up
ara

Bird Box

(2018)

Bird Box Konusu ve Özeti

Bird Box
Josh Malerman’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Sandra Bullock ve Sarah Paulson yer alıyor. Yönetmenliğini Susanne Bier'in yaptığı film peşlerindekilerden kurtulmak için gözleri bağlı şekilde yolculuk yapan bir anne ve çocuklarının hikayesini konu ediniyor.
Yapım: 2018 ABD
Yönetmen:
zeyrek

zeyrek

@zeyrek

Film dünyaya hızlıca yayılan bir intihar vakasını konu ediniyor. Açık havada dışarıda gözlerin açıksa hayal görmeye başlıyor ve kendini öldürüyorsun. Filmin başında bu bir biyolojik silah, İran ya da Kuzey Kore yapmıştır diyerek mesajlarını vermişler. Çok çiğ bir göndermeydi gerçekten.

İnsanlar bir bir intihar ederken hayatta kalanlar evlerin içinde toplanıp hayatta kalmaya çalışıyorlar. Zamanla yiyecek bulma ihtiyacı doğuyor ve çareler aramaya başlıyorlar. Son derece gerilimli ve güzel oyunculukların olduğu bir film. Özellikle nehirden geçiş sahnesinde müthiş gerildim. Ama sonuç yine zayıf açıkçası, daha doğrusu net bir sonuç yok.

A quite place (ses çıkarırsan ölürsün) filminde ses çıkaran insanların yerin altından alıp götüren bir yaratık vardı. Bu filmi izlerken sık sık onu hatırladım. Bir de Jose Saramago'nun Körlük kitabını hatırlattı bana. Zaten bu film de kitaptan uyarlanmış. Kitaptan uyarlanan filmlerde de bazen eksikler, mantık hataları olabiliyor. Bu filmde de zihinde boşluk bırakan kısımlar kalıyor. Gerilim sevenler izleyebilir bence.
Bird Box
filme 8 verdi
9 beğen · 0 yorum
Fethi Uzun

Fethi Uzun

@fethiuzun

Önce kitabını okumanızı öneririm, ben kitabını okumuştum, filmle kitap arasında farklar var, kitabı ben daha başarılı buldum.
Bird Box
filme 9 verdi
6 beğen · 2 yorum
zemberek kuşu (@zemberekkusu)
Kitapla film arasındaki farklardan, neyi beğenip neyi beğenmediğinizden bahsederseniz şahsım için daha anlaşılır bir inceleme olacaktır.
20.01.19 beğen 2 cevap
hiloş

hiloş

@hillal

ŞAKA MISIN NETFLİX
Son zamanlarda izlediğim en berbat filmlerden biri. Öneriler üzerine izlemiş olmama rağmen. Sonuca bağlanmayan anlamsız bir senaryo. Oyunculukların yapmacıklığından tutunda mantık hatalarına kadar.. zamanımı çalan filmler👎🏼
Bird Box
filme 1 verdi
5 beğen · 1 yorum
Necdet (@necdet)
Üzerime düşmez ama 1 nedir? Bu puanlamaya bakarak millet izleyip izlememeye karar veriyor. Hiçbir film 1 puanı hak etmez.
13.01.19 beğen 5 cevap
Öykü Yazar

Öykü Yazar

@oykuyazar

İyi
Filmden önce esinlenilen Kafes kitabını okumanızı tavsiye ederim kitaptaki duygu çok daha iyi yansıtılmıştı bence filme gelirsek klasik herkesin öldüğü baş karakterin kendi başına zorlu mücadeleleri atlatarak zafere ulaştığı bir film beğendim köyü değildi fakat işleyiş şekilleri hoşuma gitmedi aman aman da yükselmedim yani
Bird Box
filme 6 verdi
2 beğen · 2 yorum
ugurrah (@ugurrah)
son sahnelere kadar sürükledi.
20.01.19 beğen cevap
Affinity (@biocide)
Bird Box gerçekten eksik bir film. Çocukların psikolojik durumları güzel işlenmemiş, olaylar tepkiler çok tahmin edilebilir, karakterler duyguyu izleyiciye geçiremiyor haliyle filmi izlerken pek bir etki de yaratmıyor. ' A quiet place ' filmini izlediyseniz ' Bird Box ' çok yavan kalıyor konuları benzeşmesine rağmen ' A quiet place ' çok daha önde :')
20.01.19 beğen cevap
Batuhan Saydam

Batuhan Saydam

@batuhansaydam

Kitabını okumadığıma bin pişman olduğum film ulan benim gibi disütopya bilimkurgu seven biri nasıl okumaz dedim film bu kadar iyiyse kitap mükemmeldir emeğine geçenlere teşekkürler
Bird Box
filme 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Fethi Uzun

Fethi Uzun

@fethiuzun

“Beni dinleyin. İkinizin de daha önce hiç görmediği bir yere gidiyoruz. Evden daha önce hiç olmadığı kadar uzaklaşacağız. Dışarıda eğer beni dinlemezseniz hepimizin canını yakacak şeyler var.”
Bird Box
filme 9 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 1 yorum
Fethi Uzun (@fethiuzun)
👍
16.02.19 beğen 1 cevap
Necdet

Necdet

@necdet

Dışarıdan aldığımız her temas bize ölüm getirdi!
Bird Box
filme 8 verdi, inceleme ekledi.
1 beğen · 0 yorum
7.6/10
44 oy
Sence kaç puan almalı?
0
Benzer Filmler
2008
2007
2001
2011