up
ara

Sessiz Bir Yer

A Quiet Place (2018)

Sessiz Bir Yer Konusu ve Özeti

Sessiz Bir Yer
Şehirden uzak kırsal bir kasabada yaşayan çocuklu bir aile, ses çıkaran herkesi avlayan varlıklardan korunmak için hayatlarını hiç konuşmadan ve hiç ses çıkarmadan sürdürmektedirler. Ancak bir gün bir kaza sonucu çıkardıkları bir ses, korku dolu anların başlangıcı olur.
Süre: 95 dk
Yapım: 2018 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Bryan Woods
Sessiz Bir Yer filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri listesinde yer almaktadır.
sinemasever

sinemasever

@sinemasever

John Krasinsk başrolde olduğu aynı zamanda filmi yönettiği ve aynı zamanda da gerçek hayatta eşi olan Emily Blunt 'u eşlik ettiği bir film.Film 4 kişiyle geçiyor ve oldukça iyi bir film.Sese duyarlı fakat göremeyen yaratığı ele alan film bir ailenin hayatta kalma savaşını konu ediyor çok sessiz olmak zorundalar filmde çok fazla diyalog yok gerilimi gayet yerinde sıradan Korku-Gerilim grubuna kesinlikle girmeyen IMDB puanı yüksek ve 17 milyon dolar bütçesine karşı 301 milyon dolar gişe elde etmeye başarmış ve hala gişe performansı gösteren kaliteli bir yapım.
Sessiz Bir Yer
filme 8 verdi
8 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Korkudan çok sizi germesi ve içindeki dram etkiliyor insanı.Filmdeki anne ve babanın "onları koruyamıyorsak biz neyiz ki?"repliği ve babanın sonlara doğru davranışı beni bitirdi izlerken.Başroldeki John Krasinski filmin aynı zamanda yönetmeni ve başroldeki Emily Blunt da gerçek hayattaki eşi.Ve John Krasinski genelde bağımsız yapımlarda oynayan bir oyuncu olduğu için bu kadar değişik bir gerilim filmine imza atması,oyuncuyu gözümde ayrı bir yere koymama ve kesinlikle oynadığı veya yönettiği filmleri takip etme isteğine sebep oldu içimde.Eksikleri olsa da son zamanlarda izleyebileceğiniz kalburüstü bir gerilim-dram filmi.Kaçırmayın.
Sessiz Bir Yer
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

Bilimkurgu-Fantastik alanında değerlendirilebilecek bir yapıt. İnsânın yaşama mücadelesinin, yaşamla mücadelesinden daha ön planda sergilendiği alışılmışın dışında bir film. Ailecek izlenebilecek bir yapıt olması ayrıca takdîri hak ettiriyor; ancak ciddi mantıkî tutarsızlıklar da yok değil.

İyi seyirler dilerim efendim.
Sessiz Bir Yer
filme 5 verdi
5 beğen · 0 yorum
Rukiye

Rukiye

@rukiye87

Gerçekten de sessiz bir yer. Hiç ses olmaması özellikle insanı geriyor. Her an bir şey olacakmış gibi tetikte bekliyorsunuz.

Ben filmin bazı bölümlerini izlemedim, çünkü o ara gerilmekle uğraşıyordum. :)
Sessiz Bir Yer
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
serkan gündem

serkan gündem

@serkangundem

Konu güzel ama filmi izlerken 'peki neden şu şekilde olmadı ki' demekten kendinizi alamıyosunuz biraz daha karakterleri derinleştirselerdi daha güzel bir film ortaya çıkabilirdi ama grafik açısından ortalamanın üstü bir film bence.
Sessiz Bir Yer
filme 7 verdi
1 beğen · 0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri
Tür ayrımı yapmadan en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 2018 filmlerini bu listede topluyoruz....
7.5/10
35 oy
Sence kaç puan almalı?
0