up
ara

Zeitgeist: The Movie

(2007)

Zeitgeist: The Movie Konusu ve Özeti

Zeitgeist: The Movie
Başrollünde oyuncu Adolf Hitler yer aldığı, yönetmenliğini Peter Joseph üstlendiği film
Belgesel türünde izleyicisini bekliyor. Beyaz perdede Belgesel, Tarih türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden Zeitgeist: The Movie isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 118 dk
Yapım: 2007 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Peter Joseph
Zeitgeist: The Movie filmi Sistem Eleştirisi Filmleri listesinde yer almaktadır.
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Güzel bir belgesel. Çarpıcı videolar mevcut ve verilmek istenen mesaj net. En çok 11 Eylül olaylarının anlatıldığı kısmı beğendim. Sonrası akıp gidiyor zaten. 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. ^^
Zeitgeist: The Movie
filme 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
Apocalyptica

Apocalyptica

@ajdauluc

"Başımız belada! Çünkü sizin tek gerçeğiniz bu ekranda gördükleriniz.
Şu an dışarıda, bu ekranda gördükleri haricinde hiç bir şey bilmeyen koskoca bir nesil yaşıyor.
Bu ekran ilahi bir vahiy gibi. Bu ekranlar başkanlar, papalar, başbakanlar yaratıyor ya da yok ediyor.
Bu ekran, bu inançsız dünyadaki en muhteşem lanet olası güç ve eğer yanlış ellere geçerse de olacakların tek sorumlusu biziz.
Ve bu dünyadaki en büyük şirket, en muhteşem lanet olası propaganda gücünü kontrol ettiğinde,
bu ekranda gerçek diye ne bok sorulacağını kim bilebilir! Şimdi beni dinleyin: Televizyon gerçek değildir.
Televizyon lanet olası bir lunaparktır. Bildiğiniz tek şey biziz. Burada döndürdüğümüz ilüzyonlara inanmaya başladınız ve
televizyondakilerin gerçek, kendi hayatlarınızın ise hayali olduğunu düşünmeye başladınız. Televizyon ne derse onu yapıyorsunuz.
Onun gösterdiği gibi giyiniyorsunuz, onun gösterdiklerini yiyorsunuz, çocuklarınızı onun dediği gibi yetiştiriyorsunuz,
hatta onun istediği gibi düşünüyorsunuz...Bu tamamen saçmalık, sizi manyaklar! Sizler gerçeksiniz, hayali olan biziz!"
Zeitgeist: The Movie
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
EMRİYE ECER

EMRİYE ECER

@emriyecer

Çocuklarınızın eğitilmesini istemiyorlar. Çok fazla düşünmenizi istemiyorlar. Bu yüzden ülkemiz ve tüm dünya gün geçtikçe eğlenceyle, medyayla, televizyon programlarıyla, lunaparklarla, uyuşturucuyla, alkolle ve aktivitelerin her çeşidiyle dolu hale geldi, insanların zihnini meşgul tutmak için. Yani çok fazla düşünmeniz, önemli insanların işine gelmiyor. Uyanmanız ve anlamanız gerek ki, hayatınızı yönlendiren insanlar var ve siz bunun farkında bile değilsiniz. Perdenin arkasındaki adamların istediği en son şey, bilinçlenmiş ve düşünme yetisine sahip bir toplum. Bu yüzden sürekli olarak düzmece bir yaşam, din, medya ve eğitim yoluyla bizlere sunuluyor. İlginizi dağıtmak ve sizi her şeyden habersiz bırakmak istiyorlar. ve gerçekten de bu işi iyi yapıyorlar. - jordan maxwell (1:42 dk)
Zeitgeist: The Movie
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Anlatıcı: 11 Eylül, dünyayı yönetenlerin büyük planının başlangıç noktasıydı. Hazırlanmış bir savaş bahanesiydi, tıpkı Lusitania'nın batırılması, ya da Pearl Harbor ve Tonkin Körfezi olaylarının provake edilmesi gibi. Aslında 11 Eylül örneklerinden farklı olarak, hesaba katılmayan savaşlara da bahane oldu. İki beklenmeyen yasadışı savaşın çıkmasına neden oldu. Biri Irak'a, diğeri de Afganistan'a. Ama 11 Eylül aslında başka bir savaşın bahanesiydi. Size karşı yapılacak savaş. Vatanseverlik Kanunu, Ulusal Güvenlik, Ordu Süreklilik Kanunu ve bunun gibi birçok kanun, tamamen sizin kişisel özgürlüklerinizi yok etmek ve yakında gelecek saldırıya karşı direncinizi kırmak için tasarlandı.
Zeitgeist: The Movie
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Düşünüyorum da, hayatımın 30 yılını geride bıraktım. Bu 30 yıl boyunca hep bir şeyler olmaya çalıştım. Bir şeyleri iyi yapmak istedim, teniste iyi olmak istedim ve okulda ve notlarımda… Ve hayata hep şöyle bir perspektiften baktım: Şu halimle yeterli değilim ama, eğer şu işte iyi olabilirsem… Şimdi fark ettim ki bu oyunu yanlış anlamışım. Çünkü oyunun amacı, zaten olduğum şeyi bulmakmış.
Zeitgeist: The Movie
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Burcu S.

Burcu S.

@bs

Bizlere kültürümüzde, bireysel farklılıkların karşısında durmayı öğrettiler hep. Bir insana bakıyoruz ve ona hemen bir yafta yapıştırıyoruz. Neşeli, aptal, yaşlı, genç, zengin, fakir… Ve bu ayrımı yaptıktan sonra, onları kategorilere ayırıyoruz; ve o şekilde davranıyoruz. Ve sonra baktığımızda sadece, ayırdığımız şekilde duran bizden ayrı birçok insan görüyoruz.
Zeitgeist: The Movie
filme 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
50
FİLM
Sistem Eleştirisi Filmleri
Dünya düzenine karşı duruşlarıyla dikkat çeken ve sistemi farklı yönleriyle eleştiren filmler listelenmektedir....
8.2/10
11 oy
Sence kaç puan almalı?
0