up
ara

Vahşetin Çağrısı

- Call Of The Wild (2009)

Vahşetin Çağrısı Konusu ve Özeti

Vahşetin Çağrısı
Bir anda beliren bir kurt köpeği ve onunla dostluk kuran küçük bir kızın kış tatili, dostluk, aile ilişkileri ve kızak köpekleri hakkında bir film. Filmde arka fonda Jack London'ın Vahşetin Çağrısı kitabı okunur ve kitaptan esinlenilerek ismi Buck koyulan sürpriz köpeğin maceraları anlatılır.
Süre: 81 dk
Yapım: 2009 ABD
Yönetmen:
Senaryo:
  • Jack London
  • Leland Douglas
Vahşetin Çağrısı Filmi Hakkında Gelen Bilgi
2009 yılında çekilen bu film ABD yapımı aile, macera türündedir. Filmin senaryosu Jack London'ın ünlü eserinden esinlenmedir.

Vahşetin Çağrısı Filminin Konusu
Film dedesinin yanına gelen küçük bir kızın Jack London'ın Vahşetin Çağrısı isimli romanıyla tanışmasını ve aynı zamanda denk gelen davetsiz bir misafir olan kurt köpeği Buck'ın maceralarını anlatır.
Küçük kız şehirden dedesinin kırsaldaki kasabasına tatile gelir. Başlangıçta hiç beğenmez. Fakat Jack isminde köpekler hakkında çok bilgili bir arkadaş edinir. Aynı zamanda da sahipsiz bir kurt köpeği bulurlar. Küçük kız her gece dedesinin okuduğu Vahşetin Çağrısı kitabından etkilenerek kurt köpeğinin adına Buck koyar. Ve aralarında bir dostluk başlar. Buck'a kızak köpeği olmayı öğretirler. Artık Buck onlara iyice alışır ve küçük kızın ve arkadaşı Jack'in hayatlarını kurtarır küçük bir kaza sonrası.

Kasabada Buck'ın kendilerine ait olduğunu iddia eden bir adam daha vardır. Düşmane bir tavır ile meydan okur ve kurt köpeğine sahip olmak için bir kızak yarışı yapayı teklif eder. Jack, küçük kız ve dedesi kabul eder. Bir hafta boyunca çalışırlar. Bu arada kısa süreli olarak çalışmalarına ara vermek zorunda kalırlar. Yarışmaya bir gün kala moralleri tekrar yerine gelir ve yarışmaya artık hazırlardır.

Karşı tarafın kızağını kullanacak genç çocuk babasının zoru ile hile yapmaya niyetlenir ama yapmaya gönlü elvermez. Yarışmayı Buck ve diğer kızak arkadaşları kazanır. Karşı tarafın saldırgan tavrı Buck'ı kızdırır ve Buck adama saldırır. Bunu gören şerif köpeğin artık kasabada olamayacağını onun hala yaban ve vahşi bir hayvan olduğunu belirtir ve onu bir barınağa götürmek zorunda olduğunu söyler. Küçük kız buna çok üzülür. Çünkü Buck kafese kapatılacaktır ve vahşi doğasına tamamen uzak kalıp acı çekecektir.

Bu arada kasabada korkulan bir tip olan bir adam Buck'a sahip olmak ister. Bu adamdan korkulur ama aslında son derece iyi ve merhametli bir insandır. Buck bu yeni sahibini çok sever ve onun yanında kalır. Küçük kız da Buck'ın özgürlüğünü tekrar kazandığı için mutlu olur.
Nil

Nil

@nill - İstanbul

Tam bir aile filmi
Film tam olarak çoluk çocuk oturup izlenebilecek bir film. Küçük bir kızın dedesiyle tatili, Jack London'ın Vahşetin Çağrısı kitabını tanıması ve Buck ismini verdiği kurt köpeğini anlatılıyor filmde.
Dede kitabı bölüm bölüm okuyor küçük kıza ve küçük kız da Buck isimli kurt köpeği ile günden güne dostluk kuruyor. Ama yine de vahşidir tabi köpek. Çok fazla kalamaz küçük kızın yanında.
Tatlı, keyifli zaman geçirmek isteyenlere, karlı manzaraları ve kızak köpeklerini sevenlere, hayvanlarla insanların dostluğunu izlemekten keyif alanlara öneririm bu filmi. Çok da bir beklentiniz olmadan, sadece keyifli bir buçuk saat geçirmek istiyorum diyorsanız, izleyin.
Vahşetin Çağrısı
filme 6 verdi
1 yorum
Mert Aydın (@ernestoecevit)
Tam bir aile derken çekirdek aile mi geniş aile mi
20.01.16 beğen cevap
6/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0