up
ara

Tesadüf

- Serendipity (2001)

Tesadüf Konusu ve Özeti

Tesadüf
Sara ve Jonathan, noel alışverişi sırasında tanışırlar ve o günü beraber geçirirler. Günün sonunda ayrılmak zorunda kalırlar. Tesadüflere inanan ikili, telefon numaralarını bir kitaba ve bir banknota yazarlar ve bunların bir gün karşılarına çıkarak onları tekrar biraraya getireceğine inanırlar.
Süre: 90 dk
Yapım: 2001 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Marc Klein
Noelden hemen önce New York'tayız. Bloomingdale'de kalan son bir çift kaşmir eldiveni aynı anda satın almak isteyen Sara (Kate Beckinsale) ve Jonathan (John Cusak) bu vesileyle tanışırlar. Eldivenlerin kimin olacağına karar vermek için Serendipity ismindeki küçük kafeye giderler. Ardından Central Park'ta paten kayarlar. Gece yıldızları seyrederler. Kraliçe Takımyıldızı'nın, Sara'nın alnındaki çillerle aynı desene sahip olduğunu farkederler. Sara telefonunu bir kitabın içine yazarak yarın onu rastgele bir kitapçıya göndereceğini söyler. Jonathan ise kendi telefonunu beş dolarlık bir banknota yazdıktan sonra bir sokak satıcısına verir. Eğer kader tekrar karşılaşmalarını isterse, kitap Jonathan'ı, para da Sara'yı bulacaktır.
Tesadüf filmi Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri listesinde yer almaktadır.
furkan sarı

furkan sarı

@furkansari943

Bu film öyle bir film ki izlerken yerinizde hem sinir oluyorsunuz hem aşkın kavuşabilir mi diye sorusunu sorup yaşanılan o romantik dolu serüvende kaybolup gidiyorsunuz bence izlenebilecek tek romantik film diyebilirim ve zaten kime önersem ağzı açık kalmıştı :-D
Tesadüf
filme puan vermedi
0 yorum
Zeynep Ertunç

Zeynep Ertunç

@durgun

Garip
Romantik komedi sonunda herkes mutlu oluyor kismini gecip hayatin gerçeklerine gelelim bu sekilde hareket eden bir adamla tanissam onu birakir giderdim. Ugrasmazdim. Kimsenin de ugrasacagini düşünmüyorum.
Tesadüf
filme 6 verdi
0 yorum
Gül Rana Soydan

Gül Rana Soydan

@glranasoydan

-Bu yeri nereden buldun?
Ben ilk defa adı için geldim buraya ''Serendipity'' benim favori kelimelerimden.
-Öyle mi? Neden?
-Çünkü anlamına göre çok güzel söyleniyor ''beklenmeyen tesadüf.'' Aslında ben gerçekten tesadüflere inanmam. Bence kader her şeyin arkasında.
-Ah öyle mi?
-Evet.
-Kader her şeyin arkasında.
-Ben öyle düşünüyorum.
-Her şey yazılmış yani? Hiç seçeneğimiz yok mu.?
-Bence kendi kararlarımızı veriyoruz. Bence kader bize küçük işaretler gönderiyor ve biz onları okuyarak mutlu olup olmadığımıza karar veriyoruz.
-Küçük işaretler. Evet.
-Evet.
-Beklenmedik tesadüfleri şanslı buluşlar.
Tesadüf
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Fatih Kural

Fatih Kural

@byukalaa

Evrende hayatımızı bir uyum içinde yaşamak istiyorsak,eskilerin YAZGI dediği gerçekten güçlü bi inanca sahip olmamız gerekir
Tesadüf
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
224
FİLM
Romantiklerin İzlemesi Gereken En İyi Aşk Filmleri
Duygusal romantiklerin mutlaka izlenmesi gereken en iyi aşk filmlerini bu listede topluyoruz....
11
FİLM
İzlerken Boğazınızın Düğümleneceği En Duygusal Filmler
Film izlerken ağlamam diyenleri bile ağlatabilecek kadar duygu yüklü en duygusal filmleri bu listede paylaşıyoruz....
46
FİLM
Tüm Zamanların En Çok İzlenen Aşk Filmleri
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en çok izlenen aşk filmleri li...
8/10
64 oy
Sence kaç puan almalı?
0