up
ara

Replicas

Replikalar (2019)

Replicas Konusu ve Özeti

Replicas
Jeffrey Nachmanoff'un yönetmenliğini yaptığı başrolünde Keanu Reeves yer aldığı Replicas filminde Keanu Reeves bir nörobilimciyi canlandırıyor. İnsan zihnini bilgisayara aktarma üzerinde çalışmalar yaparken ailesini trafik kazasında kaybeden William Foster (Keanu Reeves) çalışmalarına arkadaşını da ortak ediyor ve kaybettiği ailesini klonlayarak geri döndürmeye çalışır. Ancak önünde bir engel vardır kaybettiği 4 aile üyesinden yalnızca 3'ünü geri döndürebilmektedir ve zorlu bir karar vermek zorunda kalır.
Yapım: 2019
Yönetmen:
EL_NINO

EL_NINO

@elnino - Marrakech

İşlemek istediği konu bakımından iyi olsada gerek süre, gerek aktarılış şekli biraz düşük kalmış bir film.Olaylar detay verilmeden hızlı bir şekilde geçiştiriliyor, cevapsız ve anlamsız bölümler içeriyor. Keanu Reeves nörobilimci rolünde karşımızda ama rolünde pek başarılı bulamadım, nerede o eski Keanu abimiz, üzdün bee :( . İnsanoğlu çaresiz kaldığında yeni şeyler üretme konusunda bir numara.Film bunun üstüne kurgulanmış. Kaza sonucu ailesini kaybeden bir baba/eş karşısına çıkan engelleri aşmaya çalışıyor. Etik ya da değil bununla ilgilenmeden tek bir amaç doğrultusunda sahip olduğu ailesini geriye döndürmek için hayatını ortaya koyuyor, insan klonlamaya kalkıyor. Sevdiklerimize bir şey olmasını istemeyiz ve onların iyiliği için elimizden ne geliyorsa yaparız haliyle, bunun tipik bir örneği ile karşımızda film, gerçi burada olaylar insan klonlamaya kadar gidiyor tabi orası ayrı. Bir ebeveyn için en zor şey olsa gerek çocuklarının ölümüne şahit olmak, neyse filmi izleyin Keanu Bey neler yapıyor bu durum karşısında görün.
Keyifli seyirler…
Replicas
filme 7 verdi
3 yorum
zemberek kuşu (@zemberekkusu)
Womb diye bir film vardı. Orda da sevgilisinin klonuna taşıyıcı annelik yapan bi kadının hikayesi anlatılıyodu. İzlemediysen öneririm. Biraz ağır bi konusu ve işleyişi var ama oldukça etkileyici.
15.01.19 beğen 2 cevap
Perihan Kurt

Perihan Kurt

@perihankurt - Giresun

Havada kalan birçok mantık hatası olsa da bilim-kurgu severler için kesinlikle izlenilmesi gereken bir filmdi.
Replicas
filme puan vermedi
0 yorum
Baran Kaya

Baran Kaya

@barankaya - Ağrı

Oldukça güzel
Film arşivinizde yer alabilecek ve izlenmesi gereken bir film.
Replicas
filme 10 verdi
0 yorum
8.5/10
2 oy
Sence kaç puan almalı?
0