up
ara

M.Ö. 10.000

- 10.000 B.C. (2008)

M.Ö. 10.000 Konusu ve Özeti

M.Ö. 10.000
D’Leh bir dağ köyünde yaşayan kabilenin avcılarından biridir. Bir gün köye gizemli savaşçılar gelip köyü yağmalar ve D’Leh'in sevdiği kadın olan Evolet'i kaçırırlar. Bunun üzerine D'Leh, Evolet'i kurtarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar.
Süre: 109 dk
Yapım: 2008 ABD, GüneyAfrika
Yönetmen:
Senaryo:
  • Roland Emmerich
Uzak bir dağ kabilesinde, genç avcı D’Leh (Steven Strait) kalbinin kraliçesini bulmuştur: Güzel Evolet (Camilla Belle). Gizemli bir savaşçı grup, köyünü yağmalayıp, Evolet’i kaçırınca, D’Leh sevdiği kadını kurtarmak için savaşçıların peşinden dünyanın öbür ucuna kadar gitmek üzere küçük bir avcı grubuna önderlik etmek zorunda kalır. Kaderin rüzgarına kapılan bu zoraki savaşçı-avcı grup, kılıç dişli kaplanlar ve tarih öncesi yırtıcılarıyla mücadele eder; kahramanca yolculuklarının sonunda bir Kayıp Uygarlığı ortaya çıkarırlar. Nihai kaderlerinde dev piramitlerin gökyüzüne uzandığı, hayalgücünün ötesinde bir imparatorluk vardır. Burada D’Leh’inin halkını zorla köleleştiren güçlü bir tanrıyla karşı karşıya gelecektirler.
 
alperen karslıoğlu

alperen karslıoğlu

@alperenkarslioglu - Kilis

Vasat bir film
M.Ö. 10000 filmi bir belgesel veya dönem filmi değil. M.Ö. 10000 çok uzak bir tarih gibi geliyor bu senaryonun en büyük boşluğu. Film bol aksiyonlu olmasına rağmen; bazen sıkılıp eliniz ileri tuşuna gayri ihtiyari dokundurmak zorunda kalıyorsunuz. Tabi bu öznel bir yorum. Yönetmenlik vasatı aşamıyor. Senaryo ise belirttiğim gibi boşlukları çok. Senaryoda ise şu detay beni ilgimi çekiyor. Her kabilenin kahinlerin ince bir çizgide birbirini desteklemesidir. Görüntü kalitesi ve görsel efektler iyi. Oyunculuklar ise vasat göze çarpan bir oyuncu yok. Film izlenebilir fakat beklentiniz fazla olmasın.
konuda bütünlük:1
akıcılık: 0
senaryo: 0
görüntü kalitesi: 1
oyunculuk :0
toplam : 2**
M.Ö. 10.000
filme 4 verdi
0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

M.Ö 10.000
Filmi az once izledim bir filmdi. Yerli halk varsa topraklarini kaybedis yapılan zulm ve savaş illaki vardır.Iş gücüne sahip insanlar çalıştırılmak için kaçırılır ve o insanları kurtarma çabası. Inanclari doğrultusunda kurban edilenler. İlginizi çekebilir denk geldiğinde izleyebilirsiniz
M.Ö. 10.000
filme 6 verdi
0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07 - Antalya

Bir kurgu da olsa efektlerle o dönemi gerçekçi biçimde anlatmalari gerekiyordu. Film başladığı andan itibaren izleyici kendinden uzaklaştırıyor. Başka dönem izlenimi. Bazı sahnelerde ingilizce konuşmalar geçmesi de garip.
M.Ö. 10.000
filme 4 verdi
0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07 - Antalya

Evolet: sen de benim gibi yalnızsın
-ailene ne oldu
Evolet: 4 yıl önce dört ayaklı şeytanlar onları öldürdü.
-artık ben varım. Şuradaki yıldızı görüyor musun? O diğerlerinden farklı. Sabit duruyor.- Ben de seni o yıldız gibi hiç yalnız bırakmayacağım.
M.Ö. 10.000
filme 4 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
7.3/10
50 oy
Sence kaç puan almalı?
0