up
ara

Her Çocuk Özeldir

Taare Zameen Par (2007)

Her Çocuk Özeldir Konusu ve Özeti

Her Çocuk Özeldir
8 yaşındaki bir çocuk ailesi ve çevresi tarafından tembel ve haylaz bir çocuk olarak görülür. Yeni resim öğretmeninin gösterdiği sabır ve şefkat sayesinde çocuğun okul hayatında bocalamasının asıl nedeni ortaya çıkar.
Süre: 165 dk
Yapım: 2007 Hindistan
Senaryo:
  • Amole Gupte
Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan bir çocuk, çevresi ve ailesi tarafından tembel gerizekalı muamelesi görür. Çalışmayı öğrenebilmesi için yatılı okula verildikten sonra resim öğretmeni ile değişen hayatı ve başarısını anlatan bir film.  

İngilizce Açıklama
Ishaan Awasthi is an eight-year-old whose world is filled with wonders that no one else seems to appreciate; colours, fish, dogs and kites are just not important in the world of adults, who are much more interested in things like homework, marks and neatness. And Ishaan just cannot seem to get anything right in class. When he gets into far more trouble than his parents can handle, he is packed off to a boarding school to 'be disciplined'. Things are no different at his new school, and Ishaan has to contend with the added trauma of separation from his family. One day a new art teacher bursts onto the scene, Ram Shankar Nikumbh, who infects the students with joy and optimism. He breaks all the rules of 'how things are done' by asking them to think, dream and imagine, and all the children respond with enthusiasm, all except Ishaan. Nikumbh soon realizes that Ishaan is very unhappy, and he sets out to discover why. With time, patience and care, he ultimately helps Ishaan find himself.
Her Çocuk Özeldir filmi Hindistan Yapımlarına İlgi Duyanların İzlemesi Gereken En İyi Hint Filmleri listesinde yer almaktadır.
Gülcan

Gülcan

@gulcann

yer yüzündeki yıldızlar
Disleksi hastalığına dikkat çeken Aamir Khan filmidir. Bu hastalığa sahip olanların özel bir ilgiyle nasıl hayata daha iyi uyum sağladığını gösterir. Eğitim fakültelerinde formasyon derslerinde belli bir bölümünün ders olarak okutulduğu filmdir. Her çocuğun özel olduğunu, her çocuğun yeteneklerine göre eğitim alması gerektiğini, bu kadar net, keskin ve göstere göstere anlatan şahane bir film işte...İzleyin. İzlettirin. Tüm ebeveynlere ve öğretmenlere tavsiyemdir.
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi
17 beğen · 1 yorum
toprak çiçek (@toprak89)
Bu film harikaaaaaaa
12.12.15 beğen cevap
Hatice ERKAN

Hatice ERKAN

@haticeerkan162

Bir Çocuğun Öğretmeniyle Olan Samimi İlişkisi
Bu film bana bir kez daha empati yapmayı öğretti ishanın yetenekleri öğretmenin ona olan inancı bu görülmeye değerdi benim için o çocuğun hiç bir sorunu yoktu sadece ailesinin onu anlamasını ve sevgi göstermesini bekliyordu neyse herkese tavsiye ediyorum izleyin lütfen
Her Çocuk Özeldir
filme 10 verdi
12 beğen · 7 yorum
ismetakan (@ismetakan)
Peki ya öğretmenlerin davranışlarına ne dersin
23.02.19 beğen cevap
Elif Dalkes (@elifdalkes)
yorumunuz
23.02.19 beğen cevap
İbrahim (@ibrahimfermanci)
Pk yı da izleyin derim :) O filmde hayatın kendisi var.
23.02.19 beğen cevap
Hatice ERKAN (@haticeerkan162)
Pkk'yı hep görüyoruz zaten evet o da hayatımızda var ama durmadan kafayı da takamayız değil mi
23.02.19 beğen cevap
Pelinsu

