up
ara

Paramparça

Aus dem Nichts - In the Fade (2017)

Paramparça Konusu ve Özeti

Paramparça
Bir bombalı saldırıda kocasını ve oğlunu kaybeden Katja, saldırının kimler tarafından yapıldığını bulmayı kafasına koyar. Mahkemenin yetersiz delil sebebiyle zanlıları serbest bırakmasının üzerine öfkelenen Katja, kendi intikamını almak amacıyla yollara düşer.
Süre: 100 dk
Yapım: 2017 Almanya
Yönetmen:
Senaryo:
  • Fatih Akın
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Fatih Akın çok sevdiğim bir yönetmen.Filmlerinde müzik kullanımı ve estetik yönü ve anlatacak bir derdi olan hikayelere sahip -komedi filmi bile olsa-.Sanırım sadece Karadeniz ' de çektiği belgesel hariç bütün filmlerini izledim.Bu filmde de bir bomba saldırısında Müslüman -Kürt olan kocası ve oğlu ölen bir Alman kadının hikayesini anlatıyor.Yargının ne kadar kör olduğunu önümüze seriyor yönetmen.Madurken kimliğinden ve geçmişinde yaşadıklarından dolayı bazen suçlu gibi üstlerine gidilmesini vs çok güzel anlatıyor.Sade ,güzel, etkileyici ve bir o kadar da üzücü bir film...
Paramparça
filme 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
çağın çalatlı

çağın çalatlı

@cagincalatli

tekrar söylüyorum
Toplumsal bir bela olan ırkçılığın Katja'nın bireysel ve büyük dramında vücut bulması filmin konusunu oluşturuyor.

Irkçı olan Almanların suratlarındaki o insanlık dışı duygusuzluğu, aynı zamanda ırkçı olmayanların olaylar karşısındaki mahcubiyetini ve Alman sisteminin bu bela ile yüzleşmesi çok iyi aktarılmış.

Ağır ağır akan diyalogsuz sahneler, duyguları yönlendirmeyen belli belirsiz film müzikleri sanki Fatih Akın'ın olgunluk dönemine geçmeye veya tarz değişikliğine gitmeye başladığının habercisi gibi.
Şahsen çok beğendim. En çok etkilendiğim Fatih AKIN filmi buydu... Hemen hemen her filminden sonra bu lafı ediyorum ama olsun ... Bir kere daha demekten bir şey olmaz. :)
Paramparça
filme 9 verdi
2 beğen · 0 yorum
8.8/10
4 oy
Sence kaç puan almalı?
0