up
ara

Kara Şövalye Filmi İncelemeleri

Oktay Dinç

Oktay Dinç

@oktaydinc

Ef-sa-ne.
Batman filmlerinin bugüne kadar çekilmiş en serisi Kara Şövalye serisi. Bunda ki en büyük pay Christian Bale ve Christopher Nolan'ın. Bir filmde Bale varsa gözüm kapalı izlerim, oyunculuğunu tartışmaya gerek bile yok; Nolan'ın da yaptığı filmler ortada (Prestij, Akıl Defteri, Yıldızlararası, Başlangıç, vs.) Tabii Joker'i (Heath Ledger) de unutmamak lazım. Bence bugüne kadar canlandırılmış en iyi Joker, ki Jack Nicholson gibi bir usta da canlandırmış önceden. Heath Legder'da dünyadan erken göç edenlerden. Adam daha efsane oynadığı filmi izleyemeden vefat etti. "Eğer ölmeseydi çok büyük bir oyuncu olabilirdi" yorumları yapılmıştı, yazık oldu. Bütün bu etmenler bir araya gelince efsane bir film olmaması da kaçınılmaz oluyo. Zaten film şu anda IMDB Top 250 sıralamasında 4. sıra da yer alıyo. Hala izlemeyenler varsa aşırı derece de tavsiye ediyorum :)
Kara Şövalye
filme 10 verdi
7 yorum
POST_MORTEM (@postmortem)
Gotham dizisindeki,Cameron Monaghan'ın Joker performansı da kayda değer.İzlemenizi tavsiye ederim.
25.01.16 beğen cevap
Oktay Dinç (@oktaydinc)
Evet, onu da izliyorum gerçekten başarılıydı (Ölmeyeydi iyiydi) :) Suicide Squad' da Jared Leto'da canlandıracak o nasıl olacak merak ediyorum doğrusu :)
25.01.16 beğen cevap
POST_MORTEM (@postmortem)
Jared Leto bana pek sevimli gelmedi açıkçası.Tabi sadece fragmana ve görsellere bağlı yapılmış bir yorum benimkisi.Umarım filmde beni yanıltır. Cameron a gelecek olursak,kendisi diziyi,ölene kadar iyi taşıdı (şu an güldür güldür spoiler veriyoruz ayıp oluyor ama ) ama o,Joker akımını başlatan olacak,sonrasında başka Jokerlere ilham kaynağı olacak diye biliyorum.
25.01.16 beğen cevap
Oktay Dinç (@oktaydinc)
Aynen iyi spoiler veridk :D Letoyu bende beğenmedim, görünümü falan hiç hoşuma gitmedi. Bazı film sayfalarında falan Heath Ledger'den daha iyi olduğunu iddia edenler bile var (fragmandan yola çıkarak). Ama ben kimsenin o kadar iyi oynayabileceğini düşünmüyorum. Dizi de daha başka Joker görür müyüz bilmiyorum ama ben görmek isterim :D
26.01.16 beğen cevap
POST_MORTEM (@postmortem)
"Your legacy will be death and madness" (senin mirasın ölüm ve çılgınlık olacak). Repliğe güvenerek dizi devam ettiği müddetçe yeni bir Joker ihtimali vardır derim ben :D Jared Leto övgülerinin de pazarlama politikası olmamasını temenni edeceğim ancak.Vaatten fazlasına ihtiyacı var ortada bu kadar iyi 3 performans varken.
26.01.16 beğen cevap
Oktay Dinç (@oktaydinc)
İnşallah pazarlama politkası değildir, eğer öyle bir şey olursa büyük olay çıkar :) Bazı süper kahramanlardan daha çok fanı olan bir kötü adam bu. Heba edilmemeli :D Hemde ne performanslar, işi çok zor valla, inşallah güzel olur da keyifle izleriz :)
26.01.16 beğen cevap
POST_MORTEM (@postmortem)
İnşallah :)
26.01.16 beğen cevap