up
ara

Kara Şövalye Paylaşımları

eeee

eeee

@thejefe

 paylaşım fotoğrafı
Bugün,Christopher Nolan’nın yönettiği The Dark Knight(DC) filminde baş kötü karakterimiz olan Joker’i canlandıran Heath Ledger’ın 11. ölüm yıldönümü.Kendisi belki de öyle bir performansa imza atmıştık ki insanlar artık onun oyunculuğuna ‘Yeryüzündeki en efsane Joker,kim oynarsa oynasın onun yerini hiçbir zaman dolduramayacak’ dediler.Beklenmedik ölümüyle kendi ailesi ve hayranları gibi Hollywood camiasını da yasa boğdu.Tam ölümünden 1 sene sonra ‘En iyi yardımcı oyuncu’ Oscar ödülüne layık görüldü.Ölmesine rağmen 2009 yılında ve ondan sonraki yıllarda ödül almaya hep devam etti.Ölümü için kesin bir bilgi olmasa da Uyku hapları yüzünden öldüğü biliniyor.Yalnızca The Dark Knight ile değil pek çok filmle gündeme gelmişti kendisi genç ve başarılı bir oyuncu olmasıyla,90’lı yılların sonundaki gençler için tam bir idolleşen bir film olarak ‘10 Things I Hate About You’,bir zamanın gündemine çok sert şekilde düşen ve başrollerini Jake Gyllenhal ile paylaştığı ‘Brokeback Mountain’ ve nicesi ile pek çok başarı yakalamıştı.11.ölüm yıldönümünde Heath Ledger’ı sevgiyle anıyoruz.
Kara Şövalye
9.1 (307 oy)
0 yorum
RUST

RUST

@wowowow

Neden mükemmel? Çünkü öyle sıradan bir kötü adam iyi adam savaşı değil bu filmin anlattığı. Bu filmde kötü adamın bir amacı var. İntikam falanda değil. Buradaki kötü adamın vermek istediği bir mesaj var ve bu mesajı vermek için iyi adamın zaaflarını kullanıyor. Güç gösterisi yaparak değil zekasını kullanarak iyi adamı yenmeye çalışıyor. Aslında başarılı olmuyor sayılmaz. Bu filmde hiçbir aksiyon sahnesi hiçbir dakika boş zaman öldürmek için kullanılmamış her karesinde bir amaç var. Film tamamen baş yapıt benim gözümde.
En iyi süper kahraman filmi benim gözümde. İzlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyorum ve garanti ediyorum hiçbir dakikanız boşa gitmiş gibi hissetmeyeceksiniz. Müziklerinden bahsetmiyorum bile. MÜKEMMEL.
Kara Şövalye
9.1 (307 oy)
0 yorum