up
ara

Sessizlik

Silence (2016)

Sessizlik Konusu ve Özeti

Sessizlik
Sessizlik/Silence, Japon yazar Shūsaku Endō’nun 1966’da yayımlanan kitabından uyarlanmıştır. Filmde, Japonya’da katolikliğin yasak olduğu bir dönemde büyük baskılara ve şiddete maruz kalan iki genç rahibin hikayesini izleyeceğiz.
Süre: 159 dk
Yapım: 2016 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Jay Cocks
Sessizlik/Silence filminin hikayesi 17. Yüzyıl’da geçiyor. Portekiz’de yaşayan iki genç Cizvit rahibi, kendilerine uzun yıllar hocalık yapmış olan Cristóvão Ferreira’nın Japonya’da dinini inkar ettiğini öğrenirler. Bu duruma ihtimal vermeyen iki rakip, neler döndüğünü anlamak ve hocalarını bulmak için Japonya’ya doğru yola çıkarlar. Ancak katolikliğin yasak olduğu bir dönemde Japonya’ya varan genç rahipleri büyük bir sınav beklemektedir. Hem onlar hem de inançlarını gizli gizli sürdürmeye çalışan diğer Hıristiyanlar büyük baskılar ve zorluklarla karşılaşacaklar.

Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Issey Ogata gibi isimler yer alıyor.

Shūsaku Endō’nun kitabından uyarlanan film, 1971 yılında Masahiro Shinoda tarafından da sinemaya uyarlanmıştı.
Adem Tepe

Adem Tepe

@ademtepe

İlginç ve Etkileyici
Çok tuhaf bir filmdi. Sanırım bu tarz filmler pek izlemiyoruz, pek yapılmıyor daha doğrusu. İzlediğim en ilginç konulu filmlerden biriydi diyebilirim. Yazacağım herşeyin spoiler olmasından çekiniyorum doğrusu ama okuyanları izlemeye teşvik etmek de istiyorum.

Filmde bana göre çok bilgece şeyler var. Hristiyanlar Japonya'ya dinlerini yaymak için gidiyorlar ancak sonrasında olanlar bir hayli şaşırtıcı. Filmin genel olarak sakin geçtiğini söylemekte fayda var; yani bir aksiyon filmi tadı bekliyorsanız filmden hayal kırıklığına uğrarsınız. Daha çok felsefi ve dram yönü var. Zaten gerçekten yaşanmış bir hikaye anladığım kadarıyla, bundan emin değilim araştıracağım. Kitaptan uyarlanma olduğunu biliyorum. Neyse, çok da detaya girmeden, filmi izleyen arkadaşlarla fikir alış-verişi yapmaya istekli olduğumu ifade etmek isterim. İzleyeceklere de şimdiden iyi seyirler.
Sessizlik
filme 9 verdi
5 beğen · 0 yorum
Uygar Akcay

Uygar Akcay

@uygarakcay

değişik bir film anlamadım tam olarak ama anladığım kadarıyla din özgürlüğü kısıtlanan hristiyan japonlara özgürlük verme tarzında bir film film epey durgun sakın gece geç saatte izlemeyin uyur kalırsınız o derece yavaş :D
Sessizlik
filme 9 verdi
1 beğen · 0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Sükut
Sükut (Silence) isimli film 159 dakikalik macera filmi olarak geçiyor.Eğer tarihi konulu filmleri seviyorsanız izleyiniz derim.Sükut Japonya da Hristiyan olan insanların işkencelere maruz kalmasını hatta ölümlerle sonuçlanmasını anlatan bir çok gorsele sahip.Filmin başlangıcında yaptıkları o işkence sahnesinde yüreğim daglandi.
Iki papazın gönüllü olaak hocalarını bulmak için Japonya ya gitmesiyle devam eden film orada dinini gizlice yaşamaya çalışan hristiyan halkın çektiği zorluklar anlatilmaktadir.Ben filmi begendim farklı bir konu diye düşünüyorum.izlemek isteyenlere tavsiye ederim
Sessizlik
filme 9 verdi
4 beğen · 0 yorum
8.7/10
10 oy
Sence kaç puan almalı?
0