up
ara

Napoli'nin Sırrı

Napoli Velata (2017)

Napoli'nin Sırrı Konusu ve Özeti

Napoli'nin Sırrı
Adriana Napoli'de bir partide yakışıklı ve çekici bir adam olan Andrea ile tanışıp geceyi beraber geçirir. Andrea ertesi gün buluşmaya gelmez. Doktor olan Andrea şaibeli bir cinayete kurban gitmiş bir bedenin otopsisini yapar ve kendini gizemli bir soruşturmanın merkezinde bulur...
Yapım: 2017
Yönetmen:
Film adam

Film adam

@serserimsi

Napoli'nin Sırrı
İtalya'da gişe rekorları kıran Napoli'nin Sırrı filmi 26 Ekim'de seyircisiyle buluştu. Film erotik bulunduğu için +18 yaş sınırıyla vizyona girdi. Napoli'de geçen filmin gösterim hakları BKM'ye ait. Oyuncu kadrosunda Giovanna Mezzogiorno, Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone, Luisa Ranieri ve Isabella Ferrari’nin yer aldığı film başından gizem ve gerilim dolu bir hikayeyi anlatıyor.

Ferzan Özpetek Kimdir?

İtalya başta olmak üzere, tüm Avrupa'da büyük bir ilgiyle takip edilen Türk yönetmendir. 3 Şubat 1959'da istanbulda'da dünyaya gelir. 1976'da Roma'ya taşınan yönetmen buradaki La Sapienza Üniversitesi'ne kaydolur. La Sapienza Üniversiresi'nde, Sinema Tarihi eğitimi devam ederken, Silvio D'Amico yönetimindeki Accademia Navona'da ve Accademia d'Arte Drammatica'da sanat tarihi ve kostüm derslerine devam eder.

1982 yılında Julian Beck birlikte ile Yaşayan Garaj'da çalıştıktan sonra "Scusate il ritardo"da Massimo Troisi'nin ve "Son Contento"da Maurizio Ponzi'nin asistanlığını üstlenir.

1997 yılında ilk çektiği film olan "Hamam" filmi onun hayatında önemli bir dönüm noktasıdır. Alessandro Gassman ve Mehmet Günsür'un başrolleri paylaştığı film Cannes Film Festivali'nde, "Yönetmenlerin Onbeş Günü" tarafından keşfedilir. İtalya ve ABD' de dahil, dünyanın pek çok yerinde gösterime girer ve ödüller alır.

Amerikalı şarkıcı Madonna, bir televizyon programına verdiği röportajda Ferzan Özpetek'in "bir dahi" olduğunu belirtmiştir. Özpetek, 2009 yılında çektiği Serseri Mayınlar isimli filminin Los Angeles Film Festivali açılışındaki gösteriminden sonra John Travolta, Andy Garcia gibi isimlerden de filmiyle ilgili büyük övgü almıştır.

Bu başarısının ardından, yine çok ses getiren; Harem Suare ( 1998) filmini yönetir. Cahil Periler (2001), Karşı Pencere ( 2002), Kutsal Yürek (2005), Bir Ömür Yetmez (2007), Serseri Mayınlar (2010), Kemerlerinizi Bağlayın ( 2014), İstanbul Kımızısı (2017) en popüler filmlerindendir.

Ferzan Özpetek, 2005 yılında gerçekleştirilen 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, oyuncular Hülya Koçyiğit, Zuhal Olcay, Aytaç Arman, Kenan Işık ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın bulunduğu kurula jüri başkanlığı yapmıştır.2007 yılında ise 75. Venedik Film Festivali'nde jüri üyeliği yapmıştır.
Napoli'nin Sırrı
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğeni · 0 yorum beğen ikon
0/10
0 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2019
2006
2016