filme 6 verdi
2 beğen · 0 yorum
Yasin Çalışkan

Yasin Çalışkan

@yasincaliskan

Bu filme gidilir.
Öncelikle Ali Atay ve bu tarzdaki insanların filmleri saçmasapan olmadığı sürece desteklenmeli, izlenmelidir bana göre. Filmin fragmanından pek keyif almamıştım fakat lokantacı bir ailenin çatışmaya nasıl girdiği sorusunu kafamda uyandırmıştı. Böyle bir merak ve düşük beklenti ile gittiğim bu filmden çok keyif alarak çıktım. Özellikle Mehmet Özgür'ün resepsiyonistle olan Seyyal Taner repliği ve Feyyaz'ın dayak yeme sonrası repliği salonu kahkahalara boğdu. Doğu Demirkol beklentimin aksine rolüne çok güzel oturmuş. Filmlerini hiç sevmediğim Alper Kul bile iyiydi, düşünün. Sarp Apak'ın oyunculuğunu oldum olası yapmacık bulurum, hala irite ediyor. Daha çok Doğu ve Feyyaz üzerinden güldüren ama bir hikayesi de olan güzel bir iş çıkmış. Tebrik etmek lazım.
Ölümlü Dünya
filme 8 verdi
2 beğen · 2 yorum
elizabeth. (@the)
Ben filmi sırf Ali Atay yönetmeni olduğu için izlemiştim.Ama film gayet iyiydi..Yorumlarınızın çoğuna katılıyorum:)
02.02.18 beğen 1 cevap
Atakan Arslan

Atakan Arslan

@atakanarslan

Fragman beni heyecanlandırmıştı ama filmden keyif alamadım. Bu film bir kitap olsaydı türü deneme olurdu. Filmde sıradan hayatta yaşadığımız ^basit^ sorunları ele almışlar. Belki de üstünde durmadğımız bazı ayrıntıların hayatımızı değiştiren asıl şeyler olduğu. Genel olarak beğenmedim en büyük sebebi senaryonun 2. Sınıf YouTube videoları kalitesine sahip olması.
Ölümlü Dünya
filme 4 verdi
1 beğen · 0 yorum
sultaniyegah

sultaniyegah

@reyhann

-Kadın var.
-Çocuk doğru söylüyor yengeniz burada sabahtan beri küfür ediyorsunuz.
-Onu demiyorum hayatımda bir kadın var.
-Hangi hayatında?
Ölümlü Dünya
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
sultaniyegah

sultaniyegah

@reyhann

-Küçük şeyler alın ağır şeyler yüklemeyin.
-M60 alayım mı?
-M60 küçük mü?
-Cık.
-Alma o zaman.
Ölümlü Dünya
filme 7 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Fatih

Fatih

@musavir

Ben başka yerde mi dayak yedimde geldim?
Ölümlü Dünya
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Film adam

Film adam

@serserimsi

"Her gece yeminler ediyorum.."
Ölümlü Dünya
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum

@

 paylaşım fotoğrafı
Ölümlü Dünya
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
7.4/10
46 oy
Sence kaç puan almalı?
0