up
ara
‹ Müslüm

Müslüm Filmi İncelemeleri

ümran

ümran

@umoss - Gaziantep

En güzel yerli filmlerden!!
Müslüm
filme puan vermedi
0 yorum
K.i.n.g

K.i.n.g

@king - Malatya

Ben orta okul yıllarından itibaren koyu bir Müslümcüydüm ve Müslüm'le büyüdüm desem yeridir her şarkısı beni bambaşka yerlere götürür ben Müslümün kişiliğinden karakterine her şeyini severim yıllardır araştırırım her şeyini. Filmin ilk yarısı süperdi ama ikinci yarısı için şöyle bir şey vardı bir yetenek filmi çekiyorsunuz ve sürekli içki içen eşini döven biriymiş gibi göstermeleri çok saçma olmuş ki Müslüm Gürses sanki sadece içki içmiş ömrü boyunca ve aşırı aşk hayatını anlatmışlar beni çok rahatsız etti bu durum . Bence film bambaşka şeyleri anlatmalıydı müslüm gürses yaşamı boyunca müzik hayatında her yıl 3 albüm yapardı ve kasetleri milyonlar satardı 30 yıl boyunca bu ülkede her daim zirvedeydi ve sabah kalkar kahvaltısını yapar ve Burhan Bayarla gece geç saatlere kadar albüm ve şarkı işleri ile uğraşırdı .. neden böyle şeyleri anlatılmadı buna anlam veremiyorum bence bu filmde sadece Müslüm Gürses'in acılı hayatını kullanmışlar ve para kazanmak için çekilmiş başka bir şey yok filmde bence bu filmde Müslüm Gürses'i övecek hiç birşey görmedim kimse kusura bakmasın...
Müslüm
filme 10 verdi
0 yorum
nmsy

nmsy

@sorgulayan - İstanbul

Müslüm Akbaş,
Gerçek hayatını bilmeden merak edip araştırmadan, şarkılarını dinlemeden gidenler bu kadar ruh erozyonu yaşamaları bana abes geliyor... Evet bazı sahnelerde insan dişlerini sıkıyor ama öyle salya sümüklük bir durum (abartıldığı gibi) bende olmadı nedense.. Bende mi sıkıntı var bilemedim ama neyse...

İlk perde de annesini dövmesi ve öldürme sahnesinde ben dişlerimi sıktım o kadar.
Filmde ikinci perde bence direk belgesel tadında olmuş zaten, neresinde ne buldunuz da o kadar dövünerek ağladınız anlamadım. Sonunu zaten bağlayamamışlar, sanki devam film gibi kalmış..

Bizim insanımız alim-i ulema olduğu için, ezilen insanı sever, yaşarken bağrına basmaz dışlar, ''arabesk de neymiş ıııyyykk kro'' der ama öldükten sonra 'hangimiz sevmedik çılgınlar gibiieeeyy'' diye elinde rakısı poz verir...

Filme tekrar gelecek olursak, ilk perde 10 üzerinden 7 ama ikinci perde resmen vasat 10/3...

Sonradan görme ''Müslümcüler'' ellerinizdeki peçetelerinizi sıkı sıkı tutup sinemaya koşun da bari sevgili eşi Muhterem Hanım şimdi rahat etsin....
Müslüm
filme puan vermedi
0 yorum
Gizem Semerci

Gizem Semerci

@chandlerx - İzmir

Tek kelime ile efsane bir filmdi. İzlerken beni baya etkilemişti. Yalnız Müslüm Gürses’in sesini de duysaydık film de daha da etkileyici olabilirdi. Ama izlemeye değer.
Müslüm
filme puan vermedi
0 yorum
Meliz Taylan

Meliz Taylan

@unlimitedlife - İzmir

🖤
Derinden etkileyen filmdi. Hele bazı sahnelerinde ağlamışlığım bile oldu. Ne hayatlar varmış dedirten bi filmdi. Cidden her hayat bi hikaye.
Müslüm
filme puan vermedi
1 yorum
uğurkan (@ugurkan)
babasının annesini dövdüğü sahnede ağlamıştık, çok etkileyici güzel bir yapım
28.11.18 beğen cevap
tahir gündoğdu

tahir gündoğdu

@tahirgundogdu - İstanbul

Filmi yeni izleme fırsatım oldu ülkemizde yapılmış en iyi bibliyografik eser olmuş oyunculuk flash back’ler, aile, mahalle kültürü, aşk hepsi çok iyi harmanlanmış ve bizim sinemamızda eksik olan müzik kullanımı da çok güzel işlenmiş.
Müslüm
filme 9 verdi
0 yorum
emine eda şahin

