up
ara

Hababam Sınıfı Güle Güle

(1981)

Hababam Sınıfı Güle Güle Konusu ve Özeti

Hababam Sınıfı Güle Güle
Hababam Sınıfı Güle Güle filmini izlediyseniz inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur film hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Süre: 78 dk
Yapım: 1981 Türkiye
Yönetmen:
Senaryo:
  • Yavuz Turgul
Hababam Sınıfı Güle Güle filmi Mutlaka İzlenmesi Gereken En Ünlü Halit Akçatepe Filmleri listesinde yer almaktadır.
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu

Ertem Eğilmez yanılmış
Ertem Eğilmez yirmi beş yıllık hababam sınıfını bitirmek istemiş onun için tekrar çekilmiş bir yapım. Senaryosunu ne kadar Yavuz Turgul yazsa da bu filmde tutmamış. Bir önceki filmde İlyas Salman beğenilmemesine rağmen bu sefer karşımıza taşralı öğretmen olarak karşımıza çıkıyor. Bu damarda tutmamış İlyas salman da. Kadroya Mehmet ali erbil eklenmiş ama o da film gibi film de kaybolmuş. Lafın kısası keşke Ertem Eğilmez bu filmi hiç çekmeseymiş.
0 yorum
Alan Greenmor

Alan Greenmor

@alangreenmor

Hababam Sınıfı serisinin çizdiği yoldan çıkmış olsa da kötü bir film denemez, güldürü öğesi olmayan bir film sadece. Ama güzel İlyas Salman'ın dayakçı öğretmeni değiştirmesi ise beni çok etkilemiştir. Eğitimdeki şiddeti eleştiren bir yapıt, keşke günümüzde de böyle sorunlara ayna tutan filmler olsa. Ayrıca annesi hademe olduğu için utanan kız tiplemesi, köylü olduğu için aşağı görülen hoca tiplemesi çok güzel noktalar bunlar bence.
0 yorum
14
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken En Ünlü Halit Akçatepe Filmleri
Yeşilçam'ın unutulmaz oyuncularından Halit Akçatepe'nin mutlaka izlenmesi gereken en sevilen filmleri listelenmektedir....
17
FİLM
İzlemeye Doyamadığımız Unutulmaz Yeşilçam Filmleri
Bıkmadan tekrar tekrar izlediğimiz unutulmaz Yeşilçam filmlerini bu listede topluyoruz. Sen de en sevdiğin Yeşilçam filmlerin...
8.4/10
87 oy
Sence kaç puan almalı?
0