up
ara

Alfa Kurt

Alpha (2018)

Alfa Kurt Konusu ve Özeti

Alfa Kurt
Albert Hughes'in yönettiği, sürüsünden ayrılan bir kurtla yalnız bir adamın öyküsünü anlatan dram türündeki film.
Süre: 97 dk
Yapım: 2018 ABD
Yönetmen:
20 bin yıl önce Avrupa'da üst paleotik çağ döneminde genç bir adam, kabilesinin en elit grubuyla ilk avına çıktığında yaralanır. Kendine geldiğinde yalnız olduğunu fark eder ve ölüme terk edildiğini anlar. Acımasız, ağır, yabani şartlara karşı hayatta kalmak için mücadele etmesi gerekecektir. Bu sırada sürüsünden ayrılmış bir kurt bulur. Yavaş yavaş kurt ile birbirlerine alışmaya başlarlar ve güvenmeyi öğrenirler. Tüm olumsuzluklara karşı beraber sayısız zorluklardan, tehlikelerden geçerek ölümcül kış gelmeden evlerine ulaşmaya çalışırlar.
Blackwoman

Blackwoman

@blackwoman

Gerçekten çok güzel ve her dakikasını dikkatle izlediğim bir filmdi. Muhtemelen bir kaç ay sonra tekrar izlemek isteyeceğim bir film. Karakteri henüz oturmamış, olgunlaşma dönemine yeni giren bir gencin yaşamın zorluklarıyla karşılaşınca nasıl büyüdüğünü adım adım izleyebileceğimiz bir yapıt. Özellikle kurt ile olan sahneleri insan ve hayvanlar arasındaki ilişkiye çok güzel bir örnek. Vahşi bir doğa sizi büyümeye ve hayatta kalmaya zorlar tehlike her an bir nefes kadar uzağınızda. İşte o zaman hayatta kalma iç güdünüz sizi mükemmel bir Avcı yapıyor...
Alfa Kurt
filme puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
batu galatasaray

batu galatasaray

@batugalatasaray

Alfa Kurt
Buzul çağında zoraki bir dostluğun anlatıldığı Alpha hem gerecek hem de yürekleri eritecek. Günümüzden 20.000 yıl önce geçen bu hikayede, babasının kabilesinden ayrı düşen ve öldü sanılan bir gencin hikayesini izleyeceğiz. Sürüden ayrılmış kuzu misali savunmasız kalan bu genç adam hem hayatta kalmayı hem de dostluğun kıymetini bir kurttan öğrenecektir. X-Men Apocalypse ve Slow West gibi filmlerden tanıdığımız Kodi Smit-McPhee’nin başrolünde yer aldığı bu merak uyandırıcı macera 2018 yılında vizyon görecek.
Alfa Kurt
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
8.3/10
8 oy
Sence kaç puan almalı?
0