up
ara

Bohemian Rhapsody

(2018)

Bohemian Rhapsody Konusu ve Özeti

Bohemian Rhapsody
Film, 60'lı yılların sonunda Londra'da kurulan efsanevi müzik grubu Queen'in sembol ismi Freddie Mercury'i ve grubun Live Aid konserine kadar ilerleyen sürecini anlatıyor.
Yapım: 2018
Yönetmen:
Bohemian Rhapsody filmi 2018'in Son Yarısına Damgasını Vuran 20 Etkileyici Film listesinde yer almaktadır.
EL_NINO

EL_NINO

@elnino

Çakallarla Dans faciasından sonra anca gidebildim filme :) Çakallarla Dans'ı beğenmemin ardından pişman olmuştum tercihim nedeniyle bugün bir kez daha pişman oldum bu güzel filmi izlemeyip Çakallara gittiğim için neyse geç olsun güç olmasın :D . Mr. Robotumuz Rami Malek on numara performans göstermiş bence hem de yıldızlı. Live AID konseriyle film zaten finali yapıyor ve sinema salonlarının çatılarını deliyor. Müslüm filmiyle aynı dönemlerde gösterimde olan bu film Amerikalıların sektördeki farkını gözler önüne sermiş yine.
Nasıl Müslüm filmi çıktıktan sonra herkes arabesk dinler olduysa bu filmden sonra da Queen grubunun şarkıları üst sıralara tırmandı yıllar sonra. Müslüm'e de haksızlık yapmak istemem o da başarılıydı eğer vaktiniz varsa iki filmi de izleyin mutlaka.
Keyifli Seyirler...
Bohemian Rhapsody
filme 10 verdi
13 beğen · 1 yorum
Tokmakan ♌️ (@tokmakan)
Peki 😊
21.11.18 beğen 1 cevap
Sonay Ç.

Sonay Ç.

@ponnik

Bana filmi mi izliyorum yoksa gerçek konser görüntülerini mi izliyorum sorunsalı yaşatan, mimiklerden tutun da pepsi colanın bardağına kadar her şeyin birebir aynısının çekildiği filmi beğenmeyen olabilir mi? Dekorlar, renkler, sesler, müzikler... her şey çok iyi işlenmiş. Oyunculuklar harika, oyuncuların seçimi harika ötesi! Queen grubu nasıl kuruldu, ne aşamalardan geçti, neden parçalandı ve tekrar neden bir araya geldi hepsinin sorusuna cevap bulabilirsiniz. Filme bu kadar emek veren, her şeyine dikkat eden, detaylarda bile kaybolmayı başaran ekibe şapka çıkarıyorum.
Bohemian Rhapsody
filme 10 verdi
12 beğen · 1 yorum
tahir gündoğdu (@tahirgundogdu)
Size katılmamak elde değil özellikle oyunculuk çok ön plana çıkmış kurgu da çok güzel işlenmiş son zamanlarda ki nadir filmlerden
12.11.18 beğen 1 cevap
Hatice D.

Hatice D.

