up
ara

Bizim İçin Şampiyon Filmi İncelemeleri

OkurDüşünür

OkurDüşünür

@okurdusunur - İzmir

Filmi beğenerek izledim. Ancak arkadaşlarıma tavsiye ettiğimde 'bir at üzerinden gitmesi saçma' diye tepkiler aldım. Ancak film inandığında insanın her şeyi başarabileceğini, sevginin, hem insan hemde bir hayvana duyulan sevginin insana umut, yaşam için bir kaynak olacağını gösteren harika bir film. Gerçek bir hikaye olması düşüncelerimi daha da kuvvetlendirdi. Evet filmi sadece at filmi olarak görmemek gerek.Hele ki izlemeden! Ön yargılarınızdan kurtulun.
Bizim İçin Şampiyon
filme 10 verdi
0 yorum
S.Y.

S.Y.

@selvayilmaz

Türk filmleri kategorisinde en üst sıralarda kolaylıkla yer alabilicek bir film. Etkisinde bırakıyor, hele atlar ❤️
Bizim İçin Şampiyon
filme puan vermedi
0 yorum
someone.

someone.

@shelby

Son zamanlarda izlediğim en iyi film diyebilirim. Oyuncular büründükleri karakterleri çok iyi yansıtmış. Sıkılmadan izledim. Olay örgüsü abartılmadan işlenmişti. Gereksiz drama yoktu. Yapılan at yarışları gerçekten insanı heyecanlandırıyordu. Bence gayet başarılı bir film olmuş. Herkese izlemesini tavsiye ederim.
Bizim İçin Şampiyon
filme puan vermedi
0 yorum
nmsy

nmsy

@sorgulayan - İstanbul

Hafta sonu gitme imkanı bulduğum, gerçek kişileri gram tanımadığım, at yarışı ile hiç alakam olmayan, büyük ön yargılar ile salona girip salon çıkışı gerçekte kim kimmiş diye araştırmaya devam ettiğim ve gerçekten büyük emek verildiği belli olan şahane ötesi bir film.

Bold Pilot mı yoksa Halis'in eşi sevgili Begüm mü Şampiyon gerçekten ince ince düşünülmesi gereken bir film.

1+1'in her zaman 1 ettiğinin üstüne basa basa her sahnesinde anlatan ve bunun gerçekten yaşandığını bilince, umut etmenin insanı yeşerten filiz olduğunu bir kez daha anlamamı sağladığınız için kendi adıma teşekkür ediyorum.

'' Dış kulvardan biiiirrrr numaralııı bolldddd pilotttt geliyooooorrrr '' en aklımda kalan replik bu sanırım :))))
Bizim İçin Şampiyon
filme puan vermedi
3 yorum
Tam Bağımsız Proton (@tambagimsizproton)
Bold'u bir yarışta izleme fırsatım olmuştu, muhteşem bir attı. O parlak derisiyle güneşin altında koşarken, bir atın bu kadar güzel olabilmesi inanılmaz gelmişti.
14.01.19 beğen 2 cevap
Rabia nl

Rabia nl

@rabianl - Kayseri

Bold Pilot
''Şampiyon olmak demek bir gün kaybedeceğini bildiğin halde koşmaya devam etmek demek ...'' Fragmanını izlemeden konusunu dahi bilmeden sadece bir arkadaşımın bu filme gitmelisin demesi üzerine gittim. Bu kadar iyi bir filmle karşılaşacağımı düşünmüyordum. O atla o sahneler nasıl çekildi, at senaryoya bu kadar nasıl uyabildi, duyguyu nasıl bu kadar iyi geçirebildi..... Yarış sahnelerinde o kadar heyecanla izledim ki anlatamam. Hatta birlikte gittiğim arkadaşım son yarış sahnesinde kalkıp alkışlamamak için kendimi zor tuttum dedi :) Filmin duygusallığını hiç anlatmıyım. Ciddi emek harcanarak çekilmiş ve ortaya mükemmel bir film çıkmış. Mutlaka gidin arkadaşlar Bold Pilot ' u görün derim.
Bizim İçin Şampiyon
filme 10 verdi
0 yorum
✨UrsaMajor✨

