up
ara

Karanlık Zihinler Filmi İncelemeleri

RETA

RETA

@duyguuu

Alexandra Bracken'ın distopik kitap üçlemesinden ilkiydi karanlık zihinler. Buz kapanı ve ateş çemberi de devamı. Kitabını önceden okumuş olduğum için, film afişini gördüğümde garip hissettim diğer hepsinde hissettiğim gibi.
Çünkü okurken farklı farklı dünyaların içine giriyorsunuz değişik insanlar tanıyorsunuz, sonra da kurguladığınız kişilerin ve mekanların can bulmuş hallerini izliyorsunuz.
Konusuna gelecek olursam; ülkede başlayan salgın, çocukların büyük bir bölümünün ölmesine sebep oluyor. Ölmeyeler de devlet denetimindeki özel bir kampa veriliyor hem de aileleri tarafından.
Kamptan kaçıp kendi hayatını kurtarmaya çalışan bir grup çocuğun mücadelelerini anlatıyor. Çocukların her birinin ayrı bir yeteneği vardır ayrıca. Bazılarınınki de tehlike sayılabilecek düzeyde. Bunların başında da bizim Ruby geliyor (Ama benim favori karakterim Liam).
Açlık oyunları kadar ses getirmemiş olsa da ben sevdim kitabı da filmi de. Kitapla film arasında epey bir zaman geçirdiğim için tam olarak kıyaslama yapamıyorum. Ama genel olarak güzeldi, beni hayalkırıklığına uğratmadı. Devam filminde de ne gibi sürprizlerle karşılaşacağımızı merak ettirmeyi başarmış bir senaryo bana göre.
Karanlık Zihinler
8.3 (9 oy)
0 yorum