up
ara

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim

Je Ne Suis Pas Un Homme Facile (2018)

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim Konusu ve Özeti

Ben Senin Bildiğin Erkeklerden Değilim
Utanmaz bir şovenist, kadınların egemen olduğu bir dünyada uyanıp, güçlü bir kadın yazarla karşı karşıya geldiğinde kendi silahıyla vurulur.
Yapım: 2018
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Kadınların yaşadığı zorlukları,ayrımcılığı çok çapkın ,aşırı seksist ve kadınlara değer vermeyen bir erkeği tamamen tersine bir dünyaya bırakarak anlatıyor hikaye.Ve komediyle bunu eleştirel şekilde sunuyor.Fikir güzel işlenmiş ...İzlemenizi tavsiye ederim ...Gerçekten eğlenceli bir film...
5 beğen · 0 yorum
Özge

Özge

@minimalistkitaplik

Son zamanlarda Netflix film ve dizilerini oldukça kaliteli buluyorum ve bu film de son zamanlarda izlediğim en iyi filmdi. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorununu konu alırken zaman zaman düşündürdü zaman zaman da güldürdü. Hayatımızın her alanında (iş, okul, arkadaşlık, cinsel ilişkiler...) toplumsal cinsiyet rollerine uygun olarak davranmamız bekleniyor. Peki bunun tam tersi olsaydı? Yani günümüzdeki erkek rolleri kadınlardan, günümüzdeki kadın rolleri de erkeklerden beklenseydi? Bu film de aslında bu soruya yanıt veriyor. Cinsiyetçiliğin bizleri nasıl etkilediğini göstermeye çalışan bu filmde verilen mesajları ve yapılan eleştirileri oldukça yararlı buldum.
3 beğen · 0 yorum
Kayra

Kayra

@kayra180

Erkek başına çıkma sokağa!!
Dünyanın büyük bir çoğunluğu ataerkil toplumdan oluşuyor.İşte film böyle bir düzene karşı yazılmış bir anda bütün düzenin değiştiğini düşünün artık kadın erkek, erkek ise kadın rolünü üstleniyor.Filmde bu konu bazı yerlerde çok güzel incelenmiş.Benim en çok hoşuma giden (bizim değişen dünyamızda) aşk kısmıydı.Baskın olan kadının erkeği için çabası vardı.Bu çok güzel işlenmiş bir ince detay filmde bazı saçma kısımlar da vardı bence ya da buna abartılmış diyelim yine de filmi izlemenizi öneriyorum.
2 beğen · 0 yorum
8/10
11 oy
Sence kaç puan almalı?
0