Pelinsu

@pelinsu480

Ağlamamak elde değil...
Film önerisi isteyen bir arkadaşın gönderisinde, @nusretk ‘nın yorumunda görmüştüm bu filmi.Hep izleyeceğim diyordum fakat unutuyordum.Ama bu sefer üşenmedim,açıp izledim.Dünyada gerçekten böyle öğretmenlerin olması onur verici... Duygusuz bir insanı dahi duygulandırabilecek güce sahip bir film.Eğer izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.
Her Çocuk Özeldir
filme 10 verdi
11 beğen · 9 yorum
PİP! (@nusretk)
Her çocuk gibi her yorumda özeldir; etiket için teşekkürler 😇 Herkese keyifli seyirler dilerim.
04.08.18 beğen 1 cevap
Enis (@dusundurucudusunce)
Film nostalji oldu neredeyse. Az kovalayın başyapıtları
04.08.18 beğen cevap
elizabeth.

elizabeth.

@the

HER ÇOÇUK ÖZELDİR.
Verdiği Puan: 10

Ishaan isimli küçük Hintli çocuğun Disleksi yani öğrenme bozukluğu vardır. Bu yüzden ailesi çevresi ve diğer öğretmenler onun tembel ve hayalci bir çocuk olduğunu düşünürler. Derslerindeki başarısızlıklarından dolayı ailesi Ishaan’ı sonunda yatılı okula vermeye karar verir. Ishaan gittiği bu okulda hayatının tamamıyla değişeceğini bilememektedir, nihayetinde resim öğretmeni Ram Shankar ile tanışır. Filmde resim öğretmenini Aamir Khan canlandırmaktadır. Resim öğretmeni Ishaan’ın ne kadar çalışkan ve özel bir çocuk olduğunu keşfedecektir. Film IMDB sitesinden 8.4 gibi yüksek bir skor almıştır. Ayrıca Aamir Khan’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan bu film bazı yerlerinde izleyeciyi yoğun bir duygusallığa götürebilir.
Her Çocuk Özeldir
filme 10 verdi
12 beğen · 0 yorum
Ruknettin♥

Ruknettin♥

@ruknettin

çok bence olan bir yorum
Aamir Khan ı bilirsiniz Hint filmlerinin yetenekli oyuncusu, her türlü role ayak uyduran bir oyuncu. oyuncu kelimesinin hakkını veriyor aslında. izlediğimiz bir filmde bir anda karşımıza çıksa şaşırmayız herhalde o derece bir mükemmel oyuncu ve insan. Aamir Khan işte övmeye gerek yok aslında. her çocuk özeldir filmini ben 3 aptaldan sonra izledim. 3 aptal gerçekten kurgusu da oyuncuları da mükemmeldi en azından güldürürken düşündürüyordu. her çocuk özeldir filmine gelecek olursam filim gerçekten bütün çocukların özel olduğunu hissettiriyor yalnız filim deki çocuğun disleksi olduğu ilk anda anlaşılıyor. tabi disleksiyi bilmeyenler için anlamak zordur ama ilk anda çocuğun yazıları tersten görmesi ve kıyafetlerini doğru düzgün giyememesinden anlaşılıyor. ilk anda çocuğun hastalığı belli olunca hoşuma gitmedi açıkçası belki de yönetmen ilk anda belli olmasını istedi. beni etkilemedi ama olsundu güzel filmdi:)))
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi
8 beğen · 2 yorum
Merve 🗡 (@mtrv)
"Çok bence olan bir yorum" ne demek
01.08.17 beğen cevap
Ruknettin♥ (@ruknettin)
[silindi]
02.08.17 beğen cevap
Gülcan

Gülcan

@gulcann

Gerçek dünya; acımasız, rekabete dayalı bir dünya. Herkes çocuğu dereceye girsin, birinci olsun istiyor. Doktor, mühendis, yönetici.. Daha azı kabul edilemez.
Yüz üzerinden 95.5, 95.7.. daha azı prestijsiz, değil mi?
bir düşünün, her çocuğun kendine özgü yetenekleri, kapasitesi ve hayalleri vardır. Ama yok, herkes aynı yarışta, aynı şekilde yetişmeli. Beş parmağın bile beşi bir değil ki isterseniz itip çekin. Aynı hizaya getirmeyi deneyin parmaklarınız kırılır.
Her çocuk farklıdır. Er ya da geç hepsi bir şekilde öğrenir..
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi, inceleme ekledi.
8 beğen · 0 yorum
Gülcan

