up
ara

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

- How To Train Your Dragon (2010)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Konusu ve Özeti

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin
Vikingler ve vahşi ejderhalar efsanevi bir dünyada yaşıyorlar. Yaralı bir ejderha ile bir çocuğun dostluğu çok ilginç bir şekilde başlayacaktır.
Süre: 98 dk
Yapım: 2010 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Dean DeBlois
Cressida Cowell'ın romanından uyarlanan film, iri yarı Vikinglerin ve vahşi ejderhaların efsanevi dünyasında geçiyor. Ejderha savaşının bir yaşam tarzı olduğu Berk adasında yaşayan bir genç, yaralı bir ejderhayla karşılaşır ve dünyası alt üst olur. İkili daha sonra iyi arkadaş olacaktır.
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin filmi Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri listesinde yer almaktadır.
SweetHexe

SweetHexe

@glbn

Dur durak bilmeyen aksiyonu, cuk oturmuş müzikleri keyifli karakterleriyle çok güzel bir animasyon filmi olmuş. Vikinglerin Ejderhalarla bitmek bilmeyen savasi ve ejderha öldüremediği için babasının bir türlü takdirini kazanamayan Hıçkıdık'ın hikayesi. Fakat Hıçkıdık yaralı bir ejderhayla karşılaşmasıyla işler değişiyor. Şevkat ve sevginin gücünün herşeyin yenebildiğini görebiliyoruz. Ayrıca Serenay Sarikayayi her ne kadar sevmesem de burdaki Türkçe seslendirmesi çok iyi olmuş diye düşünüyorum.
2 yorum
murat kabak (@mkbk)
çok eski ve güzel filmdi harbiden :)
16.12.17 beğen 1 cevap
Zeynep Ataus

Zeynep Ataus

@zeynepataus

Bu Filmi İlk 2015’de Duymuştum Ve Hemen İzledim. O zamandan Beri Çok Seviyorum. Ayrıca 2019’un Mart Ayında 3. Filmi gelecekmiş Nihayet. Son film olacakmış.
0 yorum
Mustafa

Mustafa

@mustafac

Sevgisizlik
Animasyonun teması toplumdaki sosyal ilişkilerin temel sorunununa ışık tutmuş. İletişimsizlik ve sevgi eksikliği gerçek dünyamızda çatışmalara hatta bitmek bilmeyen savaşlara yol açıyor.

Oysa ki sorunumuz ejderha kadar büyük olsa bile iletişim kurarak, anlamaya çalışarak ve en önemlisi sevgiyle yaklaşarak çözebiliriz. Pes etmez sabırla uğraş verirsek mutluluktan bulutların üzerine bile çıkabiliriz 😊
0 yorum
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu

Her insanın vardır bir ejderhası
Ejderhanı nasıl eğitirsin filmi en iyi Animasyon filmlerinden olup gayet izlenebilir bir filmdir. Filmin konusundan bahsetmeyeceğim ama gayet akıcı bir senaryosu var. Ön yargıların insanlar ve insanlığın önünde nasıl bir büyük set olduğunu öğretiyor insana. Öğretmenler için öğrencilerinizle izlene bilinir bir filmdir.
konuda bütünlük:1
akıcılık: 1
senaryo: 1
görüntü kalitesi: 0
oyunculuk :0
toplam : 3***
0 yorum
Sinemm

Sinemm

@sinemm

Filmi ilk izlediğimde sadece müzziklerine odaklanmıştım.Zaten filmi güzel kılanda müzikleri :)
0 yorum
139
FİLM
Tüm Zamanların En Eğlenceli Animasyon Filmleri
Yukarı Bak, Buz Devri, Çılgın Hırsız, Kayıp Balık Nemo ve daha fazlası... Mutlaka izlemeniz ve çocuklarınıza izletmeniz gerek...
45
FİLM
İçindeki Çocuğu Yaşatanlar için En İyi Animasyon Filmler
Bazı filmlerin yaşı yoktur. Kaç yaşına gelirsek gelelim çocukmuşçasına büyük bir keyifle izleyeceğimiz en iyi animasyon filml...
8.8/10
158 oy
Sence kaç puan almalı?
0