up
ara

Kızıl Serçe

Red Sparrow (2018)

Kızıl Serçe Konusu ve Özeti

Kızıl Serçe
Geçirdiği bir kazadan sonra bale tutkusundan vazgeçmek zorunda kalan yetenekli balerin Dominika, gizli bir istihbarat örgütüne katılır. Kendisi gibi yetenekli insanlara, bedenlerini ve zihinlerini silah gibi kullanmalarını öğreten bu örgütte çok zor bir eğitimden geçer. İlk görevine çıktığında ise sevdiği herkesin hayatının tehlikede olduğunu öğrenir ve Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash'e güvenip güvenmeme konusunda zor bir karar vermek zorunda kalır.
Süre: 139 dk
Yapım: 2018 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Justin Haythe
Kızıl Serçe filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri listesinde yer almaktadır.
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Güzel-gerçekçi bir casusluk filmi.Jennifer Lawrence'ın soğuk çekiciliği bu filme gerçekten çok uyuyor.Kadın her rolü başarıyla canlandırıyor.Dediğim gibi gerçekçi tarzı olan bir film ,o yüzden gereksiz aksiyon sahneleriyle sizi boğmaktansa stratejik oyunlarla ilerleyen bir yapısı var.En etkilendiğim yerler ise Dominica'nın eğitildiği devlet casusluk okulunda yaşadıkları...Filmde tek hoşuma gitmeyen taraf ise karakterler Rus ;ama Amerikan filmi olduğu için %90 'ı nda aksanlı İngilizce konuşuluyor.Onun dışında tavsiye ederim,beğendiğim bir film oldu kendileri :)
Kızıl Serçe
filme 8 verdi
0 yorum
kardelen

kardelen

@kardelen200

Her insan bir arzu yapbozdur!
annesinin hastalığından dolayı köşeye sıkışan Dominika 'yı hayata bağlayan baledir. fakat bir sakatlık geçirdiğinden dolayı uzun süre bacağını kullanamadı. ahlaksız amcası Dominika 'yı gizli bir istihbarat görevi için serçe okuluna gönderir. bedenini devlet hainlerine sunmak (kandırmak) için eğitildi. fakat Dominika zeki olduğu için bedenini kullanması gerekmedi...Bir FBI ve CIA çatışmasının ortasındaydı. Ama "Kız herkesi kandırdı "

masumiyetin ve çözülmemenin cesaretiyle derlenmiş bir yapıtdı 👏👏
Kızıl Serçe
filme puan vermedi
0 yorum
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

Klasik bir casus filmi kadroda Jennifer Lawrence var gerçekten her rolü bürünüyor bu filmde zor ve çok cesur sahneleri vardı üstesinden gelmiş.Jennifer Lawrence'yi Dövüş filminden izlediğim Joel Edgerton eşlik ediyor.Filmin 69 milyon dolar bütçesi ve 145 milyon dolar gişesi var.Film yer yer durağan olsada izlenebilir bir yapı olduğunu düşünüyorum.
Kızıl Serçe
filme puan vermedi
0 yorum
Adem Tepe

Adem Tepe

@ademtepe - İstanbul

Dram ve gerilim mi? Evet!
İzlemeden önce dram ve gerilim filmi olduğunu okumuştum, izledikten sonra gerçekten öyleymiş dedim. Tam bir dram, tam bir gerilim.

Filmin ismindeki "kızıl"ı duyunca Rusya'ya, komünizme bir gönderme olduğunu tahmin etmiştim, yanılmamışım.

Rusya'nın soğuk savaşı hala sürdürme eğiliminde olduğunu ve bu savaşın ön saflarındaki ajanların neler yaşadığını görüyoruz filmde. Ruslar son derece soğukkanlı ve acımasız olarak gösterilmiş. Doğru mudur bilmiyorum ama gerçek hayatta da uzaktan öyle duruyorlar. Bunun yanında Amerikalılar daha insancıl gösterilmiş.

Jennifer Lawrence'ı kadın olarak da oyuncu olarak da çok beğenirdim, oyuncu olarak bu filmde gözümde daha da yükseklere çıktı.

Filmin sürpriz sonu iyiydi. (Tabii ki söylemeyeceğim)
Kızıl Serçe
filme 9 verdi
0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri
Tür ayrımı yapmadan en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 2018 filmlerini bu listede topluyoruz....
7.8/10
26 oy
Sence kaç puan almalı?
0