Gülcan

@gulcann

düşünün bir kere.. sekiz dokuz yaşlarında bir çocuk neredeyse hiç okuyup yazamıyor. rutin fizikler işleri yapamıyor, kendi yaşıtlarının yapabildiği pek çok şeyi başaramıyor. kim bilir ne sıkıntılar yaşamakta? kendine güveni kalmadığı için kabiliyetsizliklerini tembelliğe yaramazlığa vuruyor. hırsını çevresinden çıkarıyor. herkese karşı çıkıyor, ayaklanıyor olmalı. ''yapmak istemiyorum'' demek dururken neden "beceriksizim, yapamıyorum" desin? yetişkinlerden hiç farkı yok.
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi, inceleme ekledi.
6 beğen · 0 yorum
Gülcan

Gülcan

@gulcann

İlgi çok önemlidir. İyileştirme gücüne sahiptir. Acıya merhem olur. Çocuk ilgilenilmeyi ister. Kucaklamak, sevdiğinizi göstermek için yanağına kondurduğunuz bir öpücük. Oğlum seni seviyorum diyebilmek. Korktuğu zaman size sığına bilmesi. Kaydığı zaman, düştüğü zaman sizi yanında bulabilmesi güven verici. İlgilenmek.
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi, inceleme ekledi.
10 beğen · 0 yorum
Hatice ERKAN

Hatice ERKAN

@haticeerkan162

Aamir khandan yüne çok güzel bir film izledim izleyenleri derinden etkileyen bir filmdi gerçekten herkese tavsiye ediyorum izleyin kendinizi bulucaksınız burda
Her Çocuk Özeldir
filme 10 verdi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
seval samedoğlu

seval samedoğlu

@sevalsamedoglu

''Sen güneşin etrafını aydınlatan nehirsin
Sen bilmez misin? akıp giden uçup yükselen hayatı
Hayatın amacını yerde ara''
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
6 beğen · 0 yorum
143
FİLM
Hindistan Yapımlarına İlgi Duyanların İzlemesi Gereken En İyi Hint Filmleri
Hindistan yapımı filmler son yıllarda tüm dünyada severek izleniyor. Bu listede Hint filmi müdavimlerinin mutlaka izlemesi ge...
25
FİLM
Mutlaka İzlenmesi Gereken Aamir Khan Filmleri
Bollywood sinemasının ünlü isimlerinden Aamir Khan'ın rol aldığı, Hint filmlerine ilgi duyanların izlemesi gereken en iyi Aam...
529
FİLM
Mutlaka izlenmesi gereken filmler
Herkesin mutlaka izlemesi gereken, izlediği filmler arşivinde bulunması gereken filmler listelenmektedir....
30
FİLM
Kafa Gerektiren Felsefi Filmler
Herkesin izleyemeyeceği, kafa yormayı gerektiren, hayatın anlamını ve varoluşu sorgulatan en iyi felsefi filmler listelenmekt...
29
FİLM
Dünya Sinemasının En İyi Filmleri
Dünya sinemasının gelmiş geçmiş en iyi filmleri bu listede. Film izlemeyi sevenlerin asla kaçırmaması gereken en iyi dünya si...
maviiklbk

maviiklbk

@maviiklbk

 paylaşım fotoğrafı
Bireysel farklılıkların olduğu bilindiği halde yine ve yine aynı yetiştirmeye çalışılması🤷‍♀️
Her Çocuk Özeldir
filme puan vermedi, inceleme eklemedi.
15 beğeni · 1 yorum beğen ikon
sultan ataç yalçınkaya (@sultanatacyalcinkaya)
Harika bir film izlemeyenlere tavsiye ediyorum.Belki de o özel çocuklardan birileri bizleriz
21.01.19 beğen cevap
Müşkülpesentt

Müşkülpesentt

@muskulpesenty

Her çocuk özeldir. (çocukları  çocuklarınızı önemseyin) paylaşım fotoğrafı
Her çocuk özeldir. (çocukları çocuklarınızı önemseyin)
izlenmeye değer filmlerden biri.
Her Çocuk Özeldir
filme 10 verdi, inceleme eklemedi.
6 beğeni · 0 yorum beğen ikon
9.5/10
940 oy
Sence kaç puan almalı?
0