@htcd

Mü-kem-mel!
Evet, filmi tek kelimeyle özetleyecek olursam bu elbette "mükemmel" olur. Oyunculuk, makyaj, replikler, dekor, kostümler vs... Bizi tam anlamıyla Queen'e götüren -ya da bize Queen'i getiren- her şey filmde mevcuttu. Rami Malek ilk açıklandığında fazlasıyla önyargı toplamıştı bizlerden ancak filmde görülüyor ki bunu tek hamlede yıkıp geçmiş. Röportajında 2 ay yalnızca mimiklere çalıştığını söylemişti, çalışmalarının karşılığını net bir şekilde gördük, fazla iyiydi yahu!
Rami Malek'le ilgili tek sırıtan şey Freddie'nin ilk zamanlarının fazla dişlek gösterilmesi olmuş ama buna film ilerledikçe alışıyorsunuz. Onun haricinde fazlasıyla başarılı bir oyunculuk olmuş.
Gelelim grubun diğer üyelerine, Brain'i tutup getirmişer gibi olmuş, o kadar benzemiş ki... Roger, John da aynı şekilde fazlasıyla başarılıydı.
Oyunculukların ardından filmin hikayesine bakarsak, gerçek zaman çizgisinden bazı konularda sapmalar olmuş, bazı olaylar da gerçeğinden oldukça farklı anlatılmış ancak bunlar senaryoya öyle güzel yedirilmiş ki hiç sırıtmıyor. Yalnızca olayların fazla yumuşatılmış olması olumsuz eleştirilebilir belki... Ama bunun haricinde, Live Aid'deki Pepsi kutularına kadar her şeyin orijinaline sadık kalınarak seyirciye sunulması, koca sinema salonunda Queen'i dinliyor olmak, hiç gidemediğimiz konserini en önden izliyormuş hissi uyandırması vs... Tekrar ediyorum; hepsi MÜ-KEM-MEL!
Bohemian Rhapsody
filme 9 verdi
8 beğen · 0 yorum
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Queen grubunun kurulmasını,en ünlü şarkılarının yaratım süreçlerini ve tabii ki Freddie Mercury 'yi anlatan,gerçekten etkisinden zor kurtulabileceğiniz harika bir film.Grup üyelerinin resmen birebir karşınızda görebileceğiniz film de oyunculuklar da bir harika ;ama Ben Robot dizisinden hatırlayabileceğiniz Rami Malek muhteşem ötesi ...Sinemada izlemenizi şiddetle tavsiye edebileceğim film de sağımda solumda herkes şarkılara eşlik edip ağladı :) (ben duygusuz ağlamadım :)))ve filmin jeneriğindeki son yazıyla beraber müzik bitene kadar kimse salonu terk etmedi.Bu sene izlediğim en en güzel ve etkileyici her açıdan (oyunculuk-görüntü-ses) filmdi...Tabii dedikoduları da beraberinde getiren filmde BryanSinger - ki kendisi X Men lerin yönetmeni- kaprisleriyle herkesi bıktırıp sonunda filmi terk etmiş ve filmin geri kalanını görüntü yönetmeni tamamlamış.Onun dışında yaşayan grup üyeleri Freddie Mercury'î den çok Queen grubunun anlatılması konusunda bir ton sorun çıkarmış.Ama bunlar filmin güzelliğine asla etki etmemiş şükür ki.Mutlaka izleyin-izlettirin :))
Bohemian Rhapsody
filme 10 verdi
6 beğen · 0 yorum
Neşeli Ispanak

Neşeli Ispanak

@neselispanak

Eloop!
Bir Queen belgeseli diyeceğimiz ve Queen şarkılarına doyacağınız muhteşem bir çalışma ! Keyifle dinlediğim şarkıların oluşum süreci de izlemek oldukça eğlenceli. Sinemadan düşmeden çok çok acil koşarak izleyin !
Bohemian Rhapsody
filme 10 verdi
4 beğen · 0 yorum
Hanımcı Beyzade

Hanımcı Beyzade

@koraycem

freddie mercury interview about mr bad guy 1985

- Do you want to share your life with someone?
- Yes, but no one wants to share their life with me.

(-biriyle hayatını paylaşmak ister miydin?
-evet ama kimse benimle hayatını paylaşmak istemiyor.)
Bohemian Rhapsody
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
20
FİLM
2018'in Son Yarısına Damgasını Vuran 20 Etkileyici Film
2018 yılı beraberinde birçok kaliteli film ile geldi ve geçti. Sizin için 2018'in son yarısında vizyona giren, mutlaka izleme...
Nur Demir

Nur Demir

@nurdemir40

 paylaşım fotoğrafı
Hayatım boyunca hep Queen konserinde olmak istemişimdir. Teşekkürler ❣️
Bohemian Rhapsody
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
11 beğeni · 0 yorum beğen ikon
9.6/10
36 oy
Sence kaç puan almalı?
0