up
ara

13. Kat

- The Thirteenth Floor (1999)

13. Kat Konusu ve Özeti

13. Kat
Başrollünde oyuncu Craig Bierko yer aldığı, yönetmenliğini Josef Rusnak üstlendiği film
Bilim Kurgu türünde izleyicisini bekliyor.Bilim Kurgu, Psikolojik Gerilim türlerinde sinema filmlerinden
hoşlanan izleyicilere hitap eden 13. Kat isimli filmi izlediyseniz inceleme ve replik eklemenizi unutmayın. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Süre: 100 dk
Yapım: 1999 ABD, Almanya
Yönetmen:
Senaryo:
  • Josef Rusnak
Ebru G.

Ebru G.

@ebrug

Bu tarz izlediğim filmlerin yanında fazla bir artısı yok. Neyin ne olduğunu az buçuk tahmin edebiliyorsunuz. Sizi istediğiniz zamana götüren, diğer karakterinizle yüzleştiren bir makine konu alınmış. Evren içinde evren... Hangisi gerçek hangisi yapay ayırt etmek size kalmış.
13. Kat
filme 5 verdi
1 beğen · 0 yorum
Harun Bora Tunç

Harun Bora Tunç

@sadaktakipusat

Onedio'nun, "Çok Katmanlı Filmler" kategorisinde denk gelip izledim. Dünya filmlerinin miladı olan Matrix'in daha az bütçeyle çekilmiş halidir. Fantastik filmlerin işlenişinde farklı evrenler vardır ve genellikle her bir evren farklı bir yapımda ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Bu film içinse bütün evrenlerin aynı anda işlendiğini farz edin. Yapay bir dünya yaratıp; incelemeleriniz, bireysel zevk ve eğlenceleriniz için içeriye dalıyorsunuz ve o yarattığınız dünyada yaşayan kimsenin henüz bundan haberi yok. Zaten film de onların bunu fark etmesini konu alıyor.

Film, izleyenler için yaşanılan hayatın yeniden sorgulanmasına yol açabilir. Zaten bitiren de soluğu Sorularlaİslamiyet.Com'da alıyormuş. :)
13. Kat
filme 6 verdi
0 beğen · 1 yorum
Misliyna (@misliyna)
Bende filmden Onedio sayesinde haberdar oldum ve zamanın çok çok ötesinde bir film olduğu için izlemekle ne kadar iyi yaptığımı düşündüm bittiğinde...
09.02.17 beğen cevap
14
FİLM
İdeal Toplumlar Üzerine Kurgulanmış En İyi Ütopya Filmleri
Ütopya filmleri, gerçekte var olmayan ve günümüzde gerçekleşmesi mümkün olamayacak kadar ideal ve kusursuz olan hayali toplum...
7.2/10
26 oy
Sence kaç puan almalı?
0