emine eda şahin

@emineedasahin

Gerçekten güzel bir filmdi bir çok kişi gibi bende ağladım filimde ama bazı yerlerinde bazı duyguları tam vermediğini düşünüyorum onun dışında gerçekten muhteşem bir filmdi.
Müslüm
filme 9 verdi
0 yorum
cikolatalikahve

cikolatalikahve

@aslisoylu - İstanbul

Bu filme daha bugün gidebilme fırsatı yakalayabildim. Filme mutlu mutlu giden bütün arkadaşlarım,hocalarım ağlayarak çıktıklarını anlatıyorlardı bana. Dedim tamam normaldir duygusal ya da zayıf taraflarına denk gelmiştir(kendimi rahatlatmaya çalışıyorum çünkü yengeç burcuyum ağlarsam durdurabilene aşk olsun)bende gideyim bakalım o kadar duygusal mı. Annemi güç bela ikna ederek(kendisi de balık burcu)bugün öğleden sonra ilk seansına bilet alıp girdik.Filmin ilk yarısı tamam bana göre normal ağlayan teyzeler falan vardı ama.Filmin ikinci yarısından sonra bence asıl duygulandırıcı kısım başlıyor ki film vizyona gireli bayağı olmasına rağmen salon dolmuş bende rahat görelim diye tam perdeyi ortadan gören kısımlardan seçmiştim ay bana bir ağlama geldi insanlar göremesin diye de saklana saklana ağlamaya çalışıyorum saçlarımı önüme aldım samara gibi oldum,zaten yanımda peçete ıslak mendil yok iyice sokaklarda oynarken üşütüp burnunu kıyafetine silen çocuklar gibi olmuştum.Neyse film bitti çıktık derken salondaki o kabadayı tiplemeli abinin bile ağladığını gördüm ya dedim tamam bu film gerçekten hüzünlü gerçekten yaşanmış olması bitirici ve bunu bizim içimizden hepimizin baba diye adlandırdığı ve babası yüzünden baba olmaya korkan bir insan olması tam kendimizi neşterlemelik diyor ve yorumu zirvede bırakıyorum herkesin değil ama Türkiye’de yaşayan herkesin izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum ama siz siz olun benim gibi filme böyle peçetesiz mendilsiz gitmeyin sonra kollarınız sümük oluyor 😂.
Müslüm
filme 9 verdi
10 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
yorumları okuyunca insanın gidesi geliyor. ağlar mıyım diye düşünmeye başladım. eğer bunda da ağlamazsam ben bu işi bırakıyorum ahahaha!
10.11.18 beğen cevap
nmsy (@sorgulayan)
filmde ikinci perde bence direk belgesel tadında olmuş zaten.. neresinde ne buldunuz da o kadar dövünerek ağladınız anlamadım vallaa.. ilk perde de annesini dövmesi ve öldürme sahnesinde ben dişlerimi sıktım o kadar.. yanii burçlara bağlanarak nası bu kadar kollarınıza sile sile ağlayacak bişey buldunuz vallaa pes :D:D:D:Dd
20.11.18 beğen 2 cevap
Elif (@elif22)
valla bir ben ağlamadım herhalde :)
29.11.18 beğen 2 cevap
Uğur Çam

Uğur Çam

@ugurcam967 - İstanbul

Film Gibi Hayat, Hayat Gibi Film...
Müslüm, vizyona girdiğinde merak uyandırmış olacak ki geçenlerde bir haberde okuduğuma göre gişe beklentilerini fazlasıyla karşılamış. Zira benim gittiğim salonda da boşbyer yoktu hiç. Müslüm Gürses, kişisel olarak müziğini beğenmediğim ama yaptığı işe her zaman saygı duyduğum bir isimdi. Arabesk müziğe olan uzaklığım, filmden aldığım keyfi baltalamadı. Doğal olarak bolca arabesk müziğin kullanıldığı filmde, bunlar dışında kalan bütün müzikler çok güzel olmuş. (arabesk müziklerde de keşke Müslüm Gürses'in kendi sesini kullansalardı dedim açıkçası). Filmin oyunculukları güzel, hikâye kurgusu güzel. Sadece Timuçin Esen pek oynayamamış. Bir çok yerde, keşke daha güzel oynasaymış dedim. Neyse, filmi merak edip henüz izlemeyenler, yada filmi merak etmesine rağmen "arabesk sevmediği için" çekingen davrananlar için söyleyeyim, bu film hikâye anlatımı ve kurgusu bakımından oldukça başarılı. İzlemenizi tavsiye ederim.
(Not;Filmde kullanılan "Haydar Haydar" yorumlaması da çok güzel olmuş. Filmden bana kalan en önemli şey o oldu sanırım)
Müslüm
filme puan vermedi
0 yorum