up
ara
‹ Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin Filmi İncelemeleri

Mustafa

Mustafa

@mustafac

Sevgisizlik
Animasyonun teması toplumdaki sosyal ilişkilerin temel sorunununa ışık tutmuş. İletişimsizlik ve sevgi eksikliği gerçek dünyamızda çatışmalara hatta bitmek bilmeyen savaşlara yol açıyor.

Oysa ki sorunumuz ejderha kadar büyük olsa bile iletişim kurarak, anlamaya çalışarak ve en önemlisi sevgiyle yaklaşarak çözebiliriz. Pes etmez sabırla uğraş verirsek mutluluktan bulutların üzerine bile çıkabiliriz 😊
2 beğen · 0 yorum
Zeynep Ataus

Zeynep Ataus

@zeynepataus

Bu Filmi İlk 2015’de Duymuştum Ve Hemen İzledim. O zamandan Beri Çok Seviyorum. Ayrıca 2019’un Mart Ayında 3. Filmi gelecekmiş Nihayet. Son film olacakmış.
3 beğen · 0 yorum
SweetHexe

SweetHexe

@glbn

Dur durak bilmeyen aksiyonu, cuk oturmuş müzikleri keyifli karakterleriyle çok güzel bir animasyon filmi olmuş. Vikinglerin Ejderhalarla bitmek bilmeyen savasi ve ejderha öldüremediği için babasının bir türlü takdirini kazanamayan Hıçkıdık'ın hikayesi. Fakat Hıçkıdık yaralı bir ejderhayla karşılaşmasıyla işler değişiyor. Şevkat ve sevginin gücünün herşeyin yenebildiğini görebiliyoruz. Ayrıca Serenay Sarikayayi her ne kadar sevmesem de burdaki Türkçe seslendirmesi çok iyi olmuş diye düşünüyorum.
8 beğen · 2 yorum
murat kabak (@mkbk)
çok eski ve güzel filmdi harbiden :)
16.12.17 beğen 1 cevap
Misafir

Misafir

@misafir000

o ejderha bakışlarına öl öl öl :)
0 beğen · 0 yorum
Sinemm

Sinemm

@sinemm

Filmi ilk izlediğimde sadece müzziklerine odaklanmıştım.Zaten filmi güzel kılanda müzikleri :)
0 beğen · 0 yorum
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu

Her insanın vardır bir ejderhası
Ejderhanı nasıl eğitirsin filmi en iyi Animasyon filmlerinden olup gayet izlenebilir bir filmdir. Filmin konusundan bahsetmeyeceğim ama gayet akıcı bir senaryosu var. Ön yargıların insanlar ve insanlığın önünde nasıl bir büyük set olduğunu öğretiyor insana. Öğretmenler için öğrencilerinizle izlene bilinir bir filmdir.
konuda bütünlük:1
akıcılık: 1
senaryo: 1
görüntü kalitesi: 0
oyunculuk :0
toplam : 3***
0 beğen · 0 yorum