up
ara

Karanlık Zihinler

The Darkest Minds (2018)

Karanlık Zihinler Konusu ve Özeti

Karanlık Zihinler
Ruby Daly Amerika'nın 98%'ini öldüren korkunç veba hastalığından kurtulur. Bu hastalıktan kurtulanlar farklı güçlere sahip olurlar ve bunlar renklerle adlandırılırlar. Daly, Turuncu renkliler arasındadır. O kendisi gibi olan çocukların yanına gönderilir ve oradan kaçar.
Yapım: 2018
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Kitaplarını çok sevmiş biri olarak diyebilirim ki film ehh işteydi.Şablon doğru birebir kitabı anlatıyor ama bilmiyorum eksik kurgunun kurulması.Ruh yok sanırım filmde.Kitap bu tarz çocukların olduğu bir distopya için çıktığı dönemde özgün sayılabilecek konuya ve yazarın küçük puntolar ve sayfa sayısı olarak kalın 3 kitap ve yan kitap olarak hikayesinde sevgisini yazdıklarına karşı anlayabiliyorsunuz.Ama burada o ruhu göremiyorsunuz işte.
Vee en büyük şikayetim şu ki hep en güzel kitap uyarlamalarında gördüğümüz (ilk Açlık oyunlarındaki Katniss'i Kattniss yapan Rue rolünde daha sonra Her Şey -bu film ve sırada Sessiz Kalma kitabının filminde de başrolde olan) Amandla Stenberg .Kız oyunculukta feci kötü bence hep aynı yüz ifadesiyle takılıyor.Saf ve temiz bir yüzden öte değil(ki bana göre aptal bakışlı).Ve artık zenci olmayan kitap karakterlerini bile o oynasın diye zenci olarak yaratmaları sinema da ...Anlayamıyorum yetenekli olur da...Filmde Liam rolünde ki Harris Dickinson ise kitaptaki karakteri ve tarzı ile birebir aynıydı bence ki oyuncunun filmografisine bakınca genç bir yetenek olacağı ileride görülüyor.Hayranları için büyük hayalkırıklığı ,kitabı bilmeyenler içinse izlenebilir fena olmayan bir macera filmi diyebilirim...
Karanlık Zihinler
8.3 (9 oy)
0 yorum
RETA

RETA

@duyguuu

Alexandra Bracken'ın distopik kitap üçlemesinden ilkiydi karanlık zihinler. Buz kapanı ve ateş çemberi de devamı. Kitabını önceden okumuş olduğum için, film afişini gördüğümde garip hissettim diğer hepsinde hissettiğim gibi.
Çünkü okurken farklı farklı dünyaların içine giriyorsunuz değişik insanlar tanıyorsunuz, sonra da kurguladığınız kişilerin ve mekanların can bulmuş hallerini izliyorsunuz.
Konusuna gelecek olursam; ülkede başlayan salgın, çocukların büyük bir bölümünün ölmesine sebep oluyor. Ölmeyeler de devlet denetimindeki özel bir kampa veriliyor hem de aileleri tarafından.
Kamptan kaçıp kendi hayatını kurtarmaya çalışan bir grup çocuğun mücadelelerini anlatıyor. Çocukların her birinin ayrı bir yeteneği vardır ayrıca. Bazılarınınki de tehlike sayılabilecek düzeyde. Bunların başında da bizim Ruby geliyor (Ama benim favori karakterim Liam).
Açlık oyunları kadar ses getirmemiş olsa da ben sevdim kitabı da filmi de. Kitapla film arasında epey bir zaman geçirdiğim için tam olarak kıyaslama yapamıyorum. Ama genel olarak güzeldi, beni hayalkırıklığına uğratmadı. Devam filminde de ne gibi sürprizlerle karşılaşacağımızı merak ettirmeyi başarmış bir senaryo bana göre.
Karanlık Zihinler
8.3 (9 oy)
0 yorum
Miran Pürnek

Miran Pürnek

@miranpurnek

Çokkk güzeldi...Kitabını okumayan biri olarak filmi çok sevdim.Devam filmlerini de sabırsızlıkla bekliyorum tabi eğer devamı gelirse.
Karanlık Zihinler
8.3 (9 oy)
0 yorum
8.3/10
9 oy
Sence kaç puan almalı?
0