✨UrsaMajor✨

@elifbirkadin - İstanbul

gidilmeli...
Ülkemizde varolan efsanelerin bu şekilde izleyici karşısına çıkarılması çok güzel . Bir filmden beklenen herşey tadılabilir bu filmde . Açıkcası iki üç kere izlenebilir ...
Bizim İçin Şampiyon
filme puan vermedi
0 yorum
EL_NINO

EL_NINO

@elnino - Marrakech

Bizim İçin
Bu son dönemde gerçekten de kaliteli yapıtlar ortaya çıkıyor yaşanmış hikayelerin anlatıldığı filmler her zaman farklı bir yere sahip benim gözümde bu da onlardan. Farah Zeynep Abdullah ve Ekin Koç ikiside çok iyi iş çıkarmışlar özellikle Farah Zeynep Abdullah son dönemde yer aldığı filmlerde başarısını kanıtlamış ve giderek daha da iyi oyunculuk gösteriyor.Alkışlar bu iki oyuncuya da gelsin. Ben gitmeden önce bu kadar duygusal bir film olduğunu tahmin etmiyordum ama oldukça duygusal bir filmle karşılacaksınız. Çaresizliğin bitip tükenme durumuna gelen bir insanı tekrar hayata bağlayacak bir şey varsa o da sevgi ve inanç. Bu iki duygu üstüne kurulmuş bir film. İnsanlara sevginin, inancın neleri yenebileceğini bir kez daha hatırlatıyor. Bu kadar duygusallığın arasına sıkıştırılmış sahnelerle yüzlerde tebessüm oluşturmayı da ihmal etmiyor.Film sizi başında yanına çekiyor ve son sahneye kadar bir an olsun bırakmıyor, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Yarış sahneleri ile seyircilerin heyecanına adeta o günlerde yaşıyormuşçasına ortak oluyorsunuz. Onlarla sevinip onlarla üzülüyorsunuz, onlarla birlikte nefesinizi tutuyorsunuz ve sessizliğe sizde eşlik ediyorsunuz Şşşş sessizlikkk....
Mutlaka izleyin. Keyifli Seyirler
Bizim İçin Şampiyon
filme 10 verdi
0 yorum
nesibe hilal korkusuz

nesibe hilal korkusuz

@nesibehilalkorkusuz

kesinlikle izlenmeli
Turkler artik bu basarilarini anlatma isini kesinlikle ogrendi :)
7 den 70 e herkesin birseyler yakalicayagi bu filmi kesinlikle tavsiye ediyorum


Not ; bol gözyaşı icerir
Bizim İçin Şampiyon
filme puan vermedi
1 yorum
Nesnes (@neokursam)
[silindi]
26.12.18 beğen cevap
yahya toprak

yahya toprak

@yahyatoprak

gitmek lazım
Kuleli'den mezun olur olmaz kendini milli mücadelenin içinde bulmuş, İstiklal savaşının hemen her cephesinde vuruşmuştu.
9 Eylül'de İzmir'e girenlerden biriydi, süvari yüzbaşıydı, Mareşal Fevzi Çakmak'ın yaveriydi.
Mustafa Kemal Atatürk'ün “at yarışları modern toplumlar için sosyal bir ihtiyaçtır, geliştirmek gerekir” şeklindeki sözü, bu süvari yüzbaşının hayatının vizyonu oldu.
Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Cemiyeti'nin kurucuları arasında yer aldı.
Soyadı olarak benimsedi.
Ahmet Atman oldu.
Yılmaz Özdilin köşesinden
Bizim İçin Şampiyon
filme puan vermedi
0 yorum