up
ara

Ahlat Ağacı

(2018)

Ahlat Ağacı Konusu ve Özeti

Ahlat Ağacı
Başrollünde oyuncu Bennu Yıldırımlar yer aldığı, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan üstlendiği film
Dram türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Dram, türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Ahlat Ağacı isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 188 dk
Yapım: 2018 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Akın Aksu
  • Ebru Ceylan
  • Nuri Bilge Ceylan
Ahlat Ağacı filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri listesinde yer almaktadır.
şeyma temeş

şeyma temeş

@seymatemes

Mükemmel
Her bir sahnesinin çok özenilerek ve emek verilerek çekildiği hemen belli oluyor. Ben özellikle tüm manzarayı alacak şekilde çekilen, birer karpostal gibi duran sahneleri izlemeyi sevdim. Ayrıca konusuna gelecek olursak atanamamış, işsiz her gencin kendinden bir şeyler bulabileceği baş karakterin yazdığı kitabı yayımlayabilmek için gösterdiği çabaları ele alıyor. Baba oğul ilişkisi esas alınarak diğer aile bireyleriyle olan iletişim gözler önüne seriliyor. Film 188 dakika. Bu uzun görünebilir ama izlerken farkına bile varmıyorsunuz. Kesinlikle izlemenizi öneririm.
Ahlat Ağacı
filme 10 verdi
17 beğen · 3 yorum
bir pesimist (@benkimimki)
Çok güzel
29.12.18 beğen cevap
Yasin Demirtaş (@yasindemirtas)
İzlemedim ama sinemada 3 saatin üzerinde sürdüğünü hatırlıyorum . Valla hiç kusura bakmasın Yüzüklerin Efendisi hariç başka bir filme ayıramam o kadar vakti ( önyargılı olmuş olabilirim :)) )
29.12.18 beğen cevap
Ece Gürgen

Ece Gürgen

@ecegurgen

Cok kaliteli bir filmdi herkesin izlemesini tavsiye ediyorum
Ahlat Ağacı
filme 9 verdi
6 beğen · 0 yorum
umut dokuz

umut dokuz

@umutdokuz

Özel bir film.
Bence çok özel bir film.Özelligi her insan için farkli bir anlam ifade etmesi ya da etmemesi .Sade ve ağır ya da çok uzun ve sıkıcı ,hic birsey anlamadığın bir film. Bunlardan hepsi olabilir.Bir çok kaliba girmesi mümkün bu filmin .Ne yaşadiğin ile ilgili, nasil bir bakiş acisina sahip oldugun ile ilgili. Herkese göre olmayabilir,kimisi içinde birşey bulamaz,kimisine ise birden çok kez hayata dokunan, övgüye deger, çok özel bir film...Beni en çok etkileyen aslinda en çok eleştirdiğin,kızdığın,başarısızlıklarını gördüğün kişiye ne kadar çok benzediğin o olduğun...Seni hiç anlamadığını düsünduğün kişinin, belkide seni tek anlayan,hayata ayni pencereden tek bakabildiğin kisi oldugu gerçeği.Sen ne yaparsan yap sonunun onun sonu olduğu...
Ahlat Ağacı
filme 8 verdi
5 beğen · 2 yorum
turlim (@turlim369)
bencede 10 çünkü çok zor bir iş
29.12.18 beğen cevap
aybike dönmez (@aybikedonmez)
Çok güzel bir yorum olmuş :)
15.01.19 beğen cevap
gizemlikadın

gizemlikadın

@gizemlikadin

Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır... Nuri Bilge Ceylan'ın sekizinci sinema filmi olan Ahlat Ağacı'nın yapımcılığının Türkiye ayağını Zeynep Özbatur Atakan üstleniyor.
Ahlat Ağacı
filme puan vermedi
4 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Çok özel ve gerçekten güzel bir film.Yönetmen küçük bir çevrede kapana kısılma halini ve çabalasan da çırpınsan da olmayınca olmuyor durumunu çok güzel veriyor.Siz de Sinan ve çevresindeki insanlarla bunu gerçekten hissediyorsunuz.Diğer yandan toplumun ikiyüzlülüğünden nefret ediyorsanız ya babası gibi kaçış yolları arıyorsunuz ya da Sinan gibi insanlardan yaşamaktan nefret eder biri haline geliyorsunuz.Ve son olarak da aslında hiç beklemediğiniz biri sizi en iyi anlayan kişi çıkıyor.Müthiş görüntüler eşliğinde yine sıradan görünen bir hayatı çok güzel anlatıyor bize Nuri Bilge Ceylan.Özellikle finale doğru giden son yarım saati favorim olmakla birlikte parça parça herkeste farklı izler bırakabilecek tadı olan bu uzzuuun ama gerçekten harika filmi kaçırmayın...
Ahlat Ağacı
filme 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Başako

Başako

@zerrece

"Aslında o kadar önemli biri olmadığımız ortaya çıktığında neden üzülüyoruz ki?
Bunu temel bir aydınlama hali olarak ele alabilsek daha iyi olmaz mı? İnanmak dediğimiz şey sonuçta insanın içinde başlattığı bir eylemdir. Ve güzelliğe, aşka inanmak kadar ayrılığa da inanmak, hazır olmak gerekir. Yani her güzelliğin sonunda bir kopuş, ayrılık pusuda bekler. Madem öyle, başımıza gelen bu gibi tatsızlıklara bizi kendi bilinmeyenlerimizle yüzleştiren hayırlı felaketler gözüyle bakmamız gerekmez mi?"
Ahlat Ağacı
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Bengü Çakar

Bengü Çakar

@bengucakar

Ahlat Ağacı
''kaderinden kaçtığında, kaderine varırsın...'' (oidipus / sophokles )
Ahlat Ağacı
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
şeyma temeş

şeyma temeş

@seymatemes

“Zaman sessiz bir testeredir.” (Immanuel Kant)
Ahlat Ağacı
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
4 beğen · 0 yorum
dante

dante

@danteinferno

"nobeli almazmış siktir ordan amcık"
Ahlat Ağacı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 2018 Filmleri
Tür ayrımı yapmadan en beğendiğimiz ve herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğümüz 2018 filmlerini bu listede topluyoruz....
4
FİLM
Ünlü Türk Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri
Yönetmen, senarist, oyuncu ve fotoğrafçı Nuri Bilge Ceylan'ın mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmleri listelenmektedir....
Cino 5

Cino 5

@cino5

İzlemek gerekiyor
Kpss çıkar 2019 yılı oscar adayı filmimiz
Ahlat Ağacı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğeni · 0 yorum beğen ikon
Bayır gülü

Bayır gülü

@bayirgulu

Nuri Bilge Ceylan abinin 2018 yapımı filmi, Cannes Film Festivalinde 15 dk ayakta alkışlanıyor velhasıl ödül almadan geliyor, En sevdiğim filmi Bir zamanlar Anadolu'da ve Kış Uykusu, Bir kaç frağmanını seyrettim, Metin Erksan abinin kuyu filminde gördüğüm kareleri anımsattı uzaktan ağaç görüntüleri ve kuyunun üstten çekimi :) İyi bir iş mi çıkardı yoksa iyi çıkarmış olduğu işlerin bir tekrarı mı? Seyretmek lazım.. Bulamıyorum taramadığım film sitesi kalmadı. ..
Ahlat Ağacı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
9 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Matricaria (@matricaria)
Henüz çıkmadı diye biliyorum,1 haziran da sinemalarda olacak.
25.05.18 beğen 1 cevap
8.9/10
29 oy
Sence kaç puan almalı?
0