up
ara

Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham'ın Gaz Lambaları (2018)

Batman: Gotham by Gaslight Konusu ve Özeti

Batman: Gotham by Gaslight
Batman: Gotham by Gaslight filmini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Süre: 78 dk
Yapım: 2018
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

2018 Ocak ayından gösterime giren animasyon film,aynı adlı grafik romandan uyarlama bilmeyenler için...Grafik romanın Batman külliyatında hem hikaye hem de çizimler açısından çok ayrı bir güzelliği var.Tek handikapı tadı damakta kalan cinsten kısa olmasıydı.
Animasyona gelirsek ana konu aynı 1800 li yılların İngiltere'sinde Karındeşen Jack ve onu yakalamaya çalışan Batman.Tabii o şartlara uygun elbise ve aletleriyle.Filmin kitaptan ana konu haricinde çok farklı bir gidiş güzergahı ve katili var sonunda ortaya çıkan.Özellikle katilin beni aşırı şaşırttığını söylemeliyim cidden hiç beklemiyordum.Bu gizemi iyi kurması açısından filmi çok sevdim. Ayrıca filmde gerçek hayata yedirilen Robin ve Batman'in yardımcıları,Two Face olarak bilinen Harvey Dent,Poison Ivy,James Gordon,Kedi Kadın Selena kısımlarını filme dağıtma şekillerini de çok başarılı buldum.Filmin de tek olumsuz yanı katilin kim olduğunu öğrendiğinizde bu biraz size garip gelebilir ve eğer Batman 'de her şey olması gerektiği gibi olmalı tarzı bir düşünceniz varsa kabullenemeyebilirsiniz katili.Spoiler vermeden tek açıklayabildiğim bu:)) Kadın ölümleri ve argo dili kullanımından dolayı 15 yaş üstündekilerin izlemesinin daha iyi olabileceğini düşünüyorum son olarak...Ayrı olarak değerlendirirsem de animasyon ve konu açısından bile kesinlikle tavsiye edebileceğim bir film...
0 yorum